عجیب ترین چیز هایی که در چین مشاهده می کنید - قسمت پنجم

عجیب ترین چیز هایی که در چین مشاهده می کنید - قسمت پنجم

با 2Safar همراه باشید تا سفری مجازی به سرزمین اژدهای سرخ داشته باشید و با عجیب ترین چیز هایی که در چین مشاهده می شوند آشنا شوید.

محله هنر و فرهنگ پکن را باید از نزدیک ببینید.

در پکن محله ای با نام 798 Art zone یا محله ی هنری داشانزی وجود دارد. این محله در گذشته یک کارخانه ی نظامی بوده است اما امروزه تبدیل به یک مرکز فعالیت هنری و فرهنگی شده است. در این محله سالانه هفته ی جشنواره ی مد برگزار می شود و طرفداران بسیاری دارد.

2safar

شاید تصور کنید مردم چین به لحاظ لباس پوشیدن محافظه کار هستند و هیچ وقت طرف لباس های عجیب و غریب و خلاقانه نمی روند، اما چنان چه در جشنواره ی مد پکن شرکت کنید نظرتان عوض خواهد شد. چینی ها نه تنها از خلاقیت بالایی برخوردار هستند بلکه می توانند دایره ی امن خود را پشت سر بگذارند و دست به ماجراجویی های خاص به خصوص در صنعت مد و لباس بزنند.

2safar

کافی شاپ زنجیره ای تی باکس در چین رقیب استارباکس است.

حتی از اسم این کافی شاپ مشخص است که پایه گذاران آن چه هدفی در ذهن داشته اند. آن ها می خواستند رقیبی برای استارباکس خلق کنند و در عین حال تمرکزشان به جای قهوه به روی چای، نوشیدنی ملی شان، باشد. چای فقط نوشیدنی محبوب کشور های شرقی نیست، بلکه بسیاری از اروپایی ها نیز آن را به قهوه ترجیح می دهند.

اگر روزی به چین سفر کردید سری به تی باکس بزنید. شاید طعم چای این کشور آن چیزی نباشد که عادت دارید و در خانه ی خود می نوشید، اما تجربه ی جالبی خواهد بود.

2safar

در چین جنگلی وجود دارد که به جای درخت پوشیده از سنگ است.

آیا کلمه ی جنگل فقط به فضایی اطلاق می شود که پوشیده از درخت است؟ شاید اینطور باشد ولی ما کلمه ی بهتری برای توصیف این پدیده ی طبیعی جالب توجه در چین پیدا نکرده ایم. جنگل سنگی در استان یونان چین قرار دارد و با حدود صد کیلومتر فاصله از شهر کومینگ قرار گرفته است. با دیدن این جنگل استونیج معروف انگلستان در نظرتان کودکانه جلوه خواهد کرد. بسیاری از سنگ های این منطقه شبیه درخت هستند و به همین خاطر شما احساس می کنید در یک جنگل حضور دارید که پر از درختان سنگی است. نکته ی دیگری که موجب می شود این فضای سنگی شبیه به جنگل به نظر برسد احاطه شدنش با جنگل های واقعی دیگر است. این تضاد به زیبایی جنگل سنگی می افزاید و این حس را پدید می آورد که در یکی از انیمیشن های والت دیزنی حضور دارید و جادوگری بدجنس جنگل را طلسم کرده است.

2safar

از دیدن مردم پیژامه پوش در خیابان ها چین تعجب نکنید.

در بیشتر نقاط دنیا پیژامه لباس مخصوص خانه یا خواب است، اما چینی ها چنین اعتقادی ندارند! آن ها هر کجا که عشقشان بکشد پیژامه هایشان را می پوشند و به خرید یا حتی سر کار می روند. شاید شنیدن چنین چیزی بنظرتان خنده دار و حتی ساختگی برسد اما اگر باور نمی کنید خودتان به چین سفر کنید و مردم پیژامه پوش را از نزدیک ببینید!

2safar