شما به این چیزها در هواپیما احتیاج نخواهید داشت- بار خود را سنگین نکنید - قسمت سوم

شما به این چیزها در هواپیما احتیاج نخواهید داشت- بار خود را سنگین نکنید - قسمت سوم

با 2Safar همراه باشید تا برخی آیتم های غیر ضروری که همراه بردن آن ها به داخل هواپیما توصیه نمی شود را به شما معرفی کنیم. امیدواریم با به کار بستن این توصیه ها آسوده تر و سبک بار تر سفر کنید.

پتو

بردن پتو به داخل هواپیما هم بارتان را سنگین می کند هم به خاطر حجیم بودن آن دست و پا گیر است. همه ی ما می دانیم هوای داخل کابین گاهی بیش از حد مطلوب سرد است، اما راه حل های خیلی بهتری برای مقابله با سرما وجود دارد. بهتر است یک شال چند منظوره خریداری کنید که گرم و کم حجم باشد. این شال ها به راحتی در زمستان می توانند به عنوان شال گردن مورد استفاده قرار بگیرند و در عین حال هر جا که لازم شد نقش یک پتوی سبک و گرم را ایفا کنند. اگر چنین شالی ندارید بردن یک سویی شرت به داخل هواپیما کفایت می کند. به محض احساس سرما می توانید این سویی شرت را روی پاهایتان بیندازید.

2safar

کفش پاشنه دار

برخی خانم ها با کفش پاشنه دار به فرودگاه می روند و بعد در هواپیما کفش هایشان را با یک جفت صندل یا کفش راحتی عوض می کنند. موقع رسیدن به مقصد دوباره کفش های پاشنه دار را می پوشند تا مبادا استایلشان در مقصد از همان بدو ورود پرفکت نباشد! چرا زندگی را تا این حد پیچیده می کنید؟ اگرچه همه ی انسان ها در انتخاب پوشش مورد علاقه شان آزاد هستند اما کمتر کسی با کفش پاشنه دار در فرودگاه ها دیده می شود. در خود هواپیما که پوشیدن کفش پاشنه دار به دلایل ایمنی کاملاً منع شده است. شما می توانید بدون پوشیدن چنین کفش هایی همچنان ظاهری شیک و بروز داشته باشید. ایده ی عوض کردن کفش در پرواز کلاً جالب نیست و بهتر است یک جفت کفش مناسب بپوشید و کفش هایتان را عوض نکنید. به این شکل طبیعی تر و نرمال تر به نظر می رسید.

2safar

دمپایی

همراه بردن دمپایی به داخل هواپیما به همان دلایل کفش پاشنه دار اصلاً توصیه نمی شود. کلاً دمپایی آیتم جاگیری است و به علاوه ضرورت چندانی هم ندارد. کافی است کفشی بپوشید که راحت از پایتان در می آید و در عین حال محافظت خوبی از پاهایتان به عمل می آورد مثل یک جفت کفش کالج. در پرواز های طولانی دمپایی توسط خود ایرلاین در اختیارتان گذاشته می شود و در پرواز های کوتاه نیز هیچ نیازی به پوشیدن دمپایی نیست. به جای دمپایی بهتر است یک جفت جوراب پشمی نرم و راحت به داخل هواپیما ببرید و در طول پرواز بپوشید.

2safar

چتر

چتر یکی از بدترین آیتم ها برای حمل است، به خصوص که در کیف یا چمدان کابین جا نمی شود و تمام مدت باید آن را به دست بگیرید و با خود این طرف و آن طرف حمل کنید. به علاوه اغلب اوقات فقط وسواس الکی موجب می شود یک چتر مزاحم را با خود به داخل پرواز ببرید. حتی اگر هوای مقصد هنگام رسیدن شما بارانی باشد، احتمال کمی وجود دارد که شما بعد از فرودگاه به فضای بیرون بروید. معمولاً ترانزیت از فرودگاه بدون نیاز به خروج از فرودگاه صورت می گیرد، مگر آن که قصد داشته باشید با وسایل حمل و نقل عمومی به هتل بروید و نیاز به پیاده روی داشته باشید.

2safar