شانگهای، مروارید آسیا و پاریس شرق

فرداد پرواز

شانگهای به نام "مروارید آسیا" و "پاریس شرق" شناخته می شود. تجارت بین المللی شانگهای از خیابان ها و رودخانه های ان عبور می کند.

اینجا 10 واقعیت است که باید قبل از بازدید از شانگهای بدانید.


1- شانگهای بزرگترین شهر جهان است.

چین به خاطر جمعیتش شناخته شده است وشهر شانگهای بهترین نمونه از شهرهای چین است. جمعیت شهری شهر شانگهای در سال 2014 به میزان 24 میلیون نفر بوده است و در حال افزایش است. سرویس گسترده مترو شانگهای برای پوشش بسیاری از مناطق خود و هر روز در حال رشد و رونق است.

هنگامی که دولت چین تصمیم به ساخت شانگهای، نیویورک آسیا کرد، آنها شعار شهر شانگهای را "شهری که هرگز نمیمیرد" در قلب گذاشتند.

شانگهای لیست شهرهای جهان را با جمعیت در یک منطقه اداری (مناسب شهر) به ارمغان می آورد، و جمعیت جمعیت منطقه نیز در این منطقه سومین کشور جهان است (منطقه شهری پاپ: 35 میلیون نفر).


2- شانگهای مرکز مالی و فرهنگی جهان است.

این شهر در دو دهه گذشته بوجود آمده است زیرا تمایل چین به دیدن آن به مرکز بین المللی امور مالی و فرهنگی تبدیل شده است. بسیاری از کسب و کارها در شانگهای پرورش می یابند و فرصت های جدیدی برای طبقه متوسط در حال رشد چین و خارجی هایی که به دنبال بازار چین هستند را ارائه می دهند.

این شهر نرخ ثابت رشد را نشان می دهد و مرکز بسیاری از شرکت های بین المللی در چین است. این مدرسه، هنر و طراحی نیز به عنوان مرکز فرهنگی شناخته شده است. شانگهای نیز به عنوان محل تولد سینمای چینی شناخته شده است که محبوبیت آن در سراسر جهان است.


3- شانگهای یک نیروگاه حمل و نقل است.

طولانی ترین سیستم مترو در جهان در زیر شهر شانگهای با 400 مایل (644 کیلومتر) از تونل ها و مسیرها گسترش می یابد. متروی شانگهای دارای 393 ایستگاه در سراسر شهر است و ارتباطات جاذبه های اصلی را در اختیار شما قرار می دهد و به راحتی برای بازدید کنندگان بین المللی حرکت می کند. شانگهای دارای سریع ترین قطار در جهان، شانگهای Maglev، که فرودگاه بین المللی پودونگ را به مرکز شهر شانگهای متصل می کند.

فرودگاههای بین المللی پودونگ و هنگک یائو شانگهای نیز نیروگاههای حمل و نقل هستند که در مجموع بیش از 110 میلیون مسافر در سال در اختیار دارند.


4- شانگهای نزدیک به برخی از شهرهای آبزی زیبا است.

واقع در بین 20 کیلومتر و 100 کیلومتر به سمت غرب شانگهای چندین شهر باستانی است که از آبراه مانند جاده ها استفاده می کنند. در این شهر های زیبا، مردم محلی و گردشگران به طور یکسان در قایق های کانال مسافرت می کنند. سفر به یکی از این شهرها سفر ایده آل روزانه از شانگهای است.


5. شانگهای جذابترین شهر سرزمین اصلی چین است.

در سال 2016، شانگهای توسط مجله بین المللی استعدادهای درخشان ترین شهر برای مهاجرین چهارمین بار در شش سال نامگذاری شد. 48000 مهاجرین مورد بررسی قرار گرفتند و خواسته شد تا شهرشان را بر اساس طبقه بندی هایی مانند محیط زندگی و سیاست های حرفه ای خارجی طبقه بندی کنند. از سال 2015 ، شانگهای بیش از 170000 مهاجر را در اختیار دارد.


