ضرورت تبدیل کرمان به شهر نمونه‌ی گردشگری

فرداد پرواز

13 مهر 1396


رییس کمیسیون گردشگری و اصناف شورای شهر کرمان گفت: با تعیین نقشه‌ی راه،تلاش می‌کنیم تا به سمت شهر نمونه‌ی گردشگری حرکت کنیم.

‌به گزارش ایسنا، سیدمحمدرضا معین‌زاده میرحسینی، رییس کمیسیون گردشگری و اصناف شورا در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به برگزاری نشست این کمیسیون گفت: با توجه به این‌که در شورا،یکی از محورهای اصلی توسعه گردشگری دیده شده، این جلسه با حضور 25 نفر از اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد فعال گردشگری برگزار شد.

وی با بیان این‌که تاکنون اقدامات مطلوبی در رابطه با توسعه‌ی گردشگری کرمان انجام گرفته، اما کافی نیست، به تشکیل مثلث طلایی گردشگری به‌وسیله‌ی سه استان اصفهان، فارس و یزد اشاره کرد و گفت: این سه استان،در حوزه‌ی برندسازی نیز بسیار فعال هستند.

معین‌زاده میرحسینی افزود: البته در زمینه‌ی برندسازی تا حدودی در کرمان کار شده، اما ادامه‌ی کار ناقص باقی ماند، بنابراین‌ ضرورت دارد تا روند گذشته مجدد ادامه پیدا کند.

وی با تأکید بر این‌که باید نقشه‌ی راه کاملی در حوزه‌ی گردشگری داشته باشیم، گفت: در این زمینه،پیشنهاد داده شد تا شورای مشورتی سیاست‌گذاری گردشگری شهر کرمان تشکیل شود تا این شورا برای تهیه‌ی نقشه‌ی راه اقدام کند.

معین‌زاده میرحسینی افزود: یکی از شاخص‌های شهر کرمان، بافت تاریخی است، بنابراین‌ بازسازی بافت تاریخی، گام بزرگی در جذب گردشگر خارجی خواهد بود.


http://www.isna.ir