شرکت هواپیمایی قطر حامی مالی جدید فیفا

فرداد پرواز

20فروردین1396


یک منبع آگاه در فیفا گفت که فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) با شرکت هواپیمایی کشور قطر میزبان جام جهانی 2022 قرارداد همکاری منعقد می کند.

یک منبع آگاه در فیفا گفت: نهاد حاکم بر فوتبال جهان قرارداد مهمی را با شرکت هواپیمایی قطر در چند هفته آینده منعقد خواهد کرد.

این خبر در همان روزی که فیفا از ضرر 369 میلیون دلاری خبر داد، اعلام شده است.

این منبع افزود:‌ امیدواریم که در چند ماه آینده، شاید قبل از برگزاری کنگره در بحرین در روزهای 20 و 21 اردیبهشت (10- 11مه) این قرارداد را تایید کنیم.

وی گفت: مذاکرات در مورد این قرارداد بین فیفا و شرکت هواپیمایی قطر در زمان ریاست سپ بلاتر در فیفا و بعد از اعطای میزبانی جام جهانی 2022 به قطر انجام شد.

با این حال این قرارداد هنوز نهایی نشده بود.

فیفا بعد از رسوایی مالی که به برکناری بلاتر و چندین مقام فوتبال منجر شد، برای یافتن حامیان مالی بزرگ با مشکل مواجه بوده است.

شرکت سونی و شرکت هواپیمایی امارات بعد از جام جهانی 2014 کنار رفتند و هنوز جایگزینی برای آنها پیدا نشده است.

فیفا روز جمعه (دیروز) از ضرر مالی هنگفتی خبر داد و اذعان کرد که در سال گذشته مبالغ زیادی از ذخایر خود را به مصرف رسانده است. فیفا در گزارش مالی سال 2016 خود پیش بینی کرده است امسال کاهش درآمد بیشتری خواهد داشت. تحقیقات قضایی سوئیس و آمریکا در مورد فساد در این نهاد، هزینه های حقوقی فیفا را افزایش و حامیان مالی فوتبال را فراری داده است. با این حال این نهاد در انتظار افزایش درآمدهای خود با برگزاری جام جهانی 2018 روسیه است.


http://tnews.ir