سفر به یونان

سفر به یونان

آثار باستانی در زیر نور خورشید و آسمان آبی خوش رنگ و صاف و با کمی فاصله خط ساحلی طولانی در جوار دریای مدیترانه تصویری از یونان است. کشوری سرشار از شور زندگی با موسیقی خاطره انگیز و آشپزی فوق العاده. با 2Safar همراه باشید تا در مورد یونان بیشتر بدانید.

رونق توریسم در کنار بحران اقتصادی

در سال 2007 اروپا بحرانی اقتصادی را پشت سر گذاشت و اقتصاد یونان به مرز ورشکستگی رسید اما همچنان این کشور در صدر مقصد های محبوب توریستی اروپا و جهان باقی ماند. دلایل عمده ی این محبوبیت سواحل بی نظیر یونان درکنار مجموعه ای از بهترین آثار تاریخی به جا مانده از عصر پر شکوه یونان باستان است. اقتصاد یونان وابستگی زیادی به توریست دارد و این کشور همواره آغوش خود را به روی بازدیدکنندگان گشوده است.

جاذبه های توریستی

بدون شک هیچ موقعیتی برای بازدید از آتن را نباید از دست داد. آکروپولیس و پارتنون دو سایت تاریخی ثبت شده ی یونسکو هستند که کمتر کسی آوازه ی آن ها را نشنیده است. صومعه های متئورا نیز از باشکوه ترین ساختمان های مذهبی دنیا محسوب می شوند.

2safar

در کنار بازدید از این آثار پیاده روی در کوه المپوس و پیدا کردن آثاری از خدایان باستانی یونان از فعالیت های مورد علاقه ی توریست ها در سفر به یونان است.

جزایر یونان داستانی جداگانه دارند. از جزیره ی میکونوس که پاتوق جشن وخوش گذرانی است گرفته تا سانتورینی که چشم اندازی رؤیایی و غروب آفتابی مشهور دارد، به راستی ارزش سفر و صرف وقت و هزینه را دارند. در نهایت به دلفی می رسیم، مقدس ترین منطقه ی یونان که بر طبق افسانه ها در آن به معبد آپولو وحی شده است.

2safar

بهترین زمان برای بازدید از یونان

پاییز و بهار مناسب ترین زمان برای بازدید از این کشور باستانی است. درجه ی حرارت ملایم است و در عین حال از خیل عظیم توریست ها خبری نیست. با این وجود افرادی که دوست دارند در جشن ها و پایکوبی های جزایر شرکت کنند بهتر است ماه های تیر و مرداد را در نظر بگیرند. در این زمان سال تفریحات جزیره ای در اوج خودش است و رویداد های فراوانی در این جزایر برگزار می شود. در ضمن برخی از جاذبه های توریستی مانند جشنواره های فرهنگی در فصل زمستان برگزار می گردند. در کل بسته به هدفی که از سفر دارید، سرتاسر سال برای سفر به یونان مناسب است.

2safar

غذاهای یونانی

راز خوشمزگی غذاهای یونانی محصولات تازه ی باغچه های سرآشپزها هستند. به علاوه پنیر فتا و روغن زیتون هر غذایی را خوشمزه می کنند. یونان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان زیتون در جهان است. سفر به این کشور به نوعی ماجراجویی غده ی چشایی نیز محسوب می شود. گیاهان کوهی و سبزیجات محلی عطر و طعم منحصر به فردی به غذاها می بخشند. آشپزی ایتالیایی و همچنین ترکی نیز تأثیر خود را بر آشپزی یونان گذاشته اند. برنج ریزوتو و پاستا از یک طرف و ادویه جات ترکی از طرف دیگر در غذاهای یونانی راه خود را گشوده اند.

2safar