شما از بردن این آیتم ها به سفر پشیمان خواهید شد

شما از بردن این آیتم ها به سفر پشیمان خواهید شد

چیزهایی هست که لازم است هنگام بستن چمدانتان برای سفر از آن ها صرف نظر کنید. ممکن است دلایل مختلفی برای این کار وجود داشته باشد مثل سنگینی، کاربرد کم یا ارزش خیلی زیاد. در این مقاله قصد داریم این آیتم ها را به شما معرفی کنیم. آن ها را به خاطر بسپارید و در سفر بعد، خود را از شر این وسایل آسوده سازید. خواهید دید که چقدر سبک تر و با خیال آسوده تر سفر خواهید کرد. با 2Safar همراه باشید.

کتاب های کاغذی

در این مورد تردید به دل راه ندهید. کتاب هم سنگین است و هم فضای زیادی اشغال می کند. ضمن اینکه بعید است شما در طول سفر بیشتر از چند صفحه فرصت مطالعه داشته باشید. حتی اگر فردی هستید که شب ها بدون مطالعه خوابتان نمی برد، بدانید شرایط سفر متفاوت است و شما اغلب شب ها بسیار خسته خواهید بود. اگر برای ریلکس کردن به تعطیلات می روید بهتر است به جای کتاب، کتاب خوان الکترونیکی یا کیندل به همراه ببرید یا از تبلت خود برای مطالعه استفاده کنید.

2safar

اتو و سشوار

قبل از سفر سایت هتل خود را چک کرده و مطمئن شوید این آیتم ها در اتاقتان موجود هست یا خیر. امروزه در بیشتر هتل ها سشوار و اتو در اتاق وجود دارد. ممکن است کیفیت این وسایل در هتل پایین تر از وسایل خودتان باشد اما سخت نگیرید. زیرا اتو وسشوار جای زیادی اشغال می کنند. ثانیاً به دلیل تفاوت ولتاژ برق در کشور های مختلف، ممکن است وسایل برقی شما اصلاً در کشور مورد نظرتان قابل استفاده نباشند.

2safar

وسایل روز مبادا

خیلی از چیزهایی که ما در چمدان می گذاریم هرگر مورد استفاده قرار نمی گیرند و ما فقط از روی احتیاط آن ها را بر می داریم. در سفر بعد بسیاری از این آیتم های محتاطانه را کنار بگذارید، مثلاً شما مجبور نیستید به اندازه ی یک داروخانه برای سفری چهار روزه دارو بردارید. امروزه تقریباً همه ی وسایل در همه جا یافت می شوند و قابل تهیه هستند. اگر شرایط روز مبادا پیش آمد وسایل مورد نظر خود را در مقصد خواهید خرید.

2safar

مایعات در بسته بندی های نامناسب

شما که نمی خواهید وقتی به مقصد رسیدید چمدانتان را باز کنید و ببینید سر قوطی شامپو شل بوده و همه چیز را خراب کرده است. کلاً در حمل مایعات احتیاط کنید. مثلاً شما مجبور به بردن وسایل حمام شخصی تان نیستید و همه چیز در هتل موجود است. اگر چیزی را لازم دارید و باید حتماً به همراه ببرید، نسخه ی کوچک و مسافرتی آن را تهیه کنید و قبل از سفر مطمئن شوید در قوطی کاملاً محکم است. قوطی های حاوی مایعات را در چند بسته پلاستیکی بپیچید و بعد در چمدان بگذارید.

2safar

وسایل مشترک با همسفران

این اقدام اشتباه است. حتی اگر با همسرتان سفر می کنید، سعی کنید هر کدام از شما وسایل شخصی خود را جداگانه بردارد. بردن وسایل مشترک دردسر زیادی در طول سفر ایجاد می کند و حتی ممکن است موجب اختلاف شود.

2safar

هر چیزی که خارج از لیست سفرتان است.

بعضی چیزها است که دقیقه ی نود بسته بندی می شوند. مثلاً از جلوی کمد لباس رد می شوید، چشمتان به یکی از لباس ها می افتد و علیرغم اینکه آن را قبلاً در لیست نوشته اید، وسوسه می شوید که آن را در چمدان جای دهید. بگذارید خیالتان را راحت کنیم. آیتم های خارج از لیست مورد استفاده قرار نمی گیرند مگر آن که به زور بخواهید از آن ها استفاده کنید و مثلاً خود را وادار به پوشیدن لباسی کنید که در واقع به آن نیاز نداشتید. در واقع بود و نبود آیتم های خارج از لیست هیچ فرقی به حال شما در سفر نخواهند کرد و فقط بارتان را سنگین می کنند.

2safar

برداشتن بیش از یک عدد از چیزهایی که معمولاً فقط یک بار مورد استفاده قرار می گیرند.

خیلی چیزها در این لیست می تواند قرار گیرد مثل مایوی شنا. به جز سفرهای ساحلی احتمال اینکه شما در هتل به استخر بروید با توجه به برنامه های فشرده ی سفر فقط یک بار است. یا احتمال رفتن شما به پارک آبی بعید است بیش از یک مرتبه باشد. بنابراین اگر دو مایو بردارید، یکی از آن ها حتماً دست نخورده می ماند. این را می توانید به کفش چرم، لباس رسمی، کروات و خیلی چیزهای دیگر نیز تعمیم بدهید. از این نوع اقلام شما فقط یکی در سفر احتیاج دارید (اگر اصلاً احتیاج داشته باشید).

2safar

هر چیزی که در چمدان به خوبی جای نمی گیرد و از شکل می افتد.

این گزینه در مورد انواع کلاه ها به خوبی صدق می کند. ممکن است دوست داشته باشید کلاه آفتابگیر زیبای خود را در سفر به همراه ببرید. این قبیل کلاه ها جای زیادی در چمدان می گیرند و با فشرده شدن از شکل می افتند. احتمال زیاد شما در سفر رغبت چندانی به استفاده از یک کلاه کج و کوله نخواهید داشت.

2safar

هر چیزی که با سایر لباس هایتان ست نمی شود.

بدون آن که وسواس ست کردن به خرج دهید، سعی کنید لباس های خود را در رنگ ها و مدل هایی بردارید که امکان هماهنگ کردن آن ها را در سفر داشته باشید. مثلاً کیف یا کفشی که رنگ خاصی دارد و با هیچ کدام از لباس هایتان ست نمی شود، بهتر است از لیست شما خط بخورد.

2safar

هر چیزی که غیر قابل جایگزین است.

وسایل گران قیمت، یادگاری و هر چیزی که ارزش معنوی دارد را کنار بگذارید. این چیزها در صورت گم شدن بار روانی زیادی به شما وارد خواهند کرد و تمام لذت سفرتان خراب خواهد شد.

2safar