سفر 21 قطار گردشگران خارجی به ایران

فرداد پرواز

10 مهر 1396


مشهد- ایرنا- مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات راه آهن جمهوری اسلامی گفت: ظرف سه سال اخیر، 21 قطار گردشگران خارجی وارد ایران شده و بیست و دومین قطار گردشگری خارجی نیز،آبان ماه آتی وارد کشور می شود.

علی کاظمی منش،روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مشهد افزود: قطارهای گردشگری خارجی با کوپه های مجهز و بزرگ بطور متوسط با 80 مسافر از مبادی مختلف ریلی جهان به ایران وارد می شوند.

وی ادامه داد: پیشتر این قطارها از مبدا مجارستان، ترکیه و دیگر کشورهای اروپایی به ایران می آمدند اما از سال پیش،با توجه به برخی موارد ناامنی در ترکیه همه قطارها از مرز ریلی سرخس وارد ایران می شوند.

مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات راه آهن جمهوری اسلامی گفت: همچنین در این مدت 50 قطار گردشگری داخلی و خط ثابت گردشگری تهران - سوادکوه راه اندازی شد. این خط ثابت دو روز در هفته و در هر سیر 330 گردشگر را جا به جا می کند.

وی افزود: راه آهن در نظر دارد در استانهای خوزستان، کرمان، تهران، آذربایجان شرقی و مرکزی نیز قطارهای گردشگری راه اندازی کند و در برخی نقاط هم شاهد راه اندازی خط ثابت گردشگری خواهیم بود.

او در ادامه همچنین گفت: افزون بر 12.5 میلیون مسافر، ظرف شش ماه نخست امسال ازطریق راه آهن در سطح کشور جا به جا شده اند که 3.5 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال بیشتر است.


http://www.irna.ir