6- میلیون ها مسافر هر ساله از مناظر مهم شانگهای لذت می برند.

مدرنترین جاهای شانگهای: بوند، برج تلویزیونی مروارید شرقی، برج شانگهای ...

باستانی جاهای شانگهای: باغ یو، معبد جید بودا، معبد شهر خدا ...

موزه ها جاهای شانگهای: موزه شانگهای، سالن نمایشگاه شهری شهر شانگهای، موزه تاریخ شهرداری شانگهای ...


7- شانگهای ترکیبی فوق العاده از تاریخ و مدرنیته است.

زمانی که در اواسط قرن نوزدهم، قلمرو استعماری بود، شانگهای به امتیازهای انگلیس، آمریکا و فرانسه تقسیم شد و شهر چینی مخزن متبلور شد. بسیاری از چینی ها در امتیازات خارجی زندگی می کردند، که سبب ترکیب فرهنگ ها شد که شانگهای را منحصر به فرد از سبک های معماری و تاریخ شگفت انگیز به ارمغان آورد.

شانگهای به عنوان یک کلان شهر پر رونق احساس بسیار مدرن دارد. مدرن ترین شهر بیشتر دیده می شود زمانی که شب در رودخانه Huangpu سقوط می کند، جایی که بازدیدکنندگان می توانند یک نمایش نور خیره کننده را ببینند و از دیدگاه های عالی از آسمان خراش ها شهر لذت ببرند.


8. امتیازات خارجی شانگهای در حال حاضر جاذبه های خارجی هستند

معافیت فرانسوی به خوبی حفظ شده و شناخته شده از امتیازات سابق خارجی است. مجوز فرانسوی با معماری اروپایی و سبک های هنری هنر، جایگاه مهمی برای گردشگران محلی است.

بسیاری از مناطق در مرکز شهر تحت تاثیر برنامه ریزان و معماران خارجی قرار گرفتند که شهر را احساس منحصر به فرد بین المللی می داند. مناطقی همچون کمپنی و بوند، هنوز هم محبوب هستند برای یافتن مهاجران که به خانه شانگهای تماس می گیرند.


9. بهترین زمان برای دیدن شانگهای چه فصلی است.

بهترین زمان دیدن شانگهای در بهار و پاییز است. تابستان ها درجه حرارت را در 90 درجه فارنهایت (32 درجه سانتیگراد +) و سطح رطوبت بالا دارند. دمای زمستان در اطراف انجماد شناور می شود و مرطوب می شود.

بهار و پاییز، درجه حرارت خفیف و هوا روشن تر را ارائه می دهند که شرایط سفر در چین را آرزو دارند. بازدید از بهار به معنی بازدید اول از باغ های بسیاری از باغ های شانگهای و فضاهای سبز است، که به مدت کوتاهی از احساس ساخته شده از شهر خود ارائه می شود. پاییز دمای کم را با رطوبت و بارندگی کمتری ارائه می دهد تا به گشت و گذار منجر شود.


10. شانگهای در حال حاضر 144 ساعت بدون روادید است!

برای شهروندان ایالات متحده، بریتانیای بزرگ، استرالیا، کانادا و دیگران، شانگهای گزینه شراکت بدون ویزا 144 ساعته (شش روزه) را برای شانگهای و مناطق همسایه جیانگ سو و ژجیانگ ارائه می دهد. مسافرانانی که مایل به درخواست گرفتن ویزا هستند، می توانند این گزینه را انتخاب کنند تا زمانی که مایل باشند حمل و نقل خود را به این مناطق محدود کنند. ببینید چگونه بیشتر از 144 ساعت صبحانه بدون ویزا در شانگهای بمانید.


دیدن شانگهای با ما

اگر قصد سفر به قلب مدرن چین را دارید، فرداد پرواز به شما کمک می کند تا به شما یک تور مناسب برای چین(پکن.شانگهای.هانگزو.گوانگجو) برنامه ریزی کنیم.