شما به این چیزها در هواپیما احتیاج نخواهید داشت- بار خود را سنگین نکنید - قسمت پنجم

شما به این چیزها در هواپیما احتیاج نخواهید داشت- بار خود را سنگین نکنید - قسمت پنجم

با 2Safar همراه باشید تا برخی آیتم های غیر ضروری که همراه بردن آن ها به داخل هواپیما توصیه نمی شود را به شما معرفی کنیم. امیدواریم با به کار بستن این توصیه ها آسوده تر و سبک بار تر سفر کنید.

لوازم آرایش مو مانند سشوار و بابلیس

به همان دلیلی که شما در پرواز جایی برای دوش گرفتن ندارید، طبعاً جایی هم برای آرایش موهایتان نخواهید داشت. در پرواز های بین المللی گاهی بردن سشوار و وسایل برقی به طور کلی به سفر توصیه نمی شود چون ولتاژ برق کشور های مختلف با هم فرق می کند و ممکن است اصلاً وسایل برقی شما در کشور مقصد کار نکنند.

ما قبول داریم که بعد از یک پرواز طولانی موهای آدم به شدت آشفته و به هم ریخته می شود، اما قبل از رسیدن به مقصد برس کشیدن به موها کفایت می کند. توصیه می شود حتماً قبل از پرواز دوش بگیرید و موهایتان را به خوبی سشوار کنید. برای خانم ها یک دم اسبی ساده به عنوان آرایش مو در هواپیما کافی است.

2safar

خوراکی زیاد

اگر ایرلاین شما غذا سرو می کند بهتر است به طور کلی غذایی به داخل هواپیما نبرید. در پرواز های طولانی به حد کافی از شما پذیرایی خواهد شد و هیچ کم و کسری نخواهید داشت. بی جهت بار خود را با مواد خوراکی سنگین نکنید. اگر حس می کنید قبل از پذیرایی در هواپیما گرسنه یا تشنه خواهید شد یک اسنک ساده در کیف خود داشته باشید و بعد از عبور از گیت کنترل امنیتی نیز یک بطری آب معدنی بخرید یا قمقمه ی آب خود را پر کنید.

در پرواز هایی که می دانید غذا سرو نمی شود فقط در حد نیاز مقداری خوراکی به همراه داشته باشید. بهتر است غذایی که به داخل هواپیما می برید شامل آجیل و مغز های مقوی، میوه های خشک مانند سیب، سبزیجاتی مانند هویج های کوچک و ساقه ی کرفس و همچنین کمی شیرینی خشک و شکلات باشد. سایر غذاها هم ممکن است فاسد شوند و هم بوی آن ها برای سایر مسافران آزار دهنده است.

2safar

وسایل الکترونیکی و گجت ها

این وسایل بهتر است در سفر حداقل باشند. امروزه با گوشی های موبایل می توان کار چندین وسیله را انجام داد، عکس گرفت، موزیک گوش کرد، کتاب خواند، بازی کرد و حتی فیلم دید. بردن وسایل الکترونیکی متعدد به سفر از چند نظر دردسر دارد. در گیت امنیتی این وسایل جداگانه چک می شوند، همچنین نمی توان آن ها را داخل چمدان بار گذاشت و در نتیجه جای زیادی از کیف دستی یا چمدان کابین شما را اشغال می کنند. به علاوه چون این وسایل اغلب قیمتی هستند، لازم است در طول سفر مدام مراقب باشید که بلایی سر آن ها نیاید و گم و دزدیده نشوند. در نتیجه اگر سفر شما کاری نیست هیچ وقت لپ تاپ با خود نبرید و کار هایتان را قبل از سفر به پایان برسانید. اگر هم کاری پیش بیاید به راحتی می توانید در بیزینس سنتر هتل خود آن را انجام دهید.

2safar