سفیر آفریقای جنوبی:نمایشگاه گردشگری تهران از تنوع بسیاری برخوردار است

فرداد پرواز

19 بهمن 1395


تهران- ایرنا- «ویلیام مکس فلمن وایتد» سفیر آفریقای جنوبی در تهران گفت که تنوع و جاذبه های گردشگری نمایشگاه امسال تهران در مقایسه با قدمت 10 ساله آن، بی سابقه است.

ویلیام مکس فلمن وایتد روز دوشنبه در حاشیه دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری وصنایع وابسته در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با یادآوری اینکه نمایشگاه گردشگری فرهنگ غنی، تمدن باستانی و زیبایی های ایران را به ما نشان داد، افزود:ایران امن ترین کشور منطقه بوده و داشتن رابطه دوستانه با آن افتخار برای ما به حساب می آید.

سفیر آفریقای جنوبی در تهران خواستار توسعه روابط اقتصادی دو کشور وسرمایه گذاری بیشتر بخش های دولتی و خصوصی ایران و آفریقای جنوبی در زمینه گردشگری، وجذب توریسم شد.

وی افزود: برپایی نمایشگاه گردشگری تهران می تواند منبع درآمد خوبی برای جمهوری اسلامی باشد و فرصت های شغلی بسیاری را برای کشورهای شرکت کننده فراهم کند.

وایتد تاکید کرد: نمایشگاه گردشگری و همکاری کشورها با محور این رویداد می تواند موجب تقویت دوستی ملت ها و تبادل فرهنگی میان آنها شود.

سفیر آفریقای جنوبی در تهران بر تداوم برگزاری نمایشگاه گردشگری بیش از یک بار در سال تاکید کرد و گفت: این گونه رویدادها و به تبع آن ایجاد جمع های تخصصی سبب توسعه روابط فرهنگی و اقتصادی کشورها به ویژه افریقای جنوبی و ایران می شود.

دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری وصنایع وابسته امروز با حضور وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آغاز بکار کرد.

این رویداد فرهنگی تا 21 بهمن ماه برپاست.


http://www.irna.ir