سفری خوش همراه با همسر

سفری خوش همراه با همسر

سفر با همسر می تواند بسیار لذت بخش باشد و درواقع سفر یکی از بهترین خاطرات زوج ها در زندگی مشترک را تشکیل می دهند. تجربیات سفر و گذراندن اوقاتی طولانی در کنار یکدیگر زوج ها را به هم نزدیک تر می سازد. بر اساس یک نظر سنجی، 94 درصد مردم اعلام کرده اند که سفر با عزیزان خود را به سفر تنهایی ترجیح می دهند.

با وجود تمام لذاتی که می تواند در سفر زوج ها بایکدیگر وجود داشته باشد، باید اذعان کرد همان اندازه که سفر احساس صمیمیت را افزایش می دهد، می تواند موجب اختلاف و دعوا نیز بشود. در سفر وقایع مختلفی پیش می آید که ممکن است استرس زا و اختلاف بر انگیز باشند. ضمن اینکه در سفر تفاهم و یکدلی میان همسفران از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و اختلاف سلیقه و نظر بیشتر از زندگی روزمره موجب اختلاف می شود. در این مقاله راهنمایی هایی مفید و کاربردی برای زوج هایی خواهیم داشت که برای سفر آینده ی خود برنامه ریزی می کنند. با2Safar همراه باشید.

2safar

در مورد استاندارد های سفر از قبل توافق کنید.

برای تجربه ی یک سفر عالی، زوج ها باید نظر و سلایق مشابهی داشته باشند. اگر آقا سفر با کوله پشتی و خوابیدن در چادر را دوست دارد و خانم به کمتر از هتل پنج ستاره رضایت نمی دهد یعنی برنامه ریزی سفر برای چنین زوجی با دردسر های زیادی همراه خواهد بود. زوج ها بهتر است از قبل بودجه ی سفر و نوع تعطیلات مورد نظر خود را مشخص کنند و به توافقی دست یابند که هر دو با آن راحت باشند. اگر قرار است دعوایی صورت گیرد بهتر است قبل از سفر و در خانه باشد نه در شهری غریبه و در طول سفر.

2safar

آماده ی کوتاه آمدن و توافق باشید.

اگر سلیقه ی شما و همسرتان در مورد سفر متفاوت است، به توافقی دوستانه دست یابید. به این صورت که در یک سفر شما تصمیم گیرنده باشید و در سفر بعدی همسرتان. حتی در طول یک سفر نیز می توانید به نوبت درباره ی فعالیت ها و کارهایی که انجام خواهید داد، جاهایی که خواهید رفت و حتی غذایی که خواهید خورد تصمیم بگیرید. از قبل توافق کنید که به تصمیمات یکدگیر احترام می گذارید و مشکلات را به گردن دیگری نمی اندازید. ما به شما این نوید را می دهیم که پس از چند سفر که با سلیقه ی یکدیگر کنار آمدید و به نظرات طرف مقابل احترام گذاشتید، به تدریج نظرات و سلایق مشابهی پیدا خواهید کرد و اختلافات شما کمتر و کمتر خواهند شد.

2safar

چند عادت بد خود را در سفر کنار بگذارید.

شما ممکن است عاداتی داشته باشید که طرف مقابل نمی پسندد و این مسئله در زندگی روزمره ی شما مشکل چندانی ایجاد نکند اما در طول سفر شما بیست و چهار ساعت شبانه روز با هم خواهید بود و همان عادات ممکن است باعث اختلاف و دعوا شود. قبل از سفر در این مورد صحبت کرده و توافق کنید که هر کدام از شما چند عادت که برای طرف مقابل ناخوشایند است در سفر کنار بگذارد. دقت کنید که این عادات بیشتر از دو سه مورد نباشد در غیر این صورت عمل به این توافق دشوار خواهد بود.

2safar

در طول سفر به تغذیه و خواب خود توجه کنید.

با خود تنقلات و نوشیدنی همراه داشته باشید. هشت ساعت در شبانه روز بخوابید و از گرسنگی و بی خوابی پرهیز کنید. یکی از دلایل دعوا، عصبی شدن افراد به خاطر کم خوابی و نداشتن تغزیه ی مناسب است. این مسئله در طول سفر که فعالیت زیادی خواهید داشت از اهمیت بیشتری برخوردار است.

2safar

برنامه ی سفر خود را ریلکس تر و انعطاف پذیر تر کنید.

فراموش نکنید که هدف اصلی سفر، خوش گذراندن است. برنامه ی بیش از حد فشرده باعث می شود دائماً عجله داشته باشید و دچار استرس شوید. استرس خود یکی از دلایل تند خویی و دعوا در سفر است. مثلاً اگر پرواز کانکشن دارید زمان کافی برای عوض کردن هواپیما در نظر بگیرید تا در صورت تأخیر یا اتفاقات غیر منتظره مضطرب نشوید. هر چه برنامه ی سفر شما ریلکس تر باشد، آرام تر و شاد تر خواهید بود.

