ماجرای غار زیرزمینی اسرار آمیز چین ‏

فرداد پرواز

28 تیر 1396


در سال 1992 ، یک مرد کنجکاو به نام وو آنای ، در نزدیکی روستای چینی Shiuan Beicun در منطقه Longyou تصمیم گرفت تا از یک حوضچه ای شروع به استخراج آب کند. او معتقد بود این حوضچه ، یک حوضچه طبیعی نیست و احتمالا عمق بیشتری دارد. او توانست چند نفر از مردم این روستا را نیز قانع کند تا در این کار به او کمک کنند. آنها به مدت 17 روز شروع به کندن زمین و استخراج آب کردند تا به سطحی رسیدند که یک ورودی از غاری دست ساز و باستانی نمایان شد. این غار دست ساز زیرزمینی نشان می داد چیزی که آنای درباره حوضچه می گفت واقعیت داشت.

این غار ، که امروزه با نام غارهای لانگیو شناخته شده است ، یکی از بزرگترین حفاری های زیرزمینی است که از دوران باستان به جای مانده. این 24 غار زیرزمینی کشف شده هر یک حدود هزار مترمربع فضا دارند و سقف آنها تا ارتفاع 30 متر می رسد. کل فضای این غار 30000 مترمربع است.

این غارها به هیچ وجه طبیعی ایجاد نشده اند چرا که دیوارهای داخلی آن دارای علامت هایی تراشیده شده هستند. این علامت ها که به صورت یکسان و موازی هم کشیده شده اند به اعتقاد بسیاری از محققان ، بسیار نمادین است و شبیه به علامت هاییست که روی کوزه های باستانی که در موزه ای در نزدیکی این غار وجود دارد است. این کوزه ها به قرن 500 و 800 قبل از میلاد باز می گردند و برخی معتقدند این غار نیز برای همان دوره است. همچنین در این غار پلکان و ستون هایی نیز دیده می شود که کاملا نشان می دهد این غار دست ساز است و مردمانی در آن زندگی می کردند.

برخی از محققان تخمین زده اند که این غارها بیش از 2000 سال پیش حفاری شده اند. همچنین میزان سنگ زیادی باید از این غار خارج شده باشد تا بدین شکل شود. با توجه به بزرگ بودن این غار ، بسیاری معتقدند این پروژه به قدری بزرگ بوده است که تا به امروز در تاریخ به آن اشاره ای شده باشد اما هیچ مدرکی درباره آن وجود ندارد. که این بسیار عجیب است چرا که چینی ها در نوشتن تاریخ از گذشته همیشه بسیار دقیق بوده اند.

مجموع غار‌ها مساحتی حدود ۳۰۰۰۰ مترمربع داشتند. ما می‌دانیم که غار‌ها طبیعی نیستند، زیرا نشانه‌های حفاری روی دیوارهای داخلی به چشم می‌خورد. همچنین کنده کاری به روشی انجام شده که الگوی یکنواختی از شیارهای موازی به جای بگذارد که برخی مردم معتقدند آن‌ها نمادین هستند.

این نشانه‌ها شبیه به آن هایی هستند که در ظروف سفالین موزه‌ای که در این منطقه قرار دارد دیده می‌شود و تاریخ آن‌ها به ۵۰۰ تا ۸۰۰ قبل از میلاد باز می‌گردد. همچنین راه پله، ستون و فیگورهای پیچیده‌ای نیز وجود دارند. برخی تخمین می‌زنند که این غار‌ها بیش از ۲۰۰۰ سال پیش حفر شده اند. تخمین تقریبی نشان می‌دهد که حدود یک میلیون مترمکعب سنگ برای ایجاد این غار‌ها استخراج شده است. چنین پروژه بزرگی مطمئنا باید مورد توجه مورخان و مسافران قرار می‌گرفت، اما هیچ مدرکی تاکنون پیدا نشده است که باوجود دقت زیادی که چینی‌های باستان داشتند چنین چیزی بسیار عجیب است.


http://www.asriran.com