ظرفيت قطار گردشگري تهران - سوادکوه 2 برابر شد

فرداد پرواز

23 شهریور 1396


آریا بازار - مدیر کل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات راه آهن از افزایش دوبرابری ظرفیت مسافری قطار گردشگری مسیر تهران - سوادکوه از 24 شهریورماه جاری خبر داد.

به گزارش «فرصت امروز» از راه آهن ایران، علی کاظمی منش افزود: افزایش ظرفیت جابه جایی مسافر در این مسیر با توجه به استقبال مسافران از این قطار بوده است.

وی با بیان اینکه این قطار تا پیش از این در روزهای پنجشنبه هر هفته در این مسیر تردد می کرد، گفت: به علت استقبال مسافران و افزایش درخواست ها قرار است از روز جمعه، این هفته 24 شهریورماه قطار دیگری در این مسیر سیر کند.

مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه آهن خاطرنشان کرد: قطار این مسیر با ظرفیت 350 نفر هر هفته صبح ها در ساعت 6.30 از تهران حرکت و در ساعت 22.30 نیز به تهران بازمی گردد.

این مقام مسئول در راه آهن گفت: خط گردشگری تهران - سوادکوه نخستین خط ثابت گردشگری ریلی ایران است؛ هرچند در نوروز امسال هم شاهد راه اندازی خط گردشگری اهواز - اندیمشک - تنگه پنج بودیم، اما خط یاد شده، مخصوص ایام نوروز بود.

به گزارش ایرنا، راه اندازی قطارهای گردشگری در کشورهای مختلف جهان، مورد توجه مسئولان شبکه ریلی قرار گرفته و تاکنون گردشگران خارجی با 15 قطار به ایران سفر کرده اند و راه آهن ایران درصدد است با راه اندازی قطارهای گردشگری به بازار کسب و کار حوزه ریلی کشور رونق بیشتری دهد.

شرکت حمل و نقل ریلی رجا با همکاری یک شرکت گردشگری برای نخستین بار در کشور با هدف کشف زیبایی های راه آهن ایران، ضمن تعریف ایستگاه های گردشگری برای خط راه آهن سراسری، علاقه مندان را به بازدید از این جاذبه با قطار گردشگری دعوت کرده است.

قطار گردشگری شرکت رجا ساعت 6.30دقیقه از ایستگاه راه آهن تهران حرکت خود را به طرف سواد کوه آغاز می کند و پس از گذر از ورامین به طرف گرمسار سیر می کند و با گردش به سمت شمال، در کنار حبله رود با طی مسیر سرسبز از منطقه کبوتر دره، سیمین دشت و زرین دشت به ده شوراب و ورسک می رسد و گردشگران پس از صرف ناهار در ایستگاه راه آهن، ورسک عازم پل سفید و سوادکوه می شوند و از سوادکوه برنامه بازگشت این قطار به طرف تهران آغاز و در حدود ساعت 23 وارد ایستگاه تهران می شود.


http://tnews.ir