2safar

مطمئن شوید بودجه ای که برای سفر در اختیار دارید بیش از حد لزوم است.

طوری سفر خود را برنامه ریزی نکنید که مخارج و بودجه ی شما سر به سر باشد. در این صورت شما برای هزینه های پیش بینی نشده به مشکل بر خواهید خورد و دچار استرس می شوید. اگر پولتان کمتر از پیش بینی هزینه ها است یا دقیقاً با آن تطابق دارد، سفر ارزان تری را انتخاب کنید. پول کافی برای خرید و تفریحات مورد نظر خود نیز در نظر بگیرید و همچنین مبلغ قابل توجهی پول اضافه به همراه داشته باشید. شما نباید در طول سفر دائم نگران کم آمدن پول خود باشید. در این صورت لذت چندانی از سفر نخواهید برد و ممکن است با همسرتان نیز دچار اختلاف شوید.

2safar

اگر مخارج سفر را بین خود تقسیم می کنید، این کار را در انتهای سفر انجام دهید.

ممکن است شما به صورت دنگی دونگی به سفر بروید و هر کس مخارج خود را جداگانه بپردازد. در این صورت بهتر است کار تقسیم هزینه ها را در پایان انجام دهید و در طول سفر فقط در گوشی موبایل خود از هزینه ها نت برداری کنید. اگر بخواهید هر بار که به رستوران می روید مبلغ صورت حساب را با دقت بین خودتان تقسیم کنید یا دائم حواستان به پول باشد، از احساس صمیمیتی که در سفر دارید کاسته خواهد شد. در طول سفر کمترین صحبت را درباره ی پول داشته باشید.

2safar

از امتیازاتی که زوج ها از آن ها برخوردارند، بهره مند شوید.

اگر سفر شما مقارن با ماه عسل یا سالگرد ازدواجتان است، سعی کنید از امتیازات ویژه ای که به زوج ها تعلق می گیرد استفاده کنید. این موضوع را به پذیرش هتل اطلاع دهید. ممکن است برای شما امکاناتی چون آپگرید اتاق یا نوشیدنی رایگان در نظر بگیرند.

علاوه بر این تفریحات دو نفره مثل رقص یا قایق پارویی را فراموش نکنید. زوج بودن به معنای برخورداری از امتیازات زیادی است. کافی است هوشمند باشید و از فرصت ها بهره بگیرید.

2safar

گاهی یکدیگر را تنها بگذارید.

اگرچه در سفر دو نفره قرار است بیشترین زمان را با هم سپری کنید اما این به معنای اصلاً تنها نبودن نیست. گاهی یکدیگر را تنها بگذارید و برای فضای شخصی دیگری احترام قائل شوید. مثلاً اگر بعد از صبحانه در هتل یکی از شما مایل است مدتی طولاتی تر در لابی بنشیند و دیگری برای برگشت به اتاق عجله دارد لازم نیست یکدیگر را مجاب کنید. از هم جدا شوید تا هر دو برای دقایقی خلوتی برای خود داشته باشید. به هم چسبیدن در تمام اوقات خوب نیست.

2safar

در یک فعالیت عاشقانه شرکت کنید.

با یکدیگر به کافه ای رمانتیک بروید، هنگام قدم زدن در خیابان ها دست یا بازوی یکدیگر را بگیرید و حتی اگر این سفر ماه عسل شما نیست، طوری رفتار کنید که گویا در ماه عسل هستید. حال که از دغدغه های روزمره دور شده اید، بهترین زمان برای تازه کردن عشقتان به یکدیگر است. از احساسات خود حرف بزنید و در یک مکان دوست داشتنی بار دیگر عشقتان را به یکدیگر ابراز کنید. به این شکل از سفر خود یک خاطره ی ماندگار خلق خواهید کرد که بعداً در زندگی روزمره به شما امید و انرژی خواهد داد.

2safar

یک فعالیت جدید را برای نخستین بار با یکدیگر تجربه کنید.

در هر سفر فعالیت های متفاوتی می توان انجام داد که تا به حال تجربه اش را نداشته اید. تجربه ی اولین ها با یکدیگر رابطه ی یک زوج را زیباتر می سازد. مثلاً برای اولین بار با یکدیگر به اپرا بروید، فیل سواری کنید یا یک غذای جدید و متفاوت را امتحان کنید. هر دو یکدیگر را به ماجراجویی و کشف دنیا در سفر تشویق کنید و از تجربیات جدید نترسید. زمانی که محافظه کاری را کنار می گذارید، درهای جدیدی به رویتان گشوده می شود و شما حتی در رابطه تان احساس تازگی و تنوع خواهید کرد.

2safar