شما به این چیزها در هواپیما احتیاج نخواهید داشت- بار خود را سنگین نکنید - قسمت دوم

شما به این چیزها در هواپیما احتیاج نخواهید داشت- بار خود را سنگین نکنید - قسمت دوم

با 2Safar همراه باشید تا برخی آیتم های غیر ضروری که همراه بردن آن ها به داخل هواپیما توصیه نمی شود را به شما معرفی کنیم. امیدواریم با به کار بستن این توصیه ها آسوده تر و سبک بار تر سفر کنید.

دستمال های مرطوب پاک کننده ی آرایش

این مورد نیز به خانم ها مربوط می شود. بهترین کار ممکن این است که در پرواز های طولانی بدون آرایش به فرودگاه و هواپیما بروید. آرایش شما در طول پرواز خراب می شود و ظاهری بسیار نا مرتب به شما می دهد که از چهره ی آرایش نکرده خیلی بدتر است. بعد مجبور می شوید برای پاک کردن آرایش دست به دامان دستمال های مرطوب شوید چون استفاده از سایر پاک کننده ها در هواپیما خیلی سخت است. اما این راه حل مناسب نیست چون این دستمال ها به شدت پوست را خشک می کنند و آثار آرایش را به طور کامل از بین نمی برند. بعد مجبور می شوید کرم بزنید و جرم های هواپیما را روی پوست تثبیت کنید! پس بی خیال این دستمال ها شوید و بهترین راه حل ممکن را انتخاب کنید: بدون آرایش پرواز کنید.

2safar

بالش های یو شکل مخصوص هواپیما

شاید از قرار داشتن این گزینه در لیست وسایل غیر ضروری تعجب کنید چون به نظر می رسد این بالش ها برای خوابیدن روی صندلی هواپیما، اتوموبیل و غیره طراحی شده اند و می توانند از گردن شما در پرواز های طولانی محافظت کنند. مغاره های فرودگاه ها نیز یک در میان از این بالش ها می فروشند و به نوعی به مسافران القا می کنند چنین وسیله ای برای راحتی و رفاهشان در طول پرواز ضروری است.

2safar

با این وجود اگر با این بالش ها سفر کرده باشید می دانید که آن ها بیشتر اوقات موجب دردسر هستند. جا دادن آن ها در بار کابین آسان نیست و بستن آن ها به کیف و چمدان نیز درد سر های خاص خود را دارد. در طول پرواز نیز این بالش ها اغلب در دست و پا هستند و هر بار که می خواهید از روی صندلی بلند شوید روی زمین می افتند. خلاصه هر بار که با این بالش ها سفر می کنید به خود قول می دهید دفعه ی آخر باشد، اما در سفر بعد دوباره دچار وسواس می شوید که نکند غیبت بالش یو شکل خود را در پرواز حس کنید.

ما به شما اطیمنان می دهیم یک شال بافتنی یا سویی شرت نرم کار شما را راه می اندازد و نیازی به این بالش ها ندارید. کافی است شال یا سویی شرت را لوله کرده و زیر سر خود بگذارید. البته یک استثناء وجود دارد و آن مسافرانی هستند که اول پرواز به خواب می روند و آخر پرواز بیدار می شوند. شاید آن ها بالش یو شکل را مفید بیابند چون آنقدر ها بیدار نیستند تا با دردسر های این بالش دست و پنجه نرم کنند!

2safar

لوازم آرایش

بعضی خانم ها نصف فضای چمدان کابین یا کیف دستی خود را به یک کیف بزرگ و جا دار لوازم آرایش اختصاص می دهند و کابین هواپیما را با مجلس عروسی اشتباه می گیرند. شما اصلاً نیازی به همراه بردن لوازم آرایش به داخل پرواز ندارید و همراه داشتن چند قلم ساده مانند مرطوب کننده ی لب کفایت می کند. از جای کیف و چمدان کابین خود برای چیز های مفید تری استفاده کنید و لوازم آرایش را داخل چمدان بار بگذارید.

2safar