سفر به هنگ کنگ

سفر به هنگ کنگ

هنک کنگ شهری جزیره ای در جنوب چین است و یکی از مهم ترین بنادر قاره ی آسیا به شمار می رود. این شهر تا اواخر قرن بیستم از مستعمرات انگلستان محسوب می شد و در حال حاضر تحت حاکمیت چین قرار دارد و در کنار ماکائو یکی از دو منطقه ی تقسیماتی ویژه ی کشور چین است.

هنگ کنگ یکی از مدرن ترین و زیباترین اسکای لاین های جهان را دارد. طبیعت این کشور شاداب و محافظت شده و آشپزی اش افسانه ای است. با 2Safarهمراه باشید تا در مورد این کشور پر جاذبه بیشتر بدانید.

2safar

بهترین زمان بازدید

از آن جا که آب و هوای این شهر شبه استوایی است، در فصل تابستان هوایی سونا مانند دارد و باران های موسمی شدیدی می بارد. بهترین زمان برای بازدید اواخر مهر ماه تا اوایل دی ماه است زیرا هوا در این ماه ها ملایم بوده و شهر نیز خلوت تر می باشد. با شروع دی ماه و آغاز سال نوی چینی توریست های زیادی به خصوص از کشور چین به هنگ کنگ هجوم می برند و با وجود آب و هوای خوب، زمستان فصل مناسبی برای سفر به هنگ کنگ نیست.

2safar

فعالیت های توریستی

سوار شدن بر کشتی استار و گردش در سواحل هنگ کنگ مهم ترین جاذبه ی توریستی هنگ کنگ است. همچنین تماشای قله ی ویکتوریا با منظره ی فراموش نشدنی اش برای توریست ها جاذبه ی زیادی دارد. شور و هیجان گردش در استریت مارکت هنگ کنگ نیز توصیف ناپذیر است.

می توانید برای بازدید از نقاط تاریخی هنگ کنگ سوار اتوبوس دو طبقه ی مخصوص تور تاریخی شهر شوید و گذشته ی پر راز و رمز این شبه جزیره ی ثروتمند را کشف کنید. خارج از شهر روستاهایی زیبا قرار دارد که به راحتی و با کمک سیستم حمل و نقل پیشرفته ی شهر می توان به آن ها دسترسی داشت.

2safar

خرید در هنگ کنگ

تنوع محصولات در هنگ کنگ به قدری وسیع است که این شهر بهشت دوستداران خرید می باشد. برای هر بودجه ای بازاری در این شهر وجود دارد، از مال های بزرگ و مجلل گرفته تا بوتیک های شیک کنار خیابان و بازار های معمولی تر با قیمت مناسب. در ضمن برای طرفداران تکنولوژی نیز هنگ کنگ محلی ایده آل است. در این شهر جدید ترین گجت ها و محصولات الکترونیکی روز جهان