سوغاتی های هیجان انگیز

بسیاری از ما در انتخاب و خرید سوغاتی برای عزیزانمان دچار مشکل می شویم و وقت زیادی را در سفر به این کار اختصاص می دهیم. با 2Safar همراه شوید تا سوغاتی هایی متفاوت و هیجان انگیز را به شما معرفی کنیم. در سفر بعدی خود از این مقاله ایده بگیرید و هدایای جذابی با صرف وقت کمتر به همراه بیاورید.

سوسیس

شاید به نظرات خنده دار برسد اما سوسیس واقعا سوغاتی خوبی است چون ماندگاری بالایی دارد و انواع متفاوت و خیلی خوشمزه ای از آن در نقاط مختلف دنیا موجود است. به علاوه جای زیادی نمی گیرد و تقریبا ارزان است. البته به شما هشدار می دهیم در سفر به کشورهایی چون استرالیا یا آمریکا از بردن سوسیس خودداری کنید چون انتقال برخی مواد غذایی به این کشورها ممنوع است و در گمرک جریمه می شوید. ما سوسیس های آلمانی را قویاً توصیه می کنیم چون واقعا لذیذ و متفاوت هستند.

2safar

سنگ یا خاکسترهای آتشفشانی

اگر به مناطق آتشفشانی مثل هاوایی یا ایسلند سفر می کنید، می توانید سنگ های زیبایی به عنوان سوغاتی انتخاب کنید و یا از مغازه های سوغاتی فروشی، بطری حاوی خاکستر آتش فشان بخرید. این نوع هدایا خاص و ماندگار هستند و خیلی بیشتر از سوغاتی های معمول ارزش دارند.

2safar

پول خارجی

این سوغاتی فواید گوناگونی دارد. هم در طول سفر وقت برای خرید سوغاتی صرف نمی کنید و هم از شر اسکناس های خارجی اضافی خود خلاص می شوید. به علاوه اعضای خانواده و دوستانتان نیز از دریافت چنین هدیه ای خوشحال خواهند شد. هر چه پول کشوری که به آن سفر کرده اید غیر معمول تر باشد، سوغاتی جالب تری خواهد بود. بهتر است این سوغاتی را برای کسانی در نظر بگیرید که کمتر سفر می کنند تا هدیه ی شما برایشان جدید و متفاوت باشد.

2safar

قوطی هوا

یکی دیگر از راه هایی که حال و هوای سفر را با خود به خانه ببرید، خرید قوطی هوای شهر یا منطقه ای است که به آن سفر کرده اید. شاید برایتان جالب باشد که قوطی هوا در حال حاضر محبوب ترین سوغاتی در دنیاست. قوطی هوای سنترال پارک نیویورک پرفروش ترین است و پس از آن قوطی های هوای بوداپست و پاریس قرار دارند.

2safar

ادویه

بردن ادویه به عنوان سوغاتی ایده ای عالی است. در هر کشور ادویه های خاص و خوش عطری وجود دارد که می تواند به غذای شما طعمی جدید و متفاوت بدهد. مثلا اگر به مجارستان سفر می کنید، بدانید فلفل پاپریکای این کشور معروف است.

2safar

پنیر

پنیر گزینه ای خیلی مناسب به عنوان سوغاتی برای شکمو هاست. در خیلی از کشورها مثل فرانسه یا هلند انواع بسیار متنوع و ماندگار پنیر وجود دارد که چشیدن طعم آن ها برای خانواده و دوستانتان در خانه هیجان انگیز خواهد بود.

2safar

قهوه و چای

اگر دوستدار کافئین در اطراف خود زیاد دارید، قهوه سوغاتی مناسبی برای آن هاست بخصوص اگر به کشورهای آمریکای جنوبی مثل کلمبیا یا برزیل سفر می کنید، حتما جایی در چمدان برای قهوه خالی نگه دارید. در سفر به شرق آسیا نیز از خرید چای سبز غافل نشوید!

2safar