شهرهایی بسیار دیدنی اما ناشناخته در دنیا

شهرهایی بسیار دیدنی اما ناشناخته در دنیا

اگر از تعطیلات تکراری در کنار ساحل خسته شده اید و قصد دارید جای جدیدی را کشف کنید یا برای سفر به شهر و کشوری بروید که هیچ یک از دوستان و آشنایانتان به آن جا سفر نکرده اند، خواندن این مقاله کمک زیادی به شما در انتخاب چنین مقصدی خواهد کرد. در این مقاله 2Safar به معرفی شهرهایی می پردازد که برای سفر چندان مشهور نیستند، اما از جاذبه های توریستی فراوانی برخوردارند. با ما همراه باشید.

اونومیچی، ژاپن

این بندر قدیمی در شرق استان هیروشیما آرامش غریبی دارد. ویژگی های متمایز این شهر خیابان های شیب دار، خانه های سنتی سبک ژاپنی و ساختمان های تاریخی اش هستند. یکی از جاده های مشهور اونومیچی "خیابان معبد" است که فضایی کاملاً نوستالژیک دارد. در حالی که از کوچه های باریک می گذرید خود را در سریال های قدیمی ژاپنی حس خواهید کرد و دوران معاصر را فراموش می کنید. این مسیر به پارک سنکوجی بر فراز یک تپه ختم می شود و در این پارک، معبد بودایی مربوط به قرن نهم میلادی قرار دارد. چشم انداز اطراف بر فراز تپه سحر آمیز است و یکی از زیباترین چشم انداز هایی است که تا کنون دیده اید. توکیو، کیوتو و سایر شهر های معروف ژاپن را فراموش کنید. اونومیچی جواهری تقریباً ناشناخته در کشور ژاپن و یک مقصد ایده آل توریستی است.

2safar

کاستلوریزو، یونان

از یونان زیاد نوشته ایم اما معرفی این گوهر کمیاب را برای این مقاله کنار گذاشته ایم. کاستلوریزو محاسن زیادی دارد که به آن ها مفتخر باشد مانند مناظر دلفریب، حال و هوای مدیترانه ای و جشنواره ی معتبر فیلم. در کنار تمام این ها، غار آبی این شهر شهرتی ویژه دارد. اما دلیل ناشناخته بودن این شهر برای توریست ها چیست؟ سانتورینی و میکونوس مانند آهنربا تمام توریست های یونان را به سوی خود می کشند و بی رحمانه شانسی برای سایر شهر ها باقی نمی گذارند، اما کاستلوریزو در عین حال که دست کمی از این دو شهر ندارد، زیبایی اش همچون دختری خجالتی و کم حرف ناشناخته مانده است.

2safar

گدانسک، لهستان

به طور کلی اروپای شرقی نسبت به اروپای غربی پذیرای توریست های کمتری است. در این میان شهر گدانسک در کشور لهستان یکی از زیباترین شهرهای ناشناخته است که تاریخچه ای بسیار جذاب و هزار ساله دارد. آغاز جنگ جهانی دوم در همین شهر رقم خورد و اولین گلوله ها که آغازگر جنگی خونین و فراگیر بود در گدانسک شلیک شد. مکان ها و ساختمان های مشهوری در این شهر وجود دارند که بازدید از آن ها سفری عالی برای شما رقم خواهد زد. در کنار تمام چیزهایی که گفتیم، این شهر مرکز تجارت کهربا در جهان است. اگر به سنگ های قیمتی علاقه دارید سری به جواهر فروشی های این شهر بزنید و یک سرویس کهربای بی نظیر برای خود انتخاب کنید.

2safar

بالی موت، ایرلند

دوبلین شهری درخشان و فریبنده است اما تمام ایرلند به دوبلین خلاصه نمی شود. بالی موت در جنوب ایرلند از نظر ها پنهان مانده است. این شهر پر از آثار به جا مانده ی تاریخی است مانند قلعه ای انگلو-نورمن که توسط ریچارد دو بورگو بنا گردیده است و قلعه ی ارل سرخ که قدمت آن به قرن سیزدهم بر می گردد.

2safar

چاناتابوری، تایلند

هیچ کس نمی داند چرا چاناتابوری به اندازه ی بانکوک، پوکت و پاتایا محل تجمع توریست ها نیست؟ این شهر که در جنوب شرقی پایتخت تایلند، بانکوک قرار گرفته است و سه ساعت با ماشین فاصله دارد. چاناتابوری پر از معابد بودایی، بازار های محلی رنگارنگ و زیارتگاه های تاریخی است. پارک ملی نامتوک فیلو نیز در نزدیکی این شهر قرار دارد و با مرداب های درخشان، آبشارهای غرنده، پاگوداهای پر از خزه، جنگل های حاره ای و حیات وحش عجیبش یکی از دیدنی ترین نقاط تایلند است.

2safar

داک لت، ویتنام

تنها در فاصله ی یک ساعت از ناها ترانگ که یک اقامت گاه محبوب و دیدنی در ویتنام است، یک دهکده ی دوست داشتنی در کنار دریا قرار دارد که مظهری از آرامش است. این دهکده حدود بیست کیلومتر در کنار دریا امتداد یافته و شن های پودری سفید رنگ و دریای زمردین زیبایی بی همتایی به وجود آورده است. در این محل همه چیز مهیا است: آرامش، گرما، مردم محلی مهمان نواز، غذای عالی و ماهی های تازه ای که مردم محلی از دریا صید می کنند. ویتنام یکی از سریع ترین رشد ها را در صنعت توریسم داشته است و به زودی این دهکده نیز حالت دنج خود را از دست می دهد و سیل توریست ها به سوی آن روانه می گردد. تا این دهکده ی رؤیایی به طور کامل کشف نشده است، از آن دیدن کنید و لذت ببرید.

2safar

کوتور، مونتنگرو

کوتور به نسبت زیبایی و جذابیتش پر طرفدار نیست و لیاقت این را دارد که جایگاه خیلی بالاتری در صنعت توریسم دنیا پیدا کند. این شهر در کنار خلیج کبود رنگ در میان صخره های لوسن قرار دارد. کوتور یک شهر قدیمی قرون وسطی ای است که پر از خیابان های پیچ در پیچ، میدان ها، مجسمه های یادبود و کاتدرال ها است. همچنین موزه های این شهر بسیار دیدنی هستند. یکی از آن ها موزه ی یادگاری های دریایی است که در نوع خودش در دنیا خاص می باشد.

2safar

کوه هاشان

شاید نقاط پر جاذبه و توریستی چین را فقط پکن، شانگهای و شیان بدانید. اما یک نقطه از قلم افتاده است و آن مونت هاشان است. این کوهستان از سویی بسیار وحشتناک است و از سوی دیگر فوق العاده جذاب. کسانی که عاشق هیجان و آدرنالین هستند از این کوه ها بالا می روند تا دنیای جدیدی از شور و شعف را کشف کنند. بالا رفتن از این کوه ها یکی از خطرناک ترین، دلهره آور ترین و در عین حال پر جاذبه ترین صعودها در دنیا است. اگر نمی خواهید خطر کنید و از کوه بالا بروید، می توانید تمام این شکوه و جاذبه را از روی تله کابین شاهد باشید.

2safar