سفر به چین

سفر به چین

چه ویژگی هایی در انتخاب مقصد برای شما بیشترین اهمیت را دارند؟ دیدن آثار باستانی و تمدن های کهن، شهرهای لوکس با ساختمان های دیدنی، تجربه های فرهنگی، تفریح و زندگی شبانه، خرید یا دیدن مناظر طبیعی فوق العاده؟ هر کدام از این موارد را که انتخاب کنید توصیه ی ما به شما سفر به کشور چین است.

کشور عظیم و پر جمعیت چین در شرق آسیا و در جوار اقیانوس آرام قرار دارد. از آن جا که عرض جغرافیایی این کشور بسیار زیاد است، مناطق جغرافیایی مختلفی در این کشور وجود دارند و همه نوع آب و هوایی را در چین می توان یافت. به لحاظ جمعیت چین با یک میلیاد و چهارصد میلیون نفر پر جمعیت ترین کشور دنیا است. در واقع جمعیت چین از جمعیت کل قاره ی اروپا و آمریکای شمالی بیشتر است.

صنعت توریسم چین از دهه ی 1980 سیر کاملاً صعودی داشته است و مردم زیادی از سرتاسر جهان چین را در فهرست مقصد های محبوب خود در آسیا قرار می دهند. میزان رضایت مسافرانی که به چین سفر کرده اند بسیار بالا است و به نظر می رسد که کمتر کسی از این کشور سرشار از شگفتی ناراضی به خانه باز می گردد. شهر های توریستی معروف چین شهرهای پکن، گوانجو، هانگزو و شانگهای هستند. در این مقاله این شهر های توریستی را به اختصار معرفی می کنیم. در سایر مقالات Safar می توانید اطلاعات کامل تری در مورد کشور چین بیابید.

پکن

پایتخت چین که به زبان انگلیسی بیجینگ نامیده می شود ترکیبی از آثار تمدن باستانی چین و شهرسازی مدرن است. بزرگ ترین جاذبه های توریستی پکن دیوار چین (در خارج از شهر پکن)، شهر ممنوعه، قصر تابستانی و معبد بهشت هستند. مدت زمان توصیه شده برای بازدید از پکن دو تا چهار روز است.

2safar

شانگهای

شانگهای بزرگ ترین و ثروتمند ترین شهر چین است و دروازه ی چین به دنیای غرب لقب گرفته است. در واقع فرهنگ غالب این شهر فرهنگ غربی است. این شهر برخلاف پکن جاذبه های تاریخی چندانی ندارد و بیشتر یک شهر مدرن به شمار می رود. اسکای لاین شانگهای بسیار زیبا است و از نظر اقتصاد و تجارت این شهر اهمیت فوق العاده ای دارد.

بزرگ ترین جاذبه های توریستی شانگهای شهر بازی دیزنی لند، موزه ی باند، باغ یو و برج شانگهای هستند. برای بازدید از شانگهای بین یک تا سه روز زمان لازم است.

2safar

هانگزو

مارکوپولو پس از بازدید از نقاط مختلف دنیا در قرن سیزدهم، شهر هانگرو را زیباترین و شیک ترین شهر جهان معرفی کرد. واقعاً هم هانگزو زیبایی بهشت گونه ای دارد. مناظر طبیعی، معابد بودایی و صنعت چای این شهر توریست های فراوانی را از سرتاسر دنیا به سوی خود می کشاند. بزرگ ترین جاذبه های این شهر دریاچه ی غربی، معبد لینجین و کانال بزرگ هستند.

2safar

گوانجو

گوانجو سومین شهر پر جمعیت چین و بندری مهم و استراتژیک در جنوب این کشور است. معماری این شهر زیبایی خیره کننده ای دارد و قدم زدن در خیابان های شهر و تماشای زیبایی ساختمان ها از فعالیت های مورد علاقه ی توریست ها در این شهر به شمار می رود.

2safar