سفری هیجان انگیز به پاتایا

فرداد پرواز

4 مرداد 1396


یکی از شهرهای ساحلی کشور تایلند که در شرق خلیج تایلند واقع شده منطقه پاتایا می باشد. پاتایا نزدیک ترین ساحل تفریحی به بانکوک می باشد و به همین علت افرادی که به بانکوک سفر می کنند به سادگی به این شهر دسترسی دارند. اما ساحل دلپذیر تنها جاذبه گردشگری پایایا نیست.

مناطق جذاب

1.ساحل جامتین

ساحل جامتین 6 کیلومتر ساحل صاف شنی است که در 2 کیلومتری جنوب پاتایا و دربخش شرقی خلیج تایلند قرار دارد. این ساحل 165 کیلومتر با بانکوک فاصله دارد و برای کسانی که به دنبال لذت آرامش هستند مکانی مناسب است به دلیل استقبال خوبی که از این منطقه شده، اقامتگاه های درجه یک، هتل های ساحلی، سواحل و رستوران ها، بارها و مغازه های متعددی در حاشیه آن به ساخته شده همچنین ساحل جامتین به خاطر داشتن تفریحات و ورزشهای آبی مهیجی مثل جت اسکی، قایقرانی و غواصی و اسپانسر شدن در چندین رویداد و فستیوال های ورزشی سالیانه شهرت دارد و گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می کند. با گسترش جمعیت توسعه آپارتمان های مرتفع، هتل ها و استراحتگاه ها در این منطقه بیشتر و بیشتر شد اما ساحل جامتین هنوز هم آرامش بخش می باشد و یکی از بهترین دیدنی های تایلند است که در میان مردم محلی، اهالی بانکوک، مسافران خانوادگی و افراد بازنشسته، محبوبیت خاص خود را دارد.

2.وات یانسانگ معبدی حیرت انگیز

معبد وات یانسانگ یا وات یان یک مجموعه از معابدی است با طراحی و معماری متفاوت که در بیست کیلومتری شهر پاتایا در منطقه ای بزرگ میان مراتع سبز واقع شده است و از زیباترین جاذبه های گردشگری تایلند و دیدنی های تایلند برای گردشگران می باشد. در این منطقه بناهای مختلفی ساخته شده که سبک معماری آنها مخلوطی از سبک ها مردم ژاپن، تایلند، چین و حتی سوئد و هلند است. در کنار این معابد مقبره هایی از بزرگان تایلند نیز وجود دارد. زمانی که به این معبد معبد اعجاب انگیز وارد می شوید در اولین نگاه با بنای Viharn Sien روبرو خواهید شد، این بنای باستانی با معماری چینی ساختمانی با شکوه است که داخل آن آثار باستانی وعتیقه جات چینی را نگهداری می کنند. بعد از گذشتن از ساختمان آن به ساختمان اصلی معبد وات سان یانگ میرسید که به دلیل معماری مدرن و منحصر به فردی که دارد نسبت به سایر بناهای کشور تایلند شهرت بیشتری دارد. این معبد به شکل کلاه است و mondop _نماد پای بودا بر روی زمین و معبد chedi معروف به گنبد بودا که در آن آثار بودا و پیراونش نگه داری می شود از دیگر معابد وات سان یانگ هستند.

3.بانجی جامپینگ!

یکی از فعالیت های هیجان انگیز در این منطقه که طرفداران خاص خود را دارد بانجی جامپینگ یا پرش در جنگل می باشد. موسسه پرش جنگل بانجی، یک برج بلند با ارتفاع 165 فوت می باشد. برای افرادی که به هیجان و ماجراجویی علاقه مند هستند این تجربه ای خارق العاده است. ضمن اینکه این مرکز مجهز به سکوی پرش الکتریکی نیز هست. در این منطقه باغ های سرسبز و یک دریاچه ماهی گیری نیز وجود دارد و پرش در این منطقه از سال 1992 و بر طبق استانداردهای نیوزلند و با ایمنی کامل صورت می گیرد و امنیت آن تضمین شده می باشد. بانجی جامپینگ یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری تایلند و دیدنی های تایلند برای گردشگران می باشد.

4.چارترهای خلیج تایلند

در این منطقه مسئولیت جابجایی مسافران و گردشگران برعهده یکی از شرکتهای خوب تایلند قرار دارد. محدودۀ فعالیت این شرکت در خلیج تایلند، اقیانوس مارینا در نزدیکی پاتایا و کوه جانگ است و شرکت مدیریت یک ناوگان متشکل از 10 کلک و کرجی بادبانی که ارتفاع آنها از 32 تا 70 فوت است را برعهده دارد. ضمن اینکه برای افراد علاقه مند قایق های بادبانی به صورت چارتر نیز موجود می باشد. این قایق ها توسط یک مرکز آموزش بین المللی قایقرانی پشتیبانی می گردند.


http://hamgardi.com