عجیب ترین چیز هایی که در چین مشاهده می کنید - قسمت اول

عجیب ترین چیز هایی که در چین مشاهده می کنید - قسمت اول

چین یکی از حیرت انگیز ترین کشور های جهان است و این صفت حیرت انگیز می توان هم در مورد چیز های خوب و هم چیز های بد صدق کند. اگر شما عاشق تفاوت های میان انسان ها باشید از کشور چین بسیار خوشتان خواهد آمد. اگر اینگونه نباشید و خوشتان نیاید، باز هم باید دیدن این همه تفاوت سرگرم می شوید.

2safar

چین کشوری پیشرفته در شرق آسیا است اما حتی جدید ترین تکنولوژی های دنیای مدرن نتوانسته اند این کشور را تغییر دهند. هنوز ویژگی هایی در چین دیده می شود که همه را به حیرت می اندازد و باعث می شود مثلاً با دیدن تصویری از چین مردم از خود بپرسند: این واقعیت دارد یا فوتوشاپ است؟ البته هر کشوری برخی ویژگی های عجیب و غریب دارد، اما به نظر می رسد عجایب و غرایب چین از اکثر نقاط دنیا بیشتر باشد که با توجه به جمعیت یک و نیم میلیاردی چین، چنین چیزی دور از ذهن هم نیست.

با 2Safar همراه باشید تا سفری مجازی به سرزمین اژدهای سرخ داشته باشید و با عجیب ترین چیز هایی که در چین مشاهده می شوند آشنا شوید.

چین شهر های ارواح زیادی دارد.

شهر ارواح به شهری اطلاق می شود که خالی از سکنه است. از این نظر چین سردمدار کشور های جهان است چون ده ها شهر ارواح در این کشور وجود دارند. این شهر ها بر خلاف تصور قدیمی نیستند بلکه همگی نوساز بوده و در دهه های اخیر ساخته شده اند. در حقیقت در چین حدود 50 تا 65 میلیون خانه ی خالی وجود دارد. دلیل چنین اتفاق عجیبی تا حدودی پیچیده است و به ضعف سیاست های شهرسازی چین بر می گردد. مثلاً زمانی تصمیم به ساختن شهر جدیدی گرفته می شود، اما پس از پایان ساخت و ساز شهر هیچ کس دوست ندارد در آن زندگی کند و شهر متروکه می ماند.

این شهر های ارواح برای ساختن فیلم های ترسناک مثل فیلم مرده متحرک Walking Dead خیلی مناسب هستند، زیرا دقیقاً فضایی رعب آور و جن زده دارند.

2safar

در پکن موزه ای مخصوص هندوانه وجود دارد.

باورتان می شود به هندوانه یک موزه اختصاص داده شود؟ در چین چنین چیز هایی طبیعی است. موزه ی هندوانه درشهر پکن قرار دارد و شاید کسانی که دیوانه وار این میوه را دوست دارند از چنین موزه ای نیز لذت ببرند. در این موزه تاریخچه ی هندوانه، هندوانه هایی با اشکال عجیب و غریب، کنده کاری روی پوست هندوانه و دانستنی های جالب در مورد این میوه ارائه می شود. در گیفت شاپ موزه نیز انواع خوراکی هایی که از هندوانه تولید می شوند به فروش می رسند.

در کل ایده ی این موزه بد نیست، به خصوص که موفق شده است واقعاً بازدید کنندگانی را نیز به سوی خود جلب کند. فقط شاید این سؤال پیش بیاید که مگر هندوانه چقدر ظرفیت برای سرگرم کردن بازدید کنندگان دارد؟ این سؤالی است که تا از این موزه بازدید نکنید به جوابش نمی رسید.

2safar

در چین غاز هایی به عنوان پلیس فعالیت می کنند.

در چین غاز ها به عنوان حیواناتی بسیار با هوش شناخته می شوند که خطر را از قبل احساس می کنند. طوری که مقامات استان ژیانگ شان چین تصمیم گرفته اند از این شم قوی غاز ها استفاده کرده و آن ها به عنوان نیروی پلیس استخدام کنند. در واقع غاز ها در نیروی پلیس جانشین سگ ها می شوند. این ایده نیز می تواند الهام بخش سایر کشور ها باشد که تصور می کنند غاز ها صرفاً موجوداتی هستند که ساندویچ ها و غذاهای مردم را در پارک ها می دزدند و هیچ خاصیت دیگری ندارند!

2safar