عبور قطار از وسط بازارچه ریلی مائه کلونگ Maeklong در بانکوک، تایلند

فرداد پرواز

بازارچه ریلی مائه کلونگ

فروشندگان بازارچه ریلی مائه کلونگ Maeklong Railway Market، ردیفی طولانی از چترهای جمع شدنی و سایبان ها را روی خط راه آهن بین ایستگاه راه آهن ماهاچای Mahachai و ایستگاه راه آهن مائه کلونگ Maeklong تایلند در استان ساموت سونگخرام Samut Songkhram بر پا کرده اند. تماشای قطار مائه کلونگ که از میان بازاچه عبور می کند یکی از جذاب ترین و خطرناک ترین مراکز خرید در جهان می باشد. بازدید کنندگان برای خرید به سمت بالا و پایین خط راه اهن می روند و به محض شنیدن صدای بوق قطار فروشندگان به سرعت سایبان های خود را جمع می کنند، برخی از کالاها نیز در لبه ی ریل آهن باقی می مانند و قطار با فاصله میلیمتری از کنار آنها عبور می کند. پس از عبور قطار، فروشندگان مجددا سایه بان های خود را بر پا می کنند.

بازارچه ریلی مائه کلونگ در حدود 80 کیلومتری از بانکوک واقع شده است و روزانه از 6 صبح تا 6 بعد از ظهر باز می باشد و اکثر فروشندگان میوه، سبزیجات، غذاهای دریایی، گوشت و ... می فروشند.

قطارها هشت بار در روز، از ایستگاه ماهاچای به مائه کلونگ و بالعکس از این مسیر عبور می کنند، در ساعت 8:30 صبح، 11:10 صبح، 14:30 بعد از ظهر و 17:40 بعد از ظهر به ایستگاه مائه کلونگ می رسند و از ایستگاه در ساعت 6:20 صبح، 9 صبح، 11:30 صبح و 15:30 بعد از ظهر خارج می شوند.