عجیب ترین چیز هایی که در چین مشاهده می کنید - قسمت چهارم

عجیب ترین چیز هایی که در چین مشاهده می کنید - قسمت چهارم

با 2Safar همراه باشید تا سفری مجازی به سرزمین اژدهای سرخ داشته باشید و با عجیب ترین چیز هایی که در چین مشاهده می شوند آشنا شوید.

در چین پله برقی اژدها وجود دارد.

شاید بدانید که لقب کشور چین اژدهای زرد است، بنابراین جای تعجب ندارد که در همه جای این کشور چیز هایی با نماد اژها مشاهده کنید. اما جالب ترین اژدهای کشور چین یک پله برقی است که در یک ساعتی پکن قرار دارد. این پله برقی طولانی ترین پله برقیِ فضای بیرون در کل دنیا است و شما را به فراز بزرگ ترین سد این کشور می برد. این پله برقی به صورت یک اژدهای عریض و طویل ساخته شده است.

شاید اگر جایی دیگر در دنیا پله برقی اژدهایی ساخته می شد در این حد جذابیت نداشت و حتی به نظر لوس می رسید، اما در سرزمین اژدها این پله برقی تبدیل به جاذبه ای توریستی شده است.

2safar

دیوار چین بزرگ ترین شگفتی این کشور است.

در صدر تمام شگفتی های کشور چین دیوار چین قرار دارد که چه به لحاظ قدمت تاریخی و چه ساختار آن در دنیا بی نظیر است و از عجایب هفت گانه به شمار می رود. شگفتی های زیادی در ارتباط با این دیوار وجود دارد که پیش از این در مقاله ای جداگانه به آن پرداخته ایم. در اینجا فقط به شما یاد آور می شویم که اگر چین هیچ چیز دیگری به جز این دیوار نداشت، باز هم سفر به آن را توصیه می کردیم.

2safar

در چین دشت رنگارنگی وجود دارد که شبیه به یک تابلوی نقاشی است.

آیا تا به حال عکس محلی را دیده اید که قلبتان را به طور کامل تسخیر کند و آرزو کرده اید در همین لحظه آن جا حضور داشته می داشتید؟ بدون شک چنین تصویری می تواند لگساگو Lexiaguo در چین باشد. این دشت بی همتا در شهر کومینگ، مرکز استان یونان چین قرار دارد و یکی از زیبا ترین و رنگارنگ ترین مناظر طبیعی دنیا به شمار می رود. در ماه نوامبر ترکیب رنگ بندی این منطقه به زیبا ترین شکل خود می رسد و احساسی در دل بیننده باقی می گذارد که به راحتی از یاد نمی رود.

2safar

در چین ساحلی به رنگ سرخ وجود دارد.

رنگ آمیزی زیبای طبیعت چین به لکساگو خلاصه نمی شود. ساحل سرخ این کشور نیز در نوع خود در دنیا بی رقیب است. این ساحل در بخش داوا در پانجین قرار دارد و به نظر غیر واقعی می رسد، انگار این ساحل را با فوتوشاپ سرخ کرده باشند اما همه چیز به شکل حیرت انگیزی حقیقی است. آب دریا کم عمق است و شاید ساحل سرخ جایی نباشد که برای یک تعطیلات ساحلی طولانی بروید، اما دیدن زیبایی عجیب آن به همه توصیه می شود.

2safar

جشنواره ی برف و یخ در چین بسیار دیدنی است.

چینی ها از هنرمند ترین ملت های جهان به شمار می روند و شما روی هر چیزی که دست بگذارید آن ها بهترین نمونه اش را ارائه می کنند. جشنواره هایی که در چین برگزار می شوند نیز در دنیا نظیر ندارند. از جمله ی این جشنواره ها جشنواره ی یخ و برف است. در این جشنواره مجسمه هایی با یخ ساخته می شوندکه به لحاظ زیبایی واقعاً شگفت انگیز هستند. سالانه 18 میلیون نفر از این جشنواره دیدن می کنند که این تعداد خود یک رکورد محسوب می شود.

2safar