عکاسی در سفر

عکاسی در سفر

عکس هایی که ما از سفر هایمان داریم از ارزشمند ترین دارایی ها ما محسوب می شوند. یک عمر با نگاه کردن به این عکس ها، زیباترین لحظات زندگی خود را به یاد می آوریم. بسیاری از آن ها را قاب گرفته و جلوی چشم می گذاریم تا خاطرات خوب همیشه برایمان یادآوری شوند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، عکس های سفر راه خود را به اینستاگرام و فیس بوک هم باز کرده اند و همان لحظه و روز سفر، عکس های خود را با خانواده و دوستانمان به اشتراک می گذاریم. در این مقاله قصد داریم در مورد عکاسی در سفر اطلاعاتی مفید در اختیار شما بگذاریم. با ما همراه باشید.

2safar

1. به مکان های کارت پستالی سفر کنید.

بعضی از نقاط دنیا برای عکاسی بسیار زیبا هستند. اگر عاشق عکس و عکاسی هستید این مکان ها را کشف و به آن ها سفر کنید. برخی مناظر، خانه ها و فضاها به قدری رؤیایی هستند که با گرفتن عکس از این نقاط، گویا تکه ای از آن رؤیا را از آن خود کرده ایم. ما در 2Safar این مکان ها به شما معرفی می کنیم. مثل کوه های فوجی در ژاپن یا گرند کنیون در ایالات متحده. لازم نیست حتماً عکاسی حرفه ای باشید. هر عکسی در این مکان ها تبدیل به قابی بیاد ماندنی بر دیوار خانه تان خواهد شد.

2safar

2. برخوردی دوستانه با مردم محلی داشته باشید.

اگر خواهان عکاسی از زندگی روزمره و لایف استایل مردم در سفر هستید، بهتر است بکوشید تا با مردم محلی ارتباط برقرار کنید. یادگیری زبان محلی و یا حداقل عبارات ضروری قبل از سفر به شما در این امر کمک می کند. مردم چنان چه از شما خوششان بیاید نه تنها با خوشحالی در عکس هایتان حضور پیدا می کنند بلکه مکان های ناب جهت گرفتن عکس را نیز به شما معرفی خواهند کرد. در ضمن قبل از عکس گرفتن از افراد، حتماً اجازه بگیرید و به حریم خصوصی هیچ کس تجاوز نکنید.

2safar

3. ساعت مناسب روز را برای عکاسی انتخاب کنید.

اگر قصد دارید از محلی زیبا بازدید کنید و عکس هایی دلفریب بگیرید، حتماً به زمان روز جهت عکاسی دقت کنید. اگر نور مناسب نباشد، عکس هایتان خوب نمی شوند. بهترین زمان روز به لحاظ نور عکاسی صبح زود یا نزدیک غروب است. بد نیست به کارت پستال ها و عکس های زیبایی که از محل مورد نظر شما در اینترنت هست دقت کرده و سایه ها و نور را در آن عکس در نظر بگیرید تا بتوانید عکسی مشابه بیندازید.

2safar

4. عجول نباشید و برای عکس وقت صرف کنید.

اگر چه قرار نیست تمام وقت سفر را به عکاسی اختصاص دهید اما در این باره بی حوصله و عجول رفتار نکنید زیرا یک عکس خوب نیاز به دقت و زمان دارد. شاید برای یک شات زیبا مجبور به گرفتن بیش از بیست عکس شوید. ضمناً گاهی باید از ارتفاعی صعود کنید یا از پله ای پایین بروید تا مناسب ترین زاویه ی عکس را بیابید. هر عکسی که می گیرید چک کنید و ببینید به چه تغییری برای بهتر شدن احتیاج دارد و گرنه ده شات پشت سر هم عکس گرفتن بدون ایجاد تغییری در ژست یا زاویه فایده ای ندارد.

2safar

5. کارت حافظه و شارژر به همراه داشته باشید.

2safar

هیچ چیز ناراحت کننده تر از آن نیست که در طول سفر به منظره ای خیره کننده برخورد کنیم اما متوجه شویم دوربین ما شارژ ندارد یا حافظه اش پر است. حتماً تجهیزات اضافه مثل کارت حافظه، شارژر و پاور بانک به همراه داشته باشید وگرنه ناچار خواهید بود آن منظره را فقط در ذهن خود حفظ کنید!

6. مونو پاد و تری پاد به همراه داشته باشید.

با این تجهیزات عکاسی شما می توانید با کمک تایمر از خودتان عکس بگیرید و مجبور نخواهید بود از رهگذران برای گرفتن عکس خواهش کنید. به طور کلی دادن دوربین گران قیمت یا گوشی موبایل پیشرفته به دست غریبه کار عاقلانه ای نیست. بسیاری از سرقت ها در سفر به خاطر گرفتن عکس انجام می شود.

7. لباس مناسب بپوشید.

به پا داشتن کفش راحت از بدیهیات سفر است. برای عکاسی کفش های شما اهمیت بیشتری پیدا می کنند چون گاهی ممکن است برای قرار گرفتن در زاویه ای مناسب مجبور به پیاده روی شده یا مدت طولانی بایستید. به لباس هایتان نیز دقت کنید. در عین راحتی، شیک و زیبا لباس بپوشید و در هماهنگ کردن رنگ ها دقت به خرج دهید. گاهی عکسی در یک محل به خصوص قرار است تا آخر عمر دیوار اتاق نشیمن شما اشغال کند. لباسی بپوشید که بعد ها با نگاه کردن به آن عکس احساس خوبی داشته باشید.

2safar

8. کیف مناسبی به همراه داشته باشید.

قبل از سفر در مورد کیف یا کوله ای که خیال دارید در طول گردش هایتان به همراه ببرید فکر کنید و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. کیف مورد نظر باید سبک باشد، برای دوربین، مونوپاد و سایر تجهیزاتی که به همراه می برید جای کافی داشته و در عین حال به لحاظ ابعاد زیاد بزرگ نباشد و همچنین رنگش به بیشتر لباسهایتان بیاید. هر چند این یک امر سلیقه ای است اما مثلا یک کوله ی چرمی مشکی انتخاب بهتری از یک کیف نارنجی گلدار است. توصیه ی ما این است که فقط یک کیف با مشخصات فوق به همراه ببرید و بار خود را با کیف های متعدد سنگین نکنید.

2safar

9. از حافظه ی ابری استفاده کنید.

برای ذخیره کردن عکس ها مطمئن ترین راه حافظه ی کلود است. فلش مموری، هارد یا حافظه های گوشی قابل اعتماد نیستند. برای حافظه ی کلود بر روی تلفن های همراه یا سایر وسایل الکترونیکی خود هزینه صرف کنید. این هزینه ارزشش را دارد و خیالتان همیشه بابت حفظ عکس ها راحت است.

2safar