چگونه با آرامش خیال سفر کنیم؟

فرداد پرواز

مردم زیادی در سراسر دنیا از ترک خانه ی خود و رفتن به سفر دچار اضطراب می شوند. ما در 2سفر به شما راهنمایی می کنیم چطور بر تردید ها و نگرانی های خود قبل از سفر غلبه کنید و از سفر رؤیایی خود لذت کامل ببرید.

فرداد تور


بیمه ی مسافرتی خریداری کنید

خیلی از ما بدون بیمه سفر می کنیم و می گوییم "برای ما هیچ اتفاقی نمی افتد". خرید بیمه ی مسافرتی هزینه ی بالایی ندارد اما خیال شما را در طول سفر آسوده خواهد کرد. سعی کنید بیمه ای بخرید که علاوه بر خدمات پزشکی، هزینه هایی چون تاخیر و کنسلی پرواز و یا گم شدن بار را نیز پوشش دهد. هزینه ای که برای بیمه می کنید واقعا ارزشش را دارد!

فرداد تور


به فکر حفاظت از منزل خود در زمان سفر باشید

یک سوم مردم اعتراف می کنند بدون ملاحظات امنیتی خانه ی خود را ترک کرده و به سفر می روند. حتی گاهی کلید خانه را زیر گلدان جلوی در مخفی می کنند! برای داشتن خاطری آسوده در سفر حتماً همه ی نکات ایمنی را رعایت کنید و وسایل ارزشمند خود را در صندوق امانات بانک بگذارید.

فرداد تور


در مورد مقصد خود تحقیق کنید

قبل از سفر حتما در اینترنت و سایت هایی نظیر 2سفر سرچ کرده و اطلاعات کاملی در مورد ایرلاینی که با آن پرواز می کنید، هتلی که قرار است اقامت کنید، غذا و رستوران و سایر ویژگی های مهم در مورد مقصد سفر خود به دست بیاورید. اگر قبل از سفر به حد کافی تحقیق کرده باشید، با هیچ سورپرایزی مواجه نخواهید شد.

فرداد تور


مطمئن شوید کلیه مدارک لازم در دسترس و به روز هستند

پاسپورت شما باید حداقل شش ماه بعد از سفر شما اعتبار داشته باشد. اگر همراه با فرزندان خود و بدون همسر به سفر می روید ، رضایت نامه ی همسر خود را به همراه داشته باشید. از تمام مدارک و برنامه سفر خود کپی تهیه کرده و به یکی از اعضای نزدیک خانواده بسپارید. اسکن مدارک را به خود نیز ایمیل کنید.

فرداد تور


سیم کارت همراه با دیتا خریداری کنید

قبل از سفر به فکر خرید سیم کارت باشید و در مورد قیمت و دیتای آن تحقیق کنید. همچنین مطمئن شوید که آیا هتل محل اقامتتان وایفای رایگان دارد و با توجه به این موضوع به چه میزان دیتا احتیاج خواهید داشت.


اگر قرار است رانندگی کنید، از قبل آماده شوید

اگر قصد اجاره ی اتوموبیل و رانندگی دارید حتما قبل از سفر در مورد قوانین رانندگی کشور مقصد مطالعه کنید و گواهی نامه ی رانندگی بین المللی بگیرید. هر کشوری مقررات خود را دارد پس حتماً اطلاعات لازم در مورد رانندگی و مدارکی که نیاز خواهید داشت را جمع آوری کنید.

فرداد تور


برای پولی که همراه می برید از قبل برنامه ریزی کنید

در مورد پولی که نیاز خواهید داشت و نحوه ی حمل پولتان قبل از سفر برنامه ریزی کنید. اگر به کیف مخصوص یا جیبی اضافه در لباستان احتیاج دارید، کارهای لازم را انجام دهید. همچنین پولی اضافه بر نیاز برای مواقع اضطراری به همراه داشته باشید و آن را در جای امنی مخفی کنید.

فرداد تور


به فکر مشکل زبان باشید

بهتر است حدود 100 تا 200 عبارت کلیدی به زبان محلی مقصد خود یاد بگیرید. گفتن عباراتی مثل "متشکرم"، "ببخشید"، "دستشویی کجاست" و غیره. هر چه بیشتر به زبان کشور مقصد آشنا باشید، اضطراب کمتری خواهید داشت. اگر توانایی یادگیری زبان را در خود نمی بینید، جملات ضروری را یادداشت کرده و همه جا همراه داشته باشید.

فرداد تور