شناسه ی هواداران و بلیط های مسابقات فوتبال

شناسه ی هواداران و بلیط های مسابقات فوتبال

اطلاعات در خصوص بلیط مسابقات

انواع، دسته های، روش های پرداخت و فروش مجدد

طبقه بندی بلیط ها

بلیط های مسابقات فوتبال جام جهانی 2018 روسیه، برای علاقه مندان و هواداران تیم های مختلف که مایل به حضور در ورزشگاه ها هستند، در چهار دسته ارائه می شوند.

2safar

دسته ی اول که به بلیط های ویژه و در جه ی یک (first class فرست کلاس ) معروف است، بالاترین قیمت بلیط های را بخود اختصاص داده و جایگاه بخصوصی را نیز برای آنها مشخص کرده اند. بلیط های دسته دوم و سوم به بلیط هایی گفته می شود که بخش زیادی از استادیوم ها را شامل شده و نسبت به جایگاه ویژه هم قیمت پایین تری دارد. دسته ی چهارم از بلیط های مسابقات جام جهانی 2018 فیفا در روسیه نیز به شهروندان و اتباع خارجی مقیم در روسیه اختصاص دارد، که قیمت این بلیط ها به طور ویژه برای افراد مورد نظر در حدود 1280 روبل قابل دسترسی خواهد بود. از این رو، متقاضیان خرید بلیط های دسته ی چهارم ، باید مستندات و شواهد رسمی مبنی بر اقامت و وضعیت سکونت شان در روسیه را ارائه دهند.

2safar

بلیط های ویژه

فیفا بلیط هایی را تحت عنوان بلیط های ویژه برای ارائه به افراد دارای ناتوانی جسمی، دارای محدودیت های حرکتی و محدود به استفاده از وسایل خاص و همچنین افراد بسیار چاق اختصاص داده است. این نوع بلیط ها در چهار دسته وجود دارند:

2safar

• افراد دارای صندلی چرخدار- افراد دارای ناتوانی جسمی و دارای ویلچر

• دسترسی آسان- برای افراد دارای ناتوانی جسمی است که دارای محدودیت های حرکت و سایر شرایط پزشکی می باشند.

• دسترسی مطلوب- برای افراد با شرایط خاص پزشکی و حرکت است که نیازمند همراهی و کمک سگ بوده و یا به دلیل تحرک محدود، فضای اضافی را نیاز دارند.

• چاقی مفرط، صندلی های اضافی و عریض تری هستند که برای افرادی تعبیه شده اند از چاقی مفرط رنج برده و BMI آنها بیشتر از 35 در فرمول اندازه ی گیری می باشد.

2safar

تعداد این نوع بلیط ها محدود هستند و جایگاه جداگانه ایی در استادیوم ها برای شان در نظر گرفته شده است. توجه داشته باشید برای خرید بلیط های ویژه مخصوص افراد دارای ناتوانی جسمی، باید مدارک مورد نیز و اسناد تایید شده و واجد شرایط ارائه شود. این مدارک می تواند یک گواهی پزشکی معتبر از کشور محل اقامت باشد که در روسیه تایید و معتبر باشد.برای افراد چاق هم گواهی پزشکی مربوط به میزان BMI بالای فرد کفایت می کند.

2safar

به استثنای بلیط های ویژه ی مخصوص افراد چاق، دیگر بلیط های ویژه ، برای افراد دارای ناتوانی جسمی، دارای بلیط همراه نیز هستند البته به طور دقیق نمی توان محل صندلی را تضمین کرد اما فرد همراه می تواند در نزدیکی دارنده ی بلیط ویژه قرار بگیرد.

مراحل فروش بلیط

مرحله ی اول فروش ( دو دوره)

2safar

14 سپتامبر – 12 اکتبر 2017 : این مرحله اول از فاز اول فروش بلیط های جام جهانی 2018 روسیه بود که از طریق FIFA.com/bilet انجام شد. درخواست های خرید بلیط در این دوره هم مورد پذیرش قرار گرفت. صرف نظر از زمان درخواست افراد، برای تمامی درخواست کنندگان شانس برابر ی وجود داشت. درخواست های ارسال شده، برای تعداد معینی از صندلی ها بود ،که با کم بودن صندلی ها به نسبت تعداد درخواست ها، درخواست هایمورد پذیرش از طریق قرعه کشی و به صورت تصادفی انتخاب شد. تمامی درخواست کنندگان جدا ازاینکه، درخواست آنان به طور کامل پذیرفته، رد و یا بخشی از آن مورد پذیرش قرار گرفته باشد، تا قبل 16 نوامبر 2017 از وضعیت در خواست شان مطلع شده اند.

