شما به این چیزها در هواپیما احتیاج نخواهید داشت- بار خود را سنگین نکنید - قسمت ششم

شما به این چیزها در هواپیما احتیاج نخواهید داشت- بار خود را سنگین نکنید - قسمت ششم

با 2Safar همراه باشید تا برخی آیتم های غیر ضروری که همراه بردن آن ها به داخل هواپیما توصیه نمی شود را به شما معرفی کنیم. امیدواریم با به کار بستن این توصیه ها آسوده تر و سبک بار تر سفر کنید.

مسواک برقی

شاید در نگاه اول این ایده به نظرتان جالب برسد که مسواک برقی خود را به داخل هواپیما ببرید و جرم های هواپیما را با این مسواک از دندان هایتان پاک کنید. اما به هیچ وجه چنین کاری نکنید، چون فقط موجب آلودگی مسواک گران قیمت خود می شوید. محیط فرودگاه و هواپیما بیش از آن چه فکر می کنید آلوده است و مسواک زدن در این فضاها مسواک شما را آلوده خواهد ساخت. بهتر است مسواک یک بار مصرف با خود به سفر ببرید یا مسواک ارزان قیمتی برای طول سفر خود خریداری کرده و بعد از سفر آن را دور بیندازید. هنگام مسواک زدن در دستشویی فرودگاه و هواپیما با دقت بهداشت را رعایت کنید و مسواک خود را حتماً داخل کیس یا درپوش قرار دهید.

2safar

دارو

داروهایی که به داخل هواپیما می برید باید بسیار محدود و حداقلی باشند. کل کابینت حمام خود را داخل چمدان نگذارید و به سفر نبرید. ما پیش از این مطلبی در ارتباط با دارو های ضروری در سفر منتشر کرده ایم. به آن مقاله رجوع کرده و فقط این دارو ها و دارو های تجویزی پزشکتان را به سفر ببرید. بیشتر این دارو ها را در داخل چمدان بار خود بگذارید و فقط دارو های اورژانسی و آن هایی که در صورت گم شدن چمدان نیاز خواهید داشت داخل کیف دستی خود بگذارید.

2safar

حوله

تقریباً هر جایی که بخواهید اقامت کنید حوله در اختیار خواهید داشت و بردن حوله به سفر فقط بارتان را بیهوده سنگین می کند. در هاستل ها ممکن است حوله ی تمیز فقط به صورت اجاره ای یا فروشی باشد اما باز هم به صرفه تر است که این هزینه را پرداخت کنید اما با خود حوله نبرید. اگر با تمام این احوال باز هم اصرار دارید حوله ی خود را به سفر ببرید، یک حوله ی ارزان یا کهنه با خود ببرید که مجبور به برگرداندن آن نباشید و آن را در پایان سفر دور بیندازید. در هواپیما شما نیاز به حوله نخواهید داشت و دستمال کاغذی کارتان را راه می اندازد.

2safar

پالتو یا کاپشن

هر چیزی که قرار است در فرودگاه یا هواپیما به دست بگیرید، موجب دردسر است و جایش در چمدان بار شماست. وقتی وسایلی که در دست دارید زیاد باشند هم احتمال دارد یکی از آن ها جا بگذارید و هم در طول سفر اذیت می شوید. در فصل زمستان ممکن است نگران آب و هوای مقصد باشید و خود را وادار به بردن پالتوی سنگینی به داخل هواپیما کنید، در حالی که چنین کاری کاملاً غیر ضروری است. بردن یک ژاکت یا سویی شرت به داخل کابین هواپیما کافی است. پالتو یا کاپشن خود را سر چمدان بار بگذارید تا اگر مجبور شدید پس از رسیدن به مقصد آن ها را به تن کنید به راحتی در دسترس باشند.

2safar