عجیب ترین چیز هایی که در چین مشاهده می کنید - قسمت دوم

عجیب ترین چیز هایی که در چین مشاهده می کنید - قسمت دوم

با 2Safar همراه باشید تا سفری مجازی به سرزمین اژدهای سرخ داشته باشید و با عجیب ترین چیز هایی که در چین مشاهده می شوند آشنا شوید.

پارک های آبی چین به طرز حیرت انگیزی شلوغ هستند.

در همه جای دنیا پارک های آبی بسیار مفرح و همچنین پر طرفدار هستند و محلی برای خوش گذرانی با خانواده و دوستان می باشند. اما به نظر می رسد چینی ها بیش از حد به این پارک ها علاقه مند هستند و به نوعی شورش را در می آورند!

نگاهی به این عکس که مربوط به یکی از پارک های آبی می شود بیندازید. هیچ اغراقی در کار نیست! اکثر پارک های آبی چین به همین صورت هستند و البته در نظر بگیرید با توجه به جمعیت یک و نیم میلیاردی چین، هر چینی سالی یک بار هم به پارک آبی برود وضعیت پارک ها از این بهتر نمی شود. جمعیت در پارک های آبی به قدری زیاد است که عملاً جایی برای تکان خوردن نیست و وضعیت بهداشت را دیگر خودتان تصور کنید.

2safar

در چین می توانید با ببر ها سلفی بگیرید.

شاید هیچ کجای دیگر دنیا چنین ببر های فوتوژنیک و خوش اخلاقی پیدا نکنید! ببر های چینی چه در مناطق حفاظت شده و چه در جاهای دیگر با بازدید کنندگان سلفی می گیرند و در واقع شبیه به گربه های اهلی و خودمانی رفتار می کنند. اگر از نزدیک شدن به این حیوانات و عکس گرفتن با آن ها می ترسید باید بدانید همیشه یک نفر اطرافشان هست که کنترلشان می کند و مراقب است که به مردم آسیب نرسانند. در نتیجه بعید است شما وعده ی غذایی بعدی این حیوانات دوست داشتنی باشید! اما در هر صورت تا این حد نزدیک شدن به ببر ها برای بیشتر مردم ترسناک است.

2safar

یکی از ترسناک ترین پل های عابر پیاده ی دنیا پل تیانمن Tianmen چین است.

چین به جز امکان سلفی گرفتن با ببر ها، امکانات رعب آور دیگری نیز دارد. یکی از آن ها پل تیانمن است که هزار و پانصد متر ارتفاع دارد و عبور از آن مثل رد کردن یکی از مراحل ترسناک بازی های کامپیوتری و به قول معروف غول مرحله ی آخر است. این پل در کوهستان بنا شده و چشم اندازی بدیع و زیبا دارد. هر چند در لحظه ی عبور از پل کمتر کسی به چشم انداز آن توجه دارد و همه در حال نذر و نیاز هستند که سالم و زنده به آن طرف پل برسند. با همه ی این احوال عبور از این پل به شدت وسوسه انگیز است و توریست هایی که به چین سفر می کنند به هیچ وجه نمی خواهند چنین تجربه ای را از دست بدهند.

2safar

در پارک ها می توانید ورزش تای چی را تماشا کنید.

تای چی نوعی ورزش توام با رقص است که برای آرامش و مدیتیشن انجام می شود. جالب اینجاست که این رقص را می توانید در اکثر پارک های چین مشاهده کنید. در نگاه اول ممکن است مشاهده ی عده ای که در پارک می رقصند به نظرتان خنده دار و مضحک برسد اما بعد متوجه می شوید این رقص دسته جمعی تا این حد موجب تخلیه ی استرس می شود و مردم را شاد تر می سازد.

2safar