2safar

16-28 نوامبر 2017: این مرحله دوم از فاز اول فروش بلیط های جام جهانی 2018 روسیه بوده است، این دوره هم به صورت آنلاین در FIFA.com/bilet عرضه و فروخته شد. در طول این مرحله بلیط های مسابقات جام جهانی 2018 بر اساس اولویت زمانی و بر اساس شعار “first come, first served” بلیط ها فروخته شد. فروش بلیط ها در این مرحله نیز انجام گرفت و خرید ها نیز در زمان واقعی مورد تایید قرار گرفتند.

2safar

مرحله ی دوم فروش

(این مرحله هم شامل دو دوره است که از طریقFIFA.com/bilet در دسترس بود)

5 دسامبر-31 ژانویه 2018: این اولین دوره فاز دوم فروش بلیط های جام جهانی 2018 بود. در خواست های تمامی بلیط ها نیز در این دوره مورد پذیرش قرار گرفت و در صورت بیشتر بودن درخواست ها نسبت به تعداد صندلی های عرضه شده، درخواست های به صورت رندومی یا تصادفی انتخاب شدند. در این دوره هم درخواست ها صرف نظر از تاریخ ارسال، برابر بودند. تمامی درخواست کنندگان هم از وضعیت درخواستشان مطلع شده اند.

13 مارس- 3 آوریل 2018: این مرحله دوم از فاز دوم فروش بلیط ها بود که در این تاریخ انجام گرفت. در این مرحله زمان ثبت نام اولویت تاریخی ثبت نام و اعلام درخواست دارای اهمیت بود که بر اساس شعار “first come, first served” برنامه ریزی شده بود. که به معنای اولویت زمان در تایید درخواست ها بود.

2safar

بلیط ها خریداری شده در مراحل 1و 2 چندین هفته قبل از آغاز شروع مسابقات جام جهانی 2018 روسیه تحویل داده خواهند شد و به طور دقیق تر، تحویل بلیط های این دوره ها تا اواخر آوریل و اوایل مه 2018 انجام نمی گیرد.

2safar

فروش بلیط در آخرین دقایق

آخرین شانس خرید بلیط برای علاقه مندان فوتبال، به منظور تماشای مسابقات جام جهانی 2018، در این مرحله است. در این مرحله هم بلیط ها بر اساس شعار “first come, first served” و اولویت داشتن زمان درخواست و ثبت نام در تایید درخواست آنها صورت می گیرد. عرضه بلیط در این دوره از 18 آوریل تا 16 ژوئیه یعنی تاریخ فینال جام جهانی بر روی سایت FIFA.com/bilet و مراکز فروش بلیط های فیفا آغاز خواهد شد.

اطلاعات در خصوص بلیط مسابقات

روش های پرداخت

2safar

برای خرید بلیط مسابقات جام جهانی 2018 روسیه، روش های مختلفی پیش روی شما قرار دارد که البته این روش ها نیز شامل محدویت های مشخص شده ای از سوی فیفا و برگزارکنندگان جام جهانی 2018 می باشند. در فاز پیش از فروش، تنها کارت معتبر و قابل قبول، کارت اعتباری ویزا(VISA) است که امکان خرید بلیط را ممکن می سازد. در خلال فاز های بعدی خرید بلیط مسابقات، که از طریق قرعه کشی،انتخاب تصادفی و همچنین تعلق گرفتن بلیط بر اساس اولویت بندی زمان ثبت نام درخواست کنندگان صورت می گیرد، می توانید علاوه بر ویزا کارت از دیگر روش های پرداخت نیز استفاده کنید.

