عجیب ترین چیزهایی که در گیت امنیتی فرودگاه کشف شده اند - قسمت اول

عجیب ترین چیزهایی که در گیت امنیتی فرودگاه کشف شده اند - قسمت اول

مواجهه با گیت های امنیتی در فرودگاه ها هم دلهره آور است و هم آرامش بخش. از سویی اکثر مسافران از صفِ معمولاً طولانی این گیت ها، در آوردن کمربند و کفش ها، گم کردن احتمالی وسایل در آن شلوغی و بد تر از همه مجبور شدن به باز کردن چمدان یا کیفی که با زحمت بسته اند شاکی هستند. از سویی دیگر چون هدف این گیت ها حفظ امنیت پرواز است و این موضوع طبعاً باید برای مسافران آرامش بخش باشد. مأموران امنیتی به دقت چمدان های مسافران را رصد کرده و درباره ی وسایل ممنوعه در پرواز وسواس به خرج می دهند. شاید اگر بدانید بعضی مسافران قصد بردن چه چیزهای عجیب و بعضاً خطرناکی را داخل هواپیما دارند واقعاً از مأموران کنترل امنیتی فرودگاه ممنون شوید! با 2Safar همراه باشید تا در این باره بیشتر بخوانید.

2safar

سگ قاچاقی

این ماجرا به سگ کوچک مظلومی مربوط می شود که در چمدان صاحبش در دقیقه ی آخر پنهان شده بود و صاحب چمدان بدون اینکه از حضور سگ در چمدانش آگاه باشد او را با خود به فرودگاه برده و همراه با چمدان تحویل بار داده بود. سگ سرانجام توسط نیروهای امنیتی پرواز کشف شد اما این داستان پایان خوشی دارد. از آن جا که صاحب سگ در این ماجرا تقصیری نداشت، سگ صحیح و سالم به صاحبش باز گردانده شد.

2safar

مار

تصور کنید در داخل هواپیما نشسته اید و در طول پرواز ماری را ببینید که برای خود به گردش مشغول است و به اندازه ی شما از پروازش لذت می برد! اگر مأموران کنترل امنیتی فرودگاه نبودند چنین اتفاقی عجیب و غیر منتظره نمی بود. این مأموران موفق شدند به موقع ماری که در وسایل یکی از مسافران جا سازی شده بود را پیدا کرده و از ورود این مار به داخل هواپیما جلوگیری به عمل آورند. این مسافر احتمالاً از فیلم ساموئل ال جکسون الهام گرفته و قصد داشته با حیوان خانگی محبوبش که یک مار بزرگ بود سوار هواپیما شود.

2safar

اره ی موتوری

شاید خنده دار باشد در شرایطی که مأموران امنیتی اجازه ی حمل یک کارد میوه خوری را به داخل هواپیما نمی دهند، یک نفر بخواهد یک اره ی موتوری عظیم را با خود به هواپیما ببرد. چهره ی مأموران امنیتی در لحظه ی کشف اره باید به راستی دیدنی باشد!

2safar

بوقلمون

نمی دانیم کسی که می خواسته بوقلمونی با خود به داخل هواپیما ببرد چه قصد و نیتی داشته است. شاید آن بوقلمون حیوان خانگی اش بوده یا شاید تصمیم داشته آن را در مقصد سر ببرد و نوش جان کند. جالب اینجاست که این بوقلمون نهایتاً همراه با صاحبش سوار هواپیما نیز شده و صحیح و سالم به مقصد رسیده است.

2safar

جمجمه و اسکلت

این اسکلت از داخل کوزه ای یافت شد که مسافری به عنوان سوغاتی در مقصد خریده و هیچ اطلاعاتی از محتویات آن نداشته است. اگرچه قانون مشخصی در باره ی حمل اسکلت به داخل هواپیما وجود نداشته اما این کوزه به همراه محتویاتش از مسافر ضبط شده است. احتمالاً از این پس بند جدیدی به قوانین امنیتی پرواز اضافه شده و حمل کوزه ی محتوی اسکلت به داخل هواپیما ممنوع اعلام می شود.

2safar