سفر تورگردانان و خبرنگاران روسیه به ایران

فرداد پرواز

10 اسفند 1395


سفارت کشورمان در روسیه با میزبانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، هیاتی متشکل از مدیران شرکت های برتر گردشگری روسیه به همراه خبرنگارانی از شبکه تلویزیونی «رن تی وی» در قالب تور آشناسازی ،در هفته جاری به ایران سفر می کنند.

بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت کشورمان در مسکو اعلام کرد، اعضای این هیات در طول یک هفته حضور در ایران ضمن آشنایی با توان جذب گردشگر خارجی، از جاذبه های تهران، دیزین، اصفهان، قشم و کیش بازدید و با شرکت های گردشگری ایرانی که در زمینه جذب گردشگران خارجی فعال هستند، ملاقات و گفت وگو می کنند.

یکی از مهم ترین اهداف دولت روحانی جذب گردشگران خارجی، به دور از هیاهوی رسانه ای است و سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه هم در سال های اخیر تلاش های فراوانی را در جهت جذب گردشگران روس به ایران داشته است.

امضای سند تسهیل دریافت ویزا برای شهروندان دو کشور، حضور در نمایشگاه های گردشگری و برگزاری تورهای آشناسازی از جمله این اقدامات است و دو کشور به زودی موافقت نامه لغو روادید در سفرهای گروهی گردشگری را امضا می کنند.

همچنین آمار جهانی گردشگری و آمار ملی گردشگری دو کشور ایران و روسیه ،از رشد سفر متقابل اتباع دو کشور در سه سال اخیر حکایت دارد و کشور روسیه هم با بیش از 34 میلیون گردشگر در سال (طبق آمار سال 2015) یکی از کشورهای دارای بیشترین گردشگر در جهان است. بر اساس داده های دولتی روسیه 10 درصد از این میزان را گردشگران فرهنگی تاریخی تشکیل می دهند.

امید است که با تلاش همه دست اندرکاران و با معرفی ظرفیت ها و جذابیت های گردشگری کشورمان، شاهد حضور هر چه بیشتر این گردشگران در کشور و تحقق سهم خود از این میزان گردشگر باشیم.


http://www.donyayesafar.com