چطور در هزینه اضافه بار صرفه جویی کنیم؟

چطور در هزینه اضافه بار صرفه جویی کنیم؟

راه های زیادی برای اجتناب از جریمه ی اضافه بار وجود دارد. برای این کار مجبور نیستید تمام لباس هایتان را بپوشید یا به مسافران دیگر التماس کنید مسئولیت یکی از چمدان های شمارا به عهده بگیرند. ما در 2Safar به شما راهنمایی می کنیم چطور از اضافه بار جلوگیری کرده یا حداقل هزینه ی کمتری پرداخت کنید.

2safar

1.اضافه بار را آنلاین خریداری کنید

تقریباً همیشه پرداخت آنلاین اضافه بار از پرداخت آن در هنگام چک چمدان ارزان تر است. اگر مطمئن هستید اضافه بار دارید یا چمدان اضافه ای با خود حمل می کنید پس از قبل به سایت ایرلاین خود رفته و هزینه ی اضافه بارتان را پرداخت کنید. ایرلاین ها می دانند برخی مسافران چاره ای جز بردن اضافه بار به داخل هواپیما ندارند بنابراین آن ها را تشویق به برنامه ریزی از قبل می کنند. به این منظور هزینه ی خرید اضافه بار آنلاین گاه تا پنجاه درصد ارزان تر است. اضافه بار هم کیلویی و هم چمدانی قابل خرید است و هنگامی که آنلاین هزینه را پرداخت می کنید امکان حمل بار اضافی به بلیط شما افزوده می شود. همیشه میزان بار مجاز ایرلاین خود را چک کرده و برای اضافه بار از قبل تصمیم بگیرید و همه چیز را به فرودگاه واگذار نکنید!

2safar

2.چمدان های خود را از قبل وزن کنید

هیچ وقت از این کار غافل نشوید مگر آن که مطمئن باشید چمدان هایتان سبک تر از بار مجاز است. وقتی چمدان ها را از قبل وزن می کنید، می توانید برخی وسایل غیر ضروری را حذف کرده و از جریمه ی اضافه بار اجتناب کنید. برای وزن کردن چمدان ها ترازوهای قابل حمل مخصوص بار وجود دارد که هم ارزان است و هم بسیار کاربردی و مجبور نخواهید بود چمدان ها را به سختی با ترازوی داخل حمام وزن کنید! از آنجا که این ترازوها سبک هستند بهتر است آن ها را به همراه برده تا هنگام پرواز برگشت نیز بتوانید چمدان های خود را وزن کنید.

2safar

3.چمدان هایتان را همراه با چمدان های همسفر خود وزن کنید

اگر شما چمدان سنگینی دارید و همراه یا دوستتان چمدانش سبک تر است برای اجتناب از جریمه ی اضافه بار چمدان هایتان را همراه با هم روی ترازوی تحویل بار بگذارید. در این صورت دیگر مجبور به کم کردن وزن چمدان خود و قرار دادن اضافه بار در چمدان دیگری نخواهید بود. اگر مسئول چک این بار حاضر به همکاری نشد چاره ای جز انتقال بار اضافه ی خود به چمدان همراهتان ندارید هر چند اغلب افراد مسئول مشکلی با این قضیه ندارند.

2safar

4.وسایل سفر خود را سبک انتخاب کنید

چمدان های قدیمی سنگین هستند و وزن بار شمارا بالا می برند. با خرید چمدان های سبک از جریمه ی اضافه بار اجتناب کنید. چمدان هایی که جلد سخت دارند نیز سنگین تر از چمدان های برزنتی هستند. به جز چمدان، کوله پشتی، کیف دستی و سایر وسایل سفر را از سبک ترین ها انتخاب کنید. پولی که برای جایگزین کردن چمدان و کیف سنگین خود با معادل سبک تر آن ها پرداخت می کنید ارزشش را دارد.

2safar