صدور ویزای فرودگاهی 3 ماهه برای 180 کشور

فرداد پرواز

18 مهر 1396


علی‌اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری در گفت‌وگو با برنامه «من تهران» شبکه العالم درخصوص ساختار سازمان متبوعش اظهار داشت: سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از بخش‌هایی تشکیل می‌شود. مونسان ادامه داد: یک بخش بر‌می‌گردد به تمدن کهن ایران و آثار تاریخی و با ارزش هنری که در معاونت میراث‌فرهنگی کشور می‌گنجد و بخش دوم مربوط به صنایع‌دستی می‌شود، استادکاران بزرگی که هنرهایشان در تاریخ کشور قدمت دارد و آثار بسیار زیبا و هنرمندانه‌ای را خلق می‌کنند بنابراین این بخش‌ها باید کمک کند ما این آثار گران‌بها و تمدن کهن را در اختیار همه مردم دنیا قرار دهیم تا گردشگری کشور به اوج رونق خود برسد و بتواند این را در معرض دید گردشگران داخلی و خارجی قرار دهد.

او گفت: «کشور ایران یک کشور تاریخی است و آثار تاریخی چندهزارساله بسیار گران‌بهایی دارد و از کشورهایی است که تمدن انسانی را شکل داده است. خوشبختانه آثار تاریخی در همه‌ جای کشور وجود دارد و کمتر شهری هست که از این آثار بی‌نصیب باشد.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: ما خیلی نتوانسته‌ایم مزیت‌های کشور در زمینه آثار تاریخی و فرهنگی را معرفی کنیم. بنا داریم در یک برنامه‌ریزی منسجم آن را به همه کشورهای جهان معرفی کنیم.

مونسان گفت: توریست‌های فرهنگی زیادی در دنیا وجود دارند که علاقه‌مندی آن‌ها بازدید از موزه‌ها، آثار تاریخی، تمدن‌های کهن و بازدید ازشهرهای تاریخی است که ما خوشبختانه در ایران به‌وفور همه را داریم. ما علاوه بر آثار تاریخی شهرهای تاریخی هم داریم و شهر یزد به‌طور کامل یک ثبت جهانی است که علاوه بر این اصفهان، مشهد و تبریز آثار تاریخی هستند که باید در بخش تبلیغات خارجی ،بیشتر کار کنیم و کشور را بیشتر معرفی کنیم تا منجر به گسترش توریست خارجی شود.


http://tnews.ir