2safar

از دیگر روش های خرید بلیط برای ساکنان غیر روسی و اتباع کشور های خارجی از جمله گردشگران و هواداران تیم های مختلف، انتقال های بانکی بین المللی است، که با دانلود کردن فرم درخواست بلیط و انجام امور مربوط به این پروسه امکان پذیر خواهد بود. برای خرید بلیط مسابقات جام جهانی 2018 روسیه در فاز نهایی و مرحله آخر فروش بلیط در آخرین دقایق، امکان خرید نقدی برای علاقه مندان وجود دارد البته این امکان تنها در مراکز فروش بلیط فیفا در شهرهای مختلف صورت می پذیرد.

2safar

در صورتی که هزینه بلیط های خریداری شده از سوی شما به طور کامل پرداخت نشود، فیفا این حق را خواهد داشت که بلیط های خریدای شده را لغو و مبلغ جزئی واریز شده را به شما بازگرداند.

2safar

این نکته را به خاطر بسپارید که: بلیط های درخواست شده و خریداری شده تنها به کسانی که فرم درخواست بلیط را پر کرده اند، داده می شود و این بدان معناست که شما نمی توانید از کارت دوست، همسر و همراه خود برای پرداخت بلیط استفاده کنید. اگر چنین کاری کرده اید و یا قصد انجام چنین کاری دارید، باید توجه داشته باشید که بلیط شما لغو می شود و 20 در صد از هزینه بلیط نیز از مبلغ واریزی کسر خواهد شد. همچنین اگر زمان لغو بلیط از سوی کمتر از 48 ساعت پیش از بازی بوده باشد، هیچ مبلغ و هزینه ای به شما باز پرداخت نخواهد شد.

مراکز فروش بلیط فیفا

2safar

سایت فیفا مرجع اصلی مراجعه برای دریافت اطلاعات در مورد ارسال درخواست بلیط، محصولات ، مراحل، فاز ها و جدول زمانی عرضه ی بلیط های جام جهانی 2018 خواهد بود، لطفا برای دریافت اطلاعات مورد نیاز به این سایت مراجعه کنید. علاوه بر این سایت، می توانید با خطوط تلفن مراکز فروش بلیط جام جهانی 2018 نیز تماس داشته باشید. شماره ی تماس برای ساکنین روسیه +7(495)787-2018 و برای اتباع خارجی شماره ی +4(144)563-2018 می باشد. در صورت وجود سوال های متدوال در خصوص برنامه ی خرید بلیط مسابقات جام جهانی 2018 فیفا می توانید از وب وسایت رسمی فیفا استفاده کنید و یا به سایت 2safar.com مراجعه نمایید.

2safar

روش و تدابیر بازگشت و لغو بلیط

2safar

اطلاعات مهم: در خصوص بازگشت و تعویض بلیط مسابقات جام جهانی 2018 سیاست های خاصی از سوی فیفا تنظیم شده است که بر اساس آن خریداران بلیط نمی توانند برای هر کدام از مسابقات جام جهانی 2018 اقدام به مبادله و بازگرداندن بلیط کنند، در صورتی که نمی توانید از بلیط خریداری شده استفاده کنید، تنها می توانید بلیط مورد نظر را از طریق پایگاه رسمی فیفا به فروش بگذارید، به این معنی که تنها از مبادی مشخص شده فیفا می توانید استفاده کنید. اعمال چنین مقررات و قوانینی نیز به منظور جلوگیری از گردش و ایجاد بلیط های جعلی و افزایش تدابیر امنیتی در برگزاری مسابقات جام جهانی 2018 روسیه است.

2safar

از سوی دیگر، در صورتی که یکی از شرایط خرید از سوی درخواست کنندگان رعایت نشده باشد، فیفا می تواند بلیط های ارائه شده ی خود را به صورت کامل و یا بخشی از آن را لغو نماید. به طور مثال، در شرایطی که مشتری در طول دوره ی درخواست و خرید بلیط، اطلاعات نادرستی ارسال کرده باشد و تیم های فروش بلیط نیز چنین خطا هایی را متوجه شده باشند، در این صورت فیفا بلیط های مورد نظر را لغو می کند. در چنین مواقعی نیز، 20 درصد هزینه از مبلغ کلی بازگرداننده شده کسر خواهد شد و اگر 48 ساعت قبل بازی اتفاق افتاده باشد هیچ مبلغی عودت داده نمی شود.

