کازان

فرداد پرواز

درباره کازان

کازان , Kazan,یکی از قدیمی ترین شهرهای روسیه است که در رودخانه ولگا Volga Riverواقع شده و در 820 کیلومتری مسکو واقع شده است. پایتخت تاتارستان Tatarstanاست که به 115 ملیت مجهز است. بیش از 50٪ از مردم تاتار هستند، که روس ها دومین گروه جمعیت را تشکیل می دهند. روسها و تاتارها دو زبان رسمی منطقه هستند، با وضعیت کاملا برابر. تاتارستان یک جمهوری سکولار secular republic است که دارای بیش از 1000 سازمان مذهبی ثبت شده است. اسلام و مسیحیت ارتدوکس Orthodox Christianityگسترده ترین هستند. کازان یکی از مهمترین مراکز اقتصادی، علمی و فرهنگی کشور روسیه است.کازان به عنوان یک پاسگاه در مرزهای شمالی Volzkaya بلغارستان تاسیس شد. در قرن های 13 تا 14، کاازن به سرعت در حال توسعه و تبدیل شدن به یک مرکز تجارت و سیاسی مهم گروه طلایی بود. موقعیت جغرافیایی مطلوب در راه های تجاری که شرق و غرب را متصل می کرد دلیل رشد کازان بود


ورزش در کازان

کازان یکی از مجهزترین شهرهای روسیه از نظر زیربناهای ورزشی است. در سال 2009، یک نظرسنجی آنلاین،روسیه را به چالش کشید. کازان میزبان رویدادهای مختلف ورزشی در سطح ملی و بین المللی است، از جمله دو مسابقات قهرمانی جهان در هاکی (2005 و 2011)، بازی های تابستانی جهانی دانشجویان (2013)، مسابقات قهرمانی جهان (2014) و دیگران. در سال 2018، پایتخت تاتارستان میزبان مسابقات جام جهانی فوتبال خواهد بود.


جمعیت در کازان

ترکیب ملی جمعیت کازان: 48.6٪ - روس ها، 47.6٪ - تاتار ها، 0.8٪ - چووا ها، 0.4٪ - اوکراینی ها، 0.3٪ - ماری. امروز، کاازن مرکز فرهنگی مردم تاتار است.


20 مورد قابل توجه در مورد کازان

1.کازان یکی از شهرهای میزبان جام جهانی 2017 FIFA و جام جهانی 2018 و همچنین 2019 WorldSkills Championship است.

2. کازان یکی از قدیمی ترین شهرهای نه تنها در روسیه بلکه در اروپای شرقی است. فقط پراگ Pragueو کیف Kiev در واقع بزرگتر از پایتخت تاتارستان Tatarstan. هستند.

3. شهر کازان در جنوب غربی روسیه واقع شده است، تقریبا 1.30 ساعت پرواز از مسکو.

4. کازان می توانست در یک مسیر تجاری ولگا Volga از اسکاندیناوی Scandinavia به بغداد Baghdad در قرن 11 و 12 متوقف شود.

5. روسیه تحت ایوان غارتگر Russia under Ivan the Terrible، شهر را در سال 1552 فتح کرد که منجر به پایان بردگی شد.

6. در تاریخ 30 اوت 2015، کازان 1010 سالگرد خود را جشن گرفت. کازان یکی از 15 شهر روسیه است که جمعیت آن بیش از 1 میلیون نفر است. این شهر زیبا اغلب "سومین پایتخت روسیه" نامیده می شود.

7. کازان دو خیابان عابر پیاده pedestrian streets: دارد: خیابان های Bauman و Peterburzhskaya. طول کل آنها حدود 2.5 کیلومتر است.

8. شهر مرکزی توسط کانال بولاک و دریاچه قابان Bolaq Canal and Lake Qaban به دو منطقه تقسیم شده است. اولین ناحیه (Kazanskiy Posad)، که به طور تاریخی روسیه است، بر روی تپه قرار دارد، دوم (Staro-Tatarskaya Sloboda)، که به لحاظ تاریخی تاتار، بین بولاک Bolaq و رودخانه ولگا Volga River قرار دارد.

9. بلندترین چشمه در شهر نزدیک به دریاچه قابان با 50 متر اسپری آب قرار دارد. این منطقه برای بهترین مکانهایی که آن را به عنوان یک پارک بزرگ و بسیاری از جاذبه های اطراف آن احتیاج دارد، مشهور است.

10. از سال 1897، تاتارها به عنوان یکی از تحصیلکرده ترین افراد شناخته شده اند. در دوران قدیم که امپراتوری روسیه برگزاری سرشماری را داشت، تاتارها قادر به خواندن و نوشتن در زبان ترکی و عربی بودند.

11. امروزه تاتارستان دارای دو زبان رسمی تاتارایی و روسی است.

12. بزرگترین رودخانه اروپای شرقی - رود ولگا Volga river - از تاتارستان Tatarstan عبور می کند.

