شکمو ها به کجا سفر کنند

شکمو ها به کجا سفر کنند

با شنیدن نام غذای خوشمزه ممکن است اولین کشورهایی که به ذهنتان خطور کنند فرانسه و ایتالیا باشند؛ اما خود را محدود نکنید. جهان پهناور است و غذاهای خاص و لذیذ در کشورهای فراوانی یافت می شوند. در این مقاله مقصد داریم مقصدهایی برای شکموها معرفی می کنیم تا بتوانند غذاهایی متنوع و دوست داشتنی را امتحان کنند. با 2Safarهمراه باشید.

کرواسی

این کشور در گذرگاه میان اروپای مرکزی، ایتالیا و امپراطوری عثمانی پیشین قرار گرفته است و تاریخ پیچیده ای دارد. آشپزی متنوع این کشور در واقع ریشه در تاریخ آن دارد. آشپزی در اروپای مرکزی حول محورگوشت، پنیر، نودل، ماء الشعیر و نوشیدنی های میوه ای می چرخد. برای امتحان غذایی خاص و بسیار لذیذ به ایستریا سفر کنید. منطقه ای دو زبانه که در مرز ایتالیا و اسلوونی قرار دارد و غذای محلی اش از بهترین محصولات تهیه شده است. در کرواسی غذای دریایی، روغن زیتون، قارچ، ترافل و پروشوتو (ژامبون ایتالیایی) انتظار شما را می کشند. غذای این کشور بی نظیر است و کرواسی مقصدی عالی برای شکمو هاست.

2safar

جامائیکا

این کشور استوایی آشپزی دلپذیری دارد. غذاهای کارائیبی در نوع خود منحصر به فرد هستند و در کمتر جایی در جهان نظیر آن ها یافت می شود. برای صبحانه آکی را امتحان کنید که میوه ی ملی کشور جامائیکا است و با ماهی روغنی و تخم مرغ سرو می شود. آبگوشت گوشت بز یا دم گاو را نیز امتحان کنید تا افق ماجراجویی تان وسیع تر شود. کالولو که سوپ غلیط کارائیبی است نیز نباید نادیده گرفته شود. همراه با این غذا ماءالشعیر زنجبیلی مخصوص جامائیکا را بنوشید.

2safar

آلمان

آلمان نیز مانند انگلستان به داشتن غذاهای سنگین و دیر هضم شهرت دارد. شما بعد از خوردن غذاهای این کشور مایل خواهید بود مدتی به دوچرخه سواری بپردازید تا غذایتان هضم شود. انواع نان های طعم دار، پرتزل، سوسیس، نودل، سیب زمینی و کیک در آشپزی آلمانی وجود دارند. البته باید گفت برای گیاهخواران و وگان ها نیز گزینه های غذای متنوعی در کشور آلمان یافت می شود. آلمانی ها به خوردن غذاهای محلی اهمیت زیادی می دهند و انواع سبزیجات نقش پررنگی در آشپزی این کشور دارند. در کل آلمان کشوری است که به خوبی شکموها را راضی خواهد ساخت.

2safar

پرو

در کشور پرو سرآشپز شدن یکی از شغل های مورد علاقه ی کودکان است و از همین جا مشخص می شود آشپزی و غذا چه نقش پررنگی در فرهنگ این کشور ایفا می کنند. موادی که بیش از همه در آشپزی پرو استفاده می شوند غذاهای دریایی و گوشت هستند و دانه های مغذی که اخیراً خیلی مورد توجه قرار گرفته اند مثل کینوا، همیشه بهار، لوکوما و ماکا نیز کاربرد زیادی در غذاهای این کشور امریکای جنوبی دارند. در کنار تمام این ها در ذهن داشته باشید که پرو یک کشور چند ملیتی و چند فرهنگی است و مردم بومی این کشور در کنار اسپانیایی ها، چینی ها، ژاپنی ها و ملیت های دیگر زندگی می کنند. پس می توان تصور کرد چه غذاهای متنوع و جالبی در کشور پرو یافت می شوند.

2safar

برمه

برمه یا میانمار در آسیای جنوب شرقی واقع شده است و هم مرز با چین، هند و تایلند است. این کشور اخیراً و پس از سال ها انزوای سیاسی درهای خود را به روی جهان گشوده است. عاشقان غذا به این کشور هجوم می برند تا آشپزی محلی بی نظیر آن را امتحان کنند. آشپزی برمه به تایلند و ویتنام شباهت دارد اما وجه تمایزش مواد محلی به کار رفته در غذاهاست. مردم غذاهای هندی و چینی را می شناسند اما نکته ی جالب درباره ی برمه ترکیب آشپزی این دو کشور با یکدیگر است. در واقع طعم غذاهای کشور برمه با تایلند و ویتنام فرق دارد زیرا تندی غذاهای هندی و طعم شور و ترش غذاهای آسیایی با هم در برمه ترکیب می شوند و طعمی منحصر به فرد به وجود می آید که به طعم غذای هیچ کشور دیگری شباهت ندارد.

2safar

گرجستان

گرجستان تا سال 1991 جزئی از خاک اتحاد جماهیر شوروی بوده است و آشپزی این کشور در مقایسه با کوچکی اش بسیار پر آوازه است. به این کشور در حاشیه ی دریای سیاه سفر کنید و از غذاهای سنتی آن لذت ببرید. گردو، بادمجان، لوبیا چیتی، انار، فلفل قرمز، پنیر و گوشت را تصور کنید. اگر به این مواد غذایی علاقه دارید پس عاشق غذاهای گرجی خواهید شد. در گرجستان می توانید خاچاپوری را امتحان کنید که با نان پنیری تهیه می شود و تخم مرغی بر روی غذا قرار می گیرد. یا می توانید بادنجان شکم پر همراه با گردو، انار و محتویات لذیذ دیگر سفارش دهید. امتحان خین کالی نیز که غذای ملی گرجستان است و نوعی کوفته ی گوشت می باشد را فراموش نکنید.

2safar

سوئیس

این کشور بیشتر به خاطر شکلات و پنیرش شهرت دارد و به خاطر همین دو مورد نیز سفر به سوئیس توجیه کافی برای شکمو ها دارد. می توانید سوار قطار شکلات شده و توری به کارخانه ی شکلات سازی لیند را تجربه کنید و یا حتی ماساژ شکلات بگیرید. دوستداران پنیر شاید مایل باشند به شمال شرقی این کشور و ناحیه ی اپنزلر بروند و پنیر های محلی تند را امتحان کنند. از دیگر غذاهای محبوب محلی در کشور سوئیس بیرچرموسلی است که نوعی صبحانه ی خوشمزه و سالم است که در همه جا یافت می شود و در بوفه های صبحانه نیز موجود است. زوری-گشنتزلتز نیز نوعی غذای زوریخی از گوشت قیمه ای است و با عصاره ی گوشت و پنکیک سیب زمینی سرو می شود و از غذاهای معروف سوئیسی است. به عنوان دسر می توانید کیک های خامه ای لذیذ این کشور را امتحان کنید که با میوه های فصل مثل ریواس، کشمش قرمز، شاهتوت و آلو تزئین می شوند و بسیار وسوسه انگیز هستند.

2safar