سنت پترزبورگ در یک نگاه

فرداد پرواز

سنت پترزبورگ Saint Petersburg، شهر بندری روسیه در دریای بالتیک واقع شده است.


سنت پترزبورگ Saint Petersburg، شهری در روسیه

سنت پترزبورگ، شهر بندری روسیه در دریای بالتیک Baltic و پایتخت امپریالیستی برای دو قرن بوده است. در سال 1703 توسط پیتر بزرگ تاسیس شده است و نماد شهر مجسمه برنزی مرد اسب سوار Bronze Horseman است. سنت پترزبورگ مرکز فرهنگی روسیه با مکان هایی مانند تئاتر مارینسکی Mariinsky Theatre که میزبان اپرا و باله است و موزه دولتی روسیه که هنر روسی از نقاشی های تصویر مسیح تا آثار کاندینسکی را نشان می دهد، باقی می ماند.

موزه هرمیتاژ یا آرمیتاژ Hermitage Museum مجموعه وسیعی از عتیقه ها و نقاشی معروف جهان را در اختیار دارد، بسیاری از آنها (معماری سبک باروک که با طلا تزیین شده اند) در کاخ زمستانی Winter Palace در میدان کاخ Palace Square نمایش داده می شوند. کلیساهای نمادین شامل کلیسای جامع ناجی خون ریخته شده Savior on Spilled Blood با گنبد های پیازی شکل تزیین شده می باشد. نوسکی پراسپکت Nevsky Prospect، یکی از خیابان های اصلی خرید و رستوران است و تقاطع آن با دومسکایا Dumskaya منطقه اصلی زندگی شبانه را تشکیل می دهد. فعالیت های محبوب، اسکیت و اسکی در پارک های شهر یا قایقرانی در کانال های شهری و رودخانه نوا Neva River هستند. شب های سفید White Nights یک جشنواره تابستانی بزرگ در سراسر شهر است.

@val3


زمان مناسب برای سفر به سنت پترزبورگ

اوج سفر در ماه های می تا اگوست می باشد، زمانی که روزها بلند و دما معتدل است. زمستان (در ماه های نوامبر تا مارس) با روزهای کوتاه، بارش برف مکرر و شبهای بسیار سرد، طولانی و سرد است.

@val3


رویداد های مهم و تعطیلات جهت بازدید از سنت پترزبورگ

شبهای سفید White Nights در ماه های ژوئن تا ژوئیه، جشنواره هنری وسیع در نیمه ی تابستان، برگزار می شود. این برنامه شامل اجرای اپرا و باله، کنسرت های موسیقی پاپ، کارناوال و غیره می باشد.

جشنواره های مسیحی شامل کریسمس Christmas (هفت ژانویه) و عید پاک Easter (تاریخ آن متفاوت است، آوریل/می) است.

جشنواره گل لاله Tulip Festival (در ماه می)، جزیره Elagin را در شکوفه می بیند.