13. کازان دارای آب و هوای مرطوب آب و هوای قاره ای

با زمستان های سرد و سرد (سردتر از مسکو) و تابستان های گرم و اغلب خشک است. دمای ثبت شده در ژانویه -46.8 درجه سانتیگراد (-52.2 F) بوده است.

14. معروف ترین شهر و کل جمهوری تاتارستان کرملین کازان Kazan Kremlin است که در سال 2000 به عنوان میراث جهانی یونسکو تبدیل شد.

15. نماد محبوب کاازن برج Soyembika است که همچنین مسجد خان Khan Mosque نامیده است. این بلندترین برج کرملین کازان است که معروف به برجleaning tower است. در اوایل قرن بیستم میلادی 194 سانتی متر بود.

16. Kazan دارای بزرگترین IT پارک largest IT-park in Russia در روسیه است که همچنین یکی از بزرگترین نوع خود در اروپای شرقی است.

17. مترو کازان در کتاب گینس به عنوان کوتاه ترین مترو در جهان گنجانده شده است. راه از یک طرف به طرف دیگر فقط 10 ایستگاه است و شما را تنها 10 دقیقه می برد. واقعیت جالب: Kazan metro تنها چیزی بود که بعد از فروپاشی شوروی ساخته شد.

18. تاتارستان نیز برای داشتن چاک چاک chak-chak (کیک عسل سرخ شده

) به عنوان بخش اصلی غذاهای قومی معروف است. بزرگترین چاک چاک 1000 کیلوگرمی توسط 20 کارشناس آشپزی برای جشن 1000 سالگرد کازان در سال 2005 ساخته شد.

19. کازان دارای حدود 17 شهرهای خواهری است، از جمله استانبول، آنکارا (ترکیه) و گوانگژ Guangzhouو (چین).

20. زمان از نظر ورزش، کازان یکی از پیشرفته ترین شهرهای روسیه است. این شهر دو مسابقات جهانی در هاکی روی زمین در سال های 2005 و 2011، دانشگاه جهانی تابستانی در سال 2013، مسابقات قهرمانی جهان در سال 2014، مسابقات قهرمانی Aquatics در FINA در سال 2015 برگزار کرد.


دین در کازان

ادیان سنتی جمهوری تاتارستان اسلام و مسیحیت ارتدوکس هستند. تاتارها و باشکرها (یعنی تقریبا نیمی از جمعیت جمهوری) اسلام را اعتراف می کنند. دیگران، از جمله روس ها، چوچه ها، ماریس ها، udmurts، مرودایی ها - مسیحیان ارتدکس هستند. کاتولیک، پروتستانتیسم، یهودیت و سایر اعترافات نیز در تاتارستان ارائه شده است.


فرهنگ در کازان

جشنواره ها و نمایشگاه های بین المللی، نخستین نمایش های موسیقی جهان و تورهای تئاتر های افسانه ای، آزمایشگاه های هنری و تعطیلات عامیانه - در اینجا برخی از ویژگی های زندگی فرهنگی تاتارستان، پر از وقایع قابل توجه و افراد با استعداد است.دوازده اشیاء میراث فرهنگی در محدوده یک پروژه بی سابقه ای "میراث فرهنگی - جزیره شهر سوویژسک Sviyazhsk و بلغار باستان

" Bolgar در سال های 2010-2011 بازسازی شده اند. بازسازی اشیای فرهنگی و توسعه قلمروهای موزه ملی تاریخی و معماری دولت بلغارستان در منطقه موزه شهر باستانی بلغار در حال انجام است.ادبیات تاتار دارای تاریخ هزار ساله است. یکی از بناهای اولیه زبان نوشته شده توسط تاتار و بلغار، شعر "داستان یوسف" “The story of Yusuf” توسط کول گالی Kul Gali ، به سال 1212 بازمی گردد. گابدولا توکایی که آثارش در گسترش تمامی ادبیات ملی محبوب "توسکات تاتار" “the Tatar Pushkin” بوده است. سال 2011 سال گابادولا توکای در تاتارستان و کشورهای عضو سازمان بین المللی توسعه فرهنگ ترکیه TURKSOI برای حفظ میراث هنری شاعر بزرگ و در ارتباط با 125 سالگرد خود اعلام شد. یونسکو از این ایده حمایت کرد. رویدادهای جشن در بسیاری از شهرهای روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان، ترکیه و سایر کشورهای دور ونزدیک از کشور برگزار شد.


حمل و نقل عمومی در کازان

کازان دارای شبکه ترافیکی شاخه ای است که شامل اتوبوس ها، چرخ دستی ها و زیرزمینی می شود. در آن مسیرهای مختلف متصل وجود دارد و شما می توانید در کوتاه ترین مدت از زمان به مکان درست برسید. حمل و نقل شهری کازان تا ساعت 23:00، مترو - تا ساعت 00:00. همان کرایه برای همه حمل و نقل 25 روبل 25 rubles است.