عجیب ترین چیز هایی که در چین مشاهده می کنید - قسمت سوم

عجیب ترین چیز هایی که در چین مشاهده می کنید - قسمت سوم

با 2Safar همراه باشید تا سفری مجازی به سرزمین اژدهای سرخ داشته باشید و با عجیب ترین چیز هایی که در چین مشاهده می شوند آشنا شوید.

در چین مردم اردک هایشان را با قلاده به گردش می برند.

نه اینکه این کار اشتباه باشد ولی واقعاً عجیب و غیر طبیعی به نظر می رسد. در بیشتر جاهای دنیا قلاده فقط مخصوص سگ ها است. حتی بیرون بردن گربه با قلاده نیز خنده دار و غیر عادی است چه برسد به اردک. با این وجود اگر می خواهید مدتی را در چین سپری سازید باید خود را به دیدن اردک هایی که قلاده به گردن در پارک ها گردش می کنند عادت بدهید.

2safar

بازدید از معبد معلق در چین فوق العاده خطرناک است.

چنان چه از پل وحشتناک تیانمن جان سالم به در بردید، بد نیست سری هم به این معبد معلق در کوه بزنید. بازدید از این معبد به طرزی باور نکردنی خطرناک است و کسی که به بازدید از آن می رود دل شیر را دارد.

قدمت این معبد به هزار و پانصد سال قبل می رسد و هیچ کس نمی داند چگونه این معبد همچنان سر پا مانده است. به نظر می رسد بودایی های چین به قیمت جانشان هم که شده در طول سال ها از این معبد مراقبت به عمل آورده اند.

2safar

در چین یک دهکده ی کاملاً سبز وجود دارد.

شاید با دیدن عکس های این دهکده خلاقیت سازنندگان آن را تحسین کرده باشید، اما لازم است بدانید خلاقیتی در کار نبوده است و دهکده خود به خود به این صورت در آمده است. این هم از خوش شانسی چینی ها است که جاذبه های توریستی به طور طبیعی در این کشور سبز می شوند!

دهکده ی هوتووان یک دهکده ی متروکه ی ماهیگیری است که روزگاری محل زندگی دو هزار ماهیگیر بود و سپس خالی از سکنه شد. از آن پس چمن و سبزیجات در همه جای این دهکده رشد کرد و تمام کلبه ها را پوشاند. امروزه این دهکده با چشم انداز زیبا و متفاوت آن تبدیل به یک جاذبه ی توریستی شده و بسیاری دوست دارند عکسی در آن بیندازند. چرا که نه؟ در هیچ کجای دیگر دنیا شهری خوابیده زیر چمن را پیدا نخواهند کرد.

2safar

در چین می توانید با پاندا ها بازی کنید.

پاندا ها یکی از دوست داشتنی ترین موجودات کره ی زمین هستند و هر کسی را شیفته ی خود می سازند. جالب است بدانید که چین زادگاه این حیوانات است و امکان بازی با پاندا ها در چین فراهم می باشد. در مناطق متعددی در چین می توانید با پاندا های مهربان و با نمک همبازی شوید و لذت فراوانی ببرید.

همچنین در چین مرکزی پیشرفته برای جفتگیری و تکثیر پاندا ها وجود دارد و تعداد پاندا های این مرکز از 1000 پاندا در سال های گذشته به 1800 رسیده است. این خبر می تواند برای دوستداران پاندا ها بسیار خوشایند باشد زیرا ما در دنیای آینده به این دوستان سیاه و سفید احتیاج خواهیم داشت.

2safar