2safar

در دیگر شرایطی چون، نقض قوانین از سوی صاحبان بلیط در استادیوم و محوطه ی نزدیک استادیوم ها، بلیط فرد خاطی لغو و از ورود او به استادیوم جلوگیری خواهد شد. اما اگر برگزاری بازی به هر دلیل لغو شده باشد، فیفا موظف به بازپرداخت هزینه بلیط شما خواهد اما هیچ نوع مبلغ اضافی در خصوص هزینه های سفر و اقامت پرداخت نمی کند.

انتقال و فروش مجدد بلیط

2safar

از دیگر نکات مهم در خصوص بلیط های جام جهانی 2018 که باید به آن توجه داشته باشید، ممنوعیت اهدا بلیط های جام جهانی در مزایده و قرعه کشی های مختلف بدون قرار داد کتبی با فیفا خواهد بود. صاحبان بلیط نمی توانند بدون هماهنگی و قرارداد با فیفا بلیط های خریداری شده ی خود را به عنوان جایزه در انواع مختلف هدیه بدهند. در صورت بروز چنین رفتاری بلیط های فروخته شده به فرد مورد نظر لغو خواهند شد و در ادامه فیفا ، از ورود چنین افرادی به استادیوم ها جلوگیری می کند و بلیط های فروخته شده را مصادره و دیگر بلیط های رزور شده را نیز لغو می کند. از این رو، بلیط های جام جهانی را تنها می توانید از طریق پایگاه های رسمی فیفا منتقل و یا به فروش مجدد برسانید و هر درخواست مبنی بر جابه جایی و فروش مجدد بلیط نیز از سوی فیفا مورد بررسی قرار خواهد گرفت. شرکت خدمات مسافرتی فرداد پرواز از معدود آژانس های مسافرتی ایران بوده که مجوز رسمی فروش بلیط مسابقات جام جهانی روسیه را اخذ کرده و نامش در وبسایت فیفا به عنوان عامل فروش در ایران ثبت شده است.

خرید و دریافت بلیط

چگونگی خرید بلیط

2safar

فروش بلیط در وب سایت رسمی فیفابرای ارائه ی خدمات و فروش بلیط به اشخاص خصوی طراحی شده است و شرکت ها، سازمان و اشخاص حقوقی می توانند از بسته های خاصی چون هاسپیتالیتی موجود در سایت فیفا استفاده کنند.

2safar

برای خرید بلیط مسابقات فوتبال جام جهانی 2018 روسیه، در مرحله اول باید حساب کاربری خود را در وب سایت فیفا تنظیم کنید. برای انجام این کار می توانید از آدرس ایمیل خود و یا از طریق اکانت یا همان حساب کاربری تان در شبکه های اجتماعی استفاده کنید. با ورود به سیستم به وب سایت متصل خواهید شد.

2safar

پس از ثبت نام در وب سایت می توانید به حساب کاربری تان وارد شده و در مرحله بعد باید یک درخواست بلیط ارسال کنید. این فرایند شامل چندین مرحله است، در ابتدا باید کشور خود را انتخاب و تایید کنید و یعد از آن، شرایط و ضوابط خرید بلیط، نحوه ی استفاده از بلیط و همچنین قوانین مقرر در استادیوم ها را مورد مطالعه قرار داده و سپس موافقت خود را اعلام نمایید. در مرحله بعد، باید تعداد بلیط های درخواستی خود را انتخاب کرده و اطلاعات خود و دیگر افرادی که برای آنها در خواست بلیط نموده اید را در وب سایت وارد کنید(در صورتی که قصد خرید بیش از یک بلیط را دارید) و در مرحله ی آخر نیز، خرید بلیط و یا بلیط های درخواستی تان را تایید کنید.

