شیراز 19 شهریور میزبان نشست میراث ناملموس یونسکو است

فرداد پرواز

1 شهریور 1396


مرکز میراث ناملموس تهران با همکاری شهرداری شیراز پنجمین نشست سالانه‌ هماهنگی مراکز مقوله‌ 2 سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی ملل متحد ( یونسکو) در موضوع میراث فرهنگی ناملموس را 19 تا 21 شهریور برگزار می‌کند.

دستور این جلسه‌، ارزیابی عملکرد مراکز مقوله‌ 2 در موضوعات تخصصی فعالیت آن‌ها و تعیین نقشه راه و سیاست‌گذاری سالانه‌ این مراکز،برای پیشبرد اهداف پاسدارانه‌ خود در شناسایی، معرفی، آگاهی افزایی، حفظ و حراست از میراث فرهنگی ناملموس در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی است.

در این نشست، دبیر کل کنوانسیون پاسداری از میراث فرهنگی یونسکو (کنوانسیون 2003) و مدیران بخش میراث فرهنگی ناملموس این سازمان،به همراه روسای مراکز مقوله‌ 2 از جمهوری خلق چین، کره جنوبی، جمهوری اسلامی ایران، بلغارستان، ژاپن و پرو که نمایندگی‌های فعال منطقه‌ای یونسکو در موضوع میراث ناملموس هستند و همچنین نمایندگان دفاتر منطقه‌ای یونسکو از بانکوک ، پکن ، ونیز و هاوانا حضور خواهند داشت.

علاوه بر این گروه مهمانان که اعضای اصلی جلسه هستند، نماینده‌ای از نمایندگی سازمان ملل متحد در تهران، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایران، نماینده‌ای از کمیسیون ملی یونسکو در ایران و مقامات استانی و شهری و فرهنگی استان فارس در مراسم حضور خواهند داشت.

بنابر اعلام سازمان میراث فرهنگی ، قرارداد همکاری بین مرکز میراث ناملموس تهران و شهرداری شیراز در شهریور 1395،برای مدت 2 سال منعقد شد.


http://www.irna.ir