سفر در ماه اکتبر

سفر در ماه اکتبر

اگر از شلوغی فصل تابستان فراری هستید و بیشتر مایلید در فصل پاییز سفر کنید ماه اکتبر را از دست ندهید. ماهی که در بیشتر نقاط نیم کره ی شمالی زمین گرمای تابستان با هوایی ملایم و خنک جایگزین شده است و هنوز از سرمای زمستان اثری نیست. در نیم کره ی جنوبی نیز بهار از راه رسیده است و هوا متعادل و عطر آگین است. ما ایده هایی عالی برای شما در انتخاب مقصد سفر در ماه اکتبر داریم. با 2Safar همراه باشید تا روح پر شور ماه اکتبر را حس کنید.

رم، ایتالیا

شلوغ ترین ماه در ایتالیا آگوست است. توریست ها در این زمان به رم هجوم می برند و در عین حال ساکنین خود شهر به ییلاق ها یا مناطق ساحلی سفر می کنند. در واقع شما با سفر به رم در فصل تابستان چیزی از روح این شهر درک نمی کنید و فقط توریست هایی از نقاط مختلف جهان را می بینید. ضمن اینکه ایتالیا در ماه آگوست خیلی گرم است. رم در ماه های جولای و سپتامبرکمی خلوت تر است اما توریست ها به این موضوع پی برده اند و خیلی اوقات همین ماه ها را برای سفر به رم انتخاب می کنند. از ماه نوامبر هوا در این شهر رو به سردی می رود و زمان کریسمس دوباره شهر شلوغ می شود. اما این وسط یک ماه می ماند که برای سفر به رم دوست داشتنی ایده آل است. ماه اکتبر همه چیز در این شهر رنگ و بویی جادویی دارد. هوا خوب و شهر خلوت است و می توانید سبک زندگی و فرهنگ مردم ایتالیا که بعد از تابستان به زندگی روزمره ی خود برگشته اند ببینید و بدون صف از نقاط توریستی شهر دیدن کنید.

2safar

قبرس

بهترین سفرهای ساحلی معمولاً در فصل تابستان انجام می شود اما اگر قصد دارید در پاییز و ماه اکتبر به کنار دریا بروید قبرس را انتخاب کنید. در واقع اگر چه قبرس یک جزیره ی مدیترانه ای است اما در فصل پاییز هوای خاورمیانه را دارد: هوایی ملایم و رمانتیک. اگر با فرزند کوچک سفر می کنید قبرس مناسب تر از سایر جزیره ها است و هتل های این کشور امکانات خوبی برای کودکان دارند.

2safar

جزایر یونان

جنوبی ترین جزایر یونان در ماه اکتبر همچنان گرم و آفتابی هستند و در عین حال سیل عظیم توریست های تابستانی به خانه هایشان مراجعت کرده اند. اگر بتوانید در فصل پاییز سفر کنید و نگران مدرسه ی بچه ها و مشکلاتی از این قبیل نباشید، با یونانی زیبا تر، خلوت تر و دوست داشتنی تر مواجه می شوید. در عکس هایی که می گیرید چند نفر توریست ناخواسته در زمینه ی عکس نمی افتند و از آرامش دلپذیر جزایر سانتورینی و میکونوس لذت می برید.

2safar

سویل، اسپانیا

اکتبر بهترین زمان برای سفر به سویل و استشمام هوای تازه در کوچه های پیچ در پیچ این شهر افسانه ای در اسپانیا است. سویل شهری رمانتیک است اما شلوغی و تجمع توریست ها معمولاً احساسات عاشقانه را کور می کند چون هیچ جای خلوتی برای لذت بردن از فضا وجود ندارد. اما ماه اکتبر زمانی ایده آل برای خاطره ساختن، شناخت فرهنگ شهر، گردش در گالری ها و نشستن در کافه ها می باشد.

2safar

تایپه، تایوان

برخلاف محبوبیت توکیو و شهرت "گَنگنام استایلی" سئول، تایپه پایتخت تایوان که ترکیبی از توکیو و سئول است هنوز ناشناخته مانده است. تایپه شهری با معابد تائُیست، آسمان خراش های بی رقیب، مال های عظیم و مجلل و بازار های شب نورانی است. در تایپه غذاهای خیابانی ارزان و خوشمزه ای وجود دارد که به راحتی شما را از رفتن به رستوران های شیک بی نیاز می کند. کافی است دم یکی از گاری ها توقف کنید و ماهی مرکب کبابی بخواهید. در عرض یک دقیقه ماهی در اختیارتان قرار می گیرد و از لذیذی و تازگی آن متعجب می شوید. در اواخر اکتبر فصل باران های موسمی در تایوان خاتمه می یابد، درجه ی رطوبت هوا کم می شود و آسمان صاف و درخشان است. شما در این ماه لذت زیادی از سفر به این شهر مدرن و پیشرفته در جنوب شرق آسیا خواهید برد. امتحان کنید.

2safar

ویتنام

مانند تایوان، اکتبر شروع ماه خشک در ویتنام است و پس از فصل بارندگی همه چیز رنگ سبز زیبا و تازه ای دارد. برای کسانی که قصد سفر کوله ای و پیاده روی در طبیعت این کشور را دارند اکتبر زمان ایده آلی است. به علاوه برای آن هایی که می خواهند در شهر پر هیاهوی هانوی اقامت کنند و غذاهای خوشمزه و معروف ویتنامی بخورند باز هم اکتبر انتخاب خوبی است. هوشه مینه سیتی نیز با بوتیک ها و کافی شاپ های نیمه روشنش و فضای پر کشش شهری اش اگر چه در نوامبر بیشترین محبوبیت را دارد، ولی در ماه اکتبر نیز طرفداران فراوانی دارد.

2safar

دبی، امارت متحده ی عربی

تابستان دبی به خواب فرو می رود. گرمای هوا به قدری زیاد است که رخوتی اجتناب ناپذیر بر این شهر پر شور و حال حاکم شده و میزان توریست ها به طور چشمگیری کاهش می یابد. هیچ توریستی دوست ندارد در هوای 40 درجه ی سانتی گراد بخار شود! اما با رسیدن پاییز و باد خنک ماه اکتبر گویا زندگی در این شهر از سر گرفته می شود. کلوب های ساحلی فعالیت خود را از سر می گیرند، رستوران ها فضای بیرونی خود را دوباره مهیای پذیرایی از مهمانان می کنند و تفریحات صحرایی که در فصل تابستان طرفداری ندارد دوباره محبوبیت می یابند.

2safar

موریتانی، اقیانوس هند

اکتبر در نیم کره ی جنوبی زمین فصل بهار است. هوا شروع به گرم شدن می کند و در عین حال هنوز از باران های موسمی فصل تابستان خبری نیست. در کشورهای حاشیه ی اقیانوس هند اکتبر مصادف است با زمان رویش گل های درشت و دیدنی و هوهوی حیوانات در جنگل های استوایی. موریتانی به قدری کشور زیبایی است که هر زمان از سال که موقعیت سفر به این کشور را به دست آوردید نباید آن را از دست بدهید. با این وجود ماه اکتبر زمان مناسب تری برای سفر به حاشیه ی اقیانوس هند است.

2safar