ظرفیت های گردشگری کشور زمینه تبادل توریست بین ایران و جهان را فراهم کرده است

فرداد پرواز

23 شهریور 1396


معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ظرفیت های متنوع زیست محیطی و گردشگری ایران،فرصت مناسبی برای بازدید توریست های کشورهای مختلف به ویژه چین از کشورمان است.

به گزارش ایرنا علی اصغر مونسان،امروز چهارشنبه در حاشیه بیست و دومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری در شهر «چانگدن» چین در یک نشست مطبوعاتی گفت: جاذبه های متنوع گردشگری ایران شامل جاذبه های تاریخی، فرهنگی، طبیعی، تنوع اقوام و چهار فصل بودن کشور، هر گردشگری را با سلایق مختلف جلب می کند.

او با اشاره به برقراری پرواز مستقیم تهران با شهرهای مختلف چین مانند پکن، ارومچی و شانگهای گفت: این پروازها فرصت مناسبی برای تبادل توریست و جذب گردشگر برای دو کشور است.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با دعوت از رسانه های چین برای بازدید از ایران در قالب تورهای آشناسازی گردشگری از آنها خواست با تهیه عکس، گزارش و معرفی ایران در رسانه های چینی، زمینه افزایش تعامل فرهنگی دو کشور را فراهم کنند.

طالب ریفای دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در این دیدار گفت: ایران پتانسیل لازم برای تبدیل شدن به یک مقصد مهم گردشگری و افزایش همکاری های مشاوره ای و آموزشی توریستی را دارد.

در ادامه این دیدار دو طرف بر توسعه همکاری های مشترک بین ایران و سازمان جهانی گردشگری تاکید کردند.

دیدار با وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه از دیگر برنامه های 'علی اصغر مونسان' در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری در شهر «چانگدن» چین بود.

مونسان در این نشست با اشاره به وجود روابط دوستانه و استراتژیک بین دو کشور گفت: وجود پیشینه تاریخی مشترک بین دو کشور،در همه زمینه ها از جمله اقتصاد، کشاورزی، انرژی، فرهنگی و گردشگری، زمینه را برای توسعه صنعت توریسم میان دو کشور، فراهم کرده است.


http://www.irna.ir