سفر به پرتغال

سفر به پرتغال

پرتغال یکی از تمدن های قدیمی اروپا و کشوری پادشاهی وتاریخی است. این کشور به داشتن کاخ های متعدد بر فراز تپه ها و شهر هایی در حصار دیوار هستند مشهور می باشد. کسانی که برای اولین بار به این کشور سفر می کنند تحت تأثیر رفتار مهربان مردم، تنوع جذاب این کشور، آسانی سفر به نقاط مختلف و همچنین ارزانی نسبی در مقایسه با سایر کشورهای اروپای غربی قرار می گیرند.

سفر به پرتغال

2safar

مرز های پرتغال از زمان استقلال این کشور در قرن دوازدهم دچار تغییراتی شده است. کوهستان و رودخانه های بزرگ مرزهای طبیعی این کشور با اسپانیا هستند. این مناطق مرزی طبیعت بسیار زیبایی دارند.

شهرهای مهم این کشور -لیسبون و پورتو- پنجره ای رو به گذشته ی پرشکوه این کشور و نیروی دریایی قوی پرتغال در دوران گذشته است. در واقع نیروی دریایی پرتغال امپراطور دریاها بود و از برزیل تا آسیای شرقی آب های جهان را در می نوردید.

از سواحل و کوهستان های مرتفع پرتغال که بگذریم، بقیه ی کشور تنوع بسیار دلپذیری دارد. تپه های پیچ در پیچ و روستاهای سنگی که در اطراف این تپه ها ساخته شده اند به راستی دیدنی هستند. مردم پرتغال از گذشته تا کنون عاشق زندگی در مناطق ییلاقی در میان تاکستان ها و جنگل های بلوط هستند و بخش بزرگی از خاک این کشور را مزاع و باغستان ها پوشانده اند.

2safar

جاذبه های توریستی

تفریحاتی که می توان در پرتغال تجربه کرد به نوعی پایان ناپذیر هستند. این تفریحات شامل تورهای پیاده روی، دوچرخه سواری و کایاک سواری بر روی رودخانه ها و همچنین تفریحات ساحلی در شهر های بندی این کشور و گردش در شهر های سرزنده و پر نشاط هستند.

پایتخت پرتغال، لیسبون، یکی از پر جاذبه ترین شهر های قاره ی اروپا است. شما به سرعت دلباخته ی این شهر راز آلود با تاریخچه ی باستانی، زیبایی طبیعی و مردم مهربانش می شوید. در لیسبون می توانید از کاخ سنت جورج و کلیساهای قدیمی با معماری زیبا دیدن کنید و غذاهای خوشمزه بخورید. فقط مواظب باشید جاذبه ی این شهر طوری پاگیرتان نکند که از بقیه ی قسمت های پرتغال غافل شوید.

2safar

یکی از مکان هایی که در سفر به پرتغال باید حتماً برایش وقت بگذارید کاخ باتالا است که از لیسبون سه ساعت با اتوبوس فاصله دارد. این کاخ از شاهکارهای معماری سبک گوتیک محسوب می شود و در قرن شانزدهم میلادی احداث گردیده است.

2safar

از لیسبون که بگذریم جزایر آزور از محبوب ترین سایت های توریستی کشور پرتغال هستند. این جزایر 9 گانه 1400 کیلومتر با لیسبون فاصله دارند و در اقیانوس اطلس واقع شده اند. توریست ها برای آرامش و استراحت، لذت از حیات وحش و همچنین تفریحات ساحلی به این جزایر سفر می کنند.

علاوه بر این، لاگوس انتخاب مردم برای خوش گذرانی و تعطیلات ساحلی پر شور و شلوغ است. در واقع در طول ماه های تابستان لاگوس پاتوق خوش گذرانی مردم از سرتاسر اروپا به شمار می رود.

در نهایت از بندر پورتو غافل نشوید. شهری رنگارنگ با کوچه های باریک که هر گوشه اش قصه ای برای گفتن دارد. کروز بر روی رودخانه ی دورو که از میان شهر می گذرد لذتی ناب است که می توانید به خود هدیه دهید.

2safar