صنایع دستی روستاییان قشم تجاری می شود

فرداد پرواز

6 بهمن 1395


قشم - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: تجاری سازی و افزایش سطح کیفی صنایع دستی این جزیره با برگزاری 13 دوره آموزشی و هنری برای فعالان این صنعت پیگیری می شود.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا از روابط عمومی منطقه آزاد قشم، عبدالجواد کمالی در این زمینه عنوان کرد: دوره های آموزشی صنایع دستی به مدت 468 ساعت تا پایان بهمن ماه در سه رشته گلابتون دوزی، کیف دوزی با پارچه و تراش صدف در 13 روستای جزیره قشم برای 212 نفر از علاقه مندان با هدف ارتقای سطح کیفی و تجاری سازی صنایع دستی برگزار می شود.

وی افزود: روستاهای تنبان، هفت رنگو، زیرانگ، گوران، برکه خلف، هلر، زینبی و سهیلی از جمله محل های هدف برگزاری این دوره های آموزشی هستند و با توجه به اعطای نشان اصالت ملی به صنایع دستی این جزیره در اوایل سال جاری، تجاری سازی صنایع فاخر و کسب نشان بین المللی توسط هنرمندان این جزیره هدفگذاری شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: نشان اصالت ملی به صنایع دستی در کشور 2 سال یک بار و اعطای نشان بین المللی نیز هر چهارسال یک بار، انجام می شود و هنرمندان قشم از توانمندی های لازم در این زمینه برخوردار هستند.

گلابتون دوزی، خوس دوزی، شک بافی، گلیم و حصیر بافی، نقش حنا، چرم دوزی و تراش صدف بخشی از هنر دست بانوان جزیره قشم در جنوب ایران است که در فروشگاه های صنایع دستی جزیره و در بسیاری از فروشگاه های کشور به علاقه مندان عرضه می شود.


http://tnews.ir