عجیب ترین چیزهایی که در گیت امنیتی فرودگاه کشف شده اند - قسمت دوم

عجیب ترین چیزهایی که در گیت امنیتی فرودگاه کشف شده اند - قسمت دوم

مأموران امنیتی به دقت چمدان های مسافران را رصد کرده و درباره ی وسایل ممنوعه در پرواز وسواس به خرج می دهند. شاید اگر بدانید بعضی مسافران قصد بردن چه چیزهای عجیب و بعضاً خطرناکی را داخل هواپیما دارند واقعاً از مأموران کنترل امنیتی فرودگاه ممنون شوید! با 2Safar همراه باشید تا در این باره بیشتر بخوانید.

سلاح مخفی در رژلب

مأموران کنترل امنیتی در فرودگاه های مختلف در طی سال ها به مهارت زیادی دست یافته اند و می توانند هر نوعی از سلاح را که به اشکال مختلف مخفی شده باشند و به احتمال قوی به قصد هواپیما ربایی توسط مسافران به داخل هواپیما حمل می شوند را بیابند. یکی از مواردی که این مأموران با هوشمندی کامل موفق شدند سلاحی را کشف کنند، مربوط به سلاح مخفی شده در یک رژ لب زنانه بود. این سلاح که به حد کافی کوچک بود که در داخل تیوب رژ لب جا سازی شود، قابلیت شلیک داشت و بسیار خطرناک بود. پلیس نتوانست که بفهمد شخصی که چنین سلاحی را حمل می کرده قصد هواپیما ربایی داشته یا صرفاً این سلاح را برای محافظت شخصی به همراه داشته و فراموش کرده که آن را قبل از رفتن به فرودگاه از کیف خود خارج کند.

2safar

ترقه و وسایل آتش بازی

این از مواردی است که زیاد در گیت های امنیتی فرودگاه ها دیده شده است. علیرغم هشدار هایی که داده می شود برخی مسافران هنوز تصویر دقیقی از چیز هایی که نمی توانند به داخل هواپیما حمل کنند ندارند و تصور می کنند وسایل آتش بازی بی خطر هستند. این در حالی است که در صورت شعله ور شدن، این چیز ها آسیب زیادی به هواپیما وارد خواهند کرد و حتماً از ورود هر گونه وسیله ی آتش بازی به داخل هواپیما (از جمله قسمت بار) جلوگیری خواهد شد.

2safar

داس

شاید تصورش هم عجیب باشد که یک نفر با خودش داس به داخل هواپیما حمل کند اما اگر مأموران امنیتی نبودند چنین اتفاقاتی غیر ممکن نبود. جالب این جاست که شخصی که داس با خود حمل می کرد هیچ مشکلی در کار خود نمی دید و انتظار نداشت داس او توسط مأموران ضبط شود. در حالی که مسافران هواپیما نگران تخطی نکردن از قانون ممنوعیت حمل مایعات بیش از 100 میلی لیتر به داخل هواپیما هستند، برخی دیگر ترجیح می دهند همراه با داس شخصی خود پرواز کنند.

2safar

چوب چوگان

چوب چوگان بیشتر به یک آلت قتانه شباهت دارد تا یک وسیله ی ورزشی. کما اینکه خیلی از ما چنین وسیله ای را در فیلم های جنایی دیده ایم. اینکه یک نفر چطور انتظار دارد چنین وسیله ی خطرناکی را با خود به داخل هواپیما ببرد و توسط مأموران امنیتی غافلگیر نشود جای سؤال دارد.

2safar

چاقوی جا سازی شده در کفش ورزشی

شاید بدانید که در برخی فرودگاه ها ملزم به در آوردن کفش هایتان در گیت کنترل امنیتی هستید. چنین چیزی در سال های اخیر مرسوم شده است و یکی از دلایل آن مخفی کردن سلاح های مختلف در لژ کفش ها بوده است. انواع چاقو، مواد منفجره، اسلحه و سایر وسایل ممنوعه تا کنون در داخل کفش ها پیدا شده اند.

2safar