بازدید یک میلیون نفر از جاذبه های کردستان

فرداد پرواز

16 فروردین 1396


بیش از یک میلیون گردشگر از جاذبه های استان کردستان در طول تعیطلات نوروز دیدن کردند که از این تعداد 2 هزار و 95 نفر گردشگر خارجی بودند. "مدیرکل میراث فرهنگی کردستان"

سید محسن علوی در گفت و گو با خبرنگار مهر به تعداد بازدید گردشگران از ابتدای تعطیلات نوروز امسال تا 13 فروردین و همچنین تعداد مهمانان اسکان شده در این مدت اشاره کرد و گفت: یک میلیون و 201 هزارو 666 نفر در این مدت از جاذبه های تاریخی، طبیعی، فرهنگی، روستاهای گردشگری و غیره استان بازدید کردند.

وی بیان کرد: در این مدت تعداد 359 هزار و 963 نفر هم در مراکز اقامتی استان شامل هتل ها، مهمانپذیرها، خانه مسافر، کمپ های موقت، مدارس سطح استان، مراکز اقامتی ادارات دولتی، سالن های ورزشی و غیره اسکان داده شدند.

وی عنوان کرد: از ابتدای تعطیلات نوروز تا 13 فروردین تعداد 2 هزار و 95 گردشگر خارجی از مرز رسمی باشماق مریوان وارد استان شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان بیشترین بازدید کننده از جاذبه های استان را مربوط به سنندج با 268 هزار و 916 نفر ذکر کرد و افزود: 265 هزار و 750 نفر از جاذبه های شهرستان بانه و 168 هزار و 12 نفر از جاذبه های موجود در شهرستان مریوان، در ایام تعطیلات بازدید کردند.

علوی ادامه داد: بیش ترین بازدیدکننده از موزه های استان هم به ترتیب مربوط به خانه کُرد با 16 هزار و 67 نفر، عمارت خسروآباد 15 هزار نفر و موزه سنندج با 7 هزار و 143 نفر بوده است.

وی افزود: اقلام تبلیغاتی و اطلاع رسانی لازم شامل نقشه، بروشور، کتابچه راهنمای گردشگری و غیره در تمامی مبادی ورودی شهرها، موزه های استان، ستادهای خدمات سفر، مراکز اقامتی و غیره موجود بوده و طی ایام تعطیلات نوروز بین گردشگران و مسافران نوروزی توزیع شده است.

وی به فعالیت مستمر اکیپ های نظارتی طی ایام تعطیلات نوروز 96 اشاره کرد و گفت: از ابتدای تعطیلات نوروز تا تاریخ 13 فروردین 2 هزار و 645 مورد بازدید نظارتی از مراکز و تاسیسات خدمات رسان به گردشگران نوروزی ،صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: طی این بازدیدها 216 مورد تذکر، 99 مورد تشویقی و 5 مورد اخطار صادر و تعداد 2 واحد نیز پلمپ شده است.


http://www.donyayesafar.com