2safar

برای ارسال یک درخواست بلیط، اطلاعات مورد نظر فیفا برای خود و همراهانتان شامل موارد زیر می باشد:

نام و نام خانوادگی

• تاریخ تولد

• ملیت/ شهروندی

• شماره گذرنامه و یا تصویر و شماره شناسایی دیگر ، از جمله برای کودکان

• کشور محل اقامت (همچنین متقاضی بلیط باید چگونگی پرداخت بلیط و اطلاعات اضافی را نیز ارائه دهید)

• آدرس پستی جهت تحویل بلیط

• اطلاعات تماس درخواست کننده(شامل شماره ی تلفن همراه، ایمیل و شماره تلفن منزل)

• زبان مورد نظر برای مکاتبات

2safar

این مرحله از درخواست بلیط باید به طور کامل پر شود و اطلاعات مورد نیاز هم باید مورد تایید قرار گرفته و ارسال شود، در غیر این صورت امکان لغو و رد درخواست شما وجود دارد. اگر در فاز اول خرید بلیط ها (انتخاب براساس قرعه کشی و رندوم) هستید، این امکان برای شما وجود دارد که، درخواست بلیط خود را در آخرین روز مهلت نیز تغییر و یا لغو کنید. اما اگر در دیگر فاز های خرید بلیط (چون فاز اولویت زمانی برای اختصاص بلیط و خرید در آخرین دقایق ) قرار دارید، هیچ فرصتی برای تغییر و لغو بلیط درخواستی شما وجود ندارد.

2safar

خرید بلیط های مسابقات فوتبال جام جهانی 2018، در هر کدام از فاز ها و مراحل، ابتدا باید توسط فیفا تایید شود، که نتایج آن نیز از سوی فیفا و از طریق (ایمیل ویا پست) به شما اعلام خواهد شد.

درخواست شناسه هواداری 1

2safar

در خلال برگزاری تورنمنت جام جهانی 2018 روسیه، شما نیز می توانید شناسه هواداری باشید. برای این کار، باید به صورت آنلاین از طریق وب سایت رسمی یا شخصی ، در مرکز ثبت نام شناسه ی هواداری درخواست خود را ارسال کنید.

2safar

درخواست شناسه ی هوادارای نیاز مند ارائه اطلاعات شخصی شماست ودر این فرم، اطلاعاتی شامل موارد زیر از شما خواسته می شود:

• نام و نام خانوادگی و دیگر نام هایی که در مدارک شناسایی شما درج شده باشد.

• تاریخ تولد

• جنسیت

• اطلاعات گذرنامه یا اطلاعات شناسایی افراد، در نظر داشته باشید که این اطلاعات برای ثبت نام شناسه ی هواداری شما خواهد بود و ممکن است اسناد مورد نیاز آن با مراحل خرید بلیط تفاوت داشته باشد.

• شهروندی و ملیت

• شماره ی موبایل

• آدرس پست الکترونیکی

• آدرس پست برای تحویل مدارک شناسه ی هواداری

2safar

همچنین برای درخواست شناسه ی هواداری، ارسال عکس رنگی شما از طریق نرم افراز ها موجود در سایت الزامی است. از این رو، برای ارسال عکس هم الزامات وشرایط خاصی تعیین شده است. این الزامات شامل مواردی چون سایز، حجم، اندازه و فرمت عکس است. زمان گرفته شدن عکس شما نباید بیشتر از 6 ماه قبل از تاریخ ارسال عکس باشد. فایل اجرایی یا همان فرمت عکس نیز jpg یا jpeg است.

2safar

حجم عکس ارسالی نباید بیش از 1 مگابایت باشد. اندازه و سایز عکس حداکثر تا 420x 525 پیکسل است.در الزامات عکس ارسالی، پس زمینه عکس ساده ای بوده و چشمان شما در عکس باید باز و کاملا رو به دوربین عکاسی قرار داشته باشد و نحوه قرار گرفتن شما و حالت صورت تان نیز باید رسمی و کاملا واضح باشد. موارد دیگر را نیز می توانید از طریق مراجعه به سایت رسمی به دقت مطالعه کنید.

2safar

برای ارسال درخواست شناسه ی هواداری، در صورتی که بلیط را خریداری و یا درخواست کرده باشید، به شماره ی بلیط یا شماره ی درخواست بلیط تان نیاز مند خواهید بود. بسته به تعداد بلیط های خریداری شده ی شما، این شماره ها، چندین بار مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

2safar

پس از ارسال درخواست شناسه ی هواداری، یک پیام متنی به شماره تلفن همراه و یا ایملتان ارسال خواهد شد. در خواست شما برای شناسه ی هواداری در مدت 72 ساعت مورد بررسی قرار می گیرد و پس از آن، وضعیت درخواست شما به اطلاعتان خواهد رسید.

2safar

در صورتی که می خواهید برخی از اطلاعات ارائه شده در درخواست نامه ی شناسه ی هواداری تان را تغییر دهید، باید با مرکز تعیین وضعیت تماس گرفته و دوباره ثبت نام کنید. البته این موارد تنها شامل املای نام و نام خانوادگی و اشتباه در تاریخ تولد افراد قابل اصلاح است و در صورت نیاز به تغییرات دیگر در اطلاعات عنوان شده تنها در مرکز ثبت نام شناسه ی هواداری قابل تغییر است.

درخواست شناسه ی هواداریFan ID

شناسه ی هواداری و دلیل انتخاب آن

2safar

بر اساس قوانین روسیه، در خلال برگزاری تورنمنت جام جهانی 2018 در این کشور، به همراه داشتن شناسه ی هواداری امری الزامی است. این شناسه، کارت شناسایی افراد به صورت شخصی به شمار می رود، که اطلاعات فرد را به طور مشخص و دقیق نشان می دهد. بر همین اساس تمامی کسانی که قصد بازدید از تورنمنت جام جهانی 2018 روسیه را دارند، باید علاوه بر بلیط مسابقات کارت هواداری را نیز تهیه کنند. این کارت هواداری برای ورود تمامی افراد به استادیوم الزامی است و شامل شهروندان روسیه و کودکان نیز می باشد. از این رو، حتی برای شهروندان خارجی در روسیه هم حکم ویزای این کشور را خواهد داشت. باید به این نکته توجه داشته باشید که این کارت هواداری را باید همیشه به همراه داشته باشید و در هنگام ارائه بلیط مسابقه، آن را نشان دهید.

2safar

شما می توانید این شناسه و کارت هواداری در مراکز ثبت نام کارت هواداری دریافت کنید، که تا پیش از شروع مسابقات جام جهانی 2018روسیه در تمامی شهر های میزبان جام جهانی فوتبال این مراکز افتتاح خواهند شد.

2safar

روند ثبت نام شناسه های هواداری در مراکز ثبت بسیار کوتاه خواهد بود، کارکنان این مراکز تصویر شما را ثبت و مدارک شما به همراه شماره ی بلیط و شماره ی سفارش آنلاین شما را بررسی می کنند و روند صدور شناسه ی هواداری سرعت بیشتری خواهد داشت. اگر می خواهید به این مراکز بروید، حتما گذرنامه و سایر مدارک شناسایی و مدارک مربوط به بلیط بازی و در خواست بلیط تان را همراه داشته باشید.

2safar

اگر درخواست شما برای صدور کارت و شناسه ی هواداری پس از بررسی تایید شده باشد.می توانید شناسه ی هواداری خود را از طریق ایمیل، پست و یا مراکز ثبت نام کارت هواداری در محوطه ی استادیوم ها دریافت نمایید. شهروندان خارجی و افراد فاقد ملیت هم می توانند از طریق طریق ایمیل شناسه ی هواداری خود را دریافت نمایند.

2safar

با مراجعه به مراکز ثبت نام کارت هواداری، می توانید تنها با نشان دادن گذرنامه و سایر مدارک شناسایی عکس دارتان شناسه خود را دریافت کنید. در صورتی که خود شما نمی توانید برای دریافت کارت هواداری تان به مراکز ثبت نام مراجعه کنید، نزدیکان شما می توانند به نمایندگی شما کارت مورد نظر را دریافت کنند اما باید مدارکی چون، وکالتنامه رسمی، کپی گذرنامه شما و مدرک شناسایی عکسدار خود آن فرد به همراه، بلیط و شماره بلیط و یا شماره سفارش بلیط را به همراه داشته باشند.

2safar