ضرر تجار منطقه آزاد چابهار در پی هزینه های سنگین اقامتی و گردشگری

فرداد پرواز

17 تیر 1396


رئیس هیئت مدیره جامعه بازاریان وصنوف خدماتی منطقه آزاد چابهار، با اشاره به رکود گردشگر در نیمه نخست سال در چابهار خواستار کاهش نرخ بلیط هواپیما به مقصد چابهار شد.

عباسعلی اکبری ،در گفت وگو با خبرنگار ایسنا - با اشاره به رکود بازار در 6 ماهه اول سال اظهار کرد: شرایط اقلیمی و جوی گرم چابهار در نیمه اول سال موجب کمبود گردشگر و متضرر شدن تجار منطقه آزاد چابهار می‌شود.

وی افزود: در نیمه اول سال اکثر گردشگران با هواپیما به چابهار و دیگر نقاط گردشگری جنوب کشور می‌روند که به دلیل نرخ بالای بلیط هواپیما به این بندر، در این مدت رکود گردشگران را در چابهار شاهد هستیم.

به گفته رئیس جامه بازایان منطقه آزاد، با وجود آنکه چابهار از نقاط بکر گردشگر پذیر کشور است اما نرخ بلیط و اقامت در این بندر بسیار بیشتر از بقیه نقاط گردشگر پذیر است، به طوری که نرخ بلیط و اقامت در این بندر 4 برابر کیش و قشم است.

اکبری تاکید کرد: علاوه بر رکود گردشگر‌، آزاد سازی نرخ ارز و در پی آن افزایش نرخ عوارض کالا به دوبرابر نیز صدمات جبران ناپذیری به تجار منطقه آزاد چابهار وارد کرده است.

وی با اشاره ضرر بسیار زیاد سرمایه گذاران خاطرنشان کرد: تجار منطقه آزاد چابهار درپی افزایش فشارها در حال برنامه ریزی برای خروج از منطقه آزاد هستند، به طوری که برخی از نمایندگی های برندهای معروف درحال رایزنی برای واگذاری حق امتیاز خود هستند.

‌جامعه بازاریان با1700واحدتجاری در قالب 8 مجتمع در پیکره تجاری منطقه آزاد چابهار در حال فعالیت هستند.

به گزارش ایسنا، پیش تر نیز معاون گردشگری منطقه آزاد چابهار در گفت‌وگو با ایسنا با انتقاد از گران بودن تورهای چابهار گردی گفته بود: بهترین زمان برای گردشگری درچابهار فصول سرد سال است اما به دلیل گران بودن تورهای چابهار فقط در نوروز شاهد حضور چشمگیرگردشگران در این بندر هستیم .

به گفته نصیر بارکزهی، قیمت تورهای چابهار گری بالاتر از تورهای ترکیه ودبی است، که تعدیل ونظارت بر قیمت‌ها و کمک به آژانس‌های چابهارگردی از اولویت‌های سازمان منطقه آزاد چابهار در سال 96، سال مقصد گردشگری سیستان وبلوچستان،است.


http://tnews.ir