سواحل جنوبی و ظرفیت‌ عظیم گردشگری آبی در ایران

فرداد پرواز

16 خرداد 1396


به‌گزارش"توریسم آنلاین"به‌نقل از میراث، کشور ما ایران در این زمینه فرصتی طلایی در اختیار دارد. در چند سال اخیر خصوصاً در سواحل خلیج‌فارس و مکران، به این مهم پرداخته شده است.

از دیرباز سواحل خلیج‌فارس و خصوصاً جزایر ایرانی خلیج‌فارس، مثل قشم و کیش یکی از مقاصد محبوب گردشگری بوده است. از طرف دیگر در سال‌های اخیر در طرح‌های توسعه صنعت گردشگری در استان سیستان‌و‌بلوچستان و سواحل مکران اقدامات خوبی صورت گرفته که موجب رونق گردشگری در این منطقه نیز شده است.

شاید شکل ساده و سنتی گردشگری دریایی همان باشد که هرساله بسیاری از ما ایرانیان انجام می‌دهیم: سفر به سواحل دریا، اقامت در نزدیکی دریا و شنا و تفریح در آنجا. در فصول گرم سال شمال را انتخاب می‌کنیم و در فصول سردتر به سواحل داغ جنوب می‌رویم.

البته در سال‌های اخیر اشکال مختلف دیگری از گردشگری دریایی به‌وجود آمده است. ورزش‌های آبی ازجمله اشکال جدید گردشگری آب است که این روزها در سواحل خزر و جزایر خلیج‌فارس مشتریان بسیاری پیدا کرده است؛ به‌طور مثال در جزیره قشم و کیش در خلیج‌فارس آموزش غواصی و پاراگلایدر رونق گرفته است. همچنین غواصی در جزایر کیش و قشم از محبوبیت زیادی برخوردار است؛ برای مثال، یکی از برگ‌های برنده جزیره کیش در غواصی، مرجانی بودن سواحل آن است، زیرا در سواحل مرجانی آبِ زلال امکان مشاهده بهتر موجودات دریایی را به غواصان می‌دهد. بنابراین می‌توان با تدارک امکانات مناسب، ‌تبلیغات بجا و البته با قیمت معقول، لحظات خوشی، برای گردشگران این مناطق رقم زد.


http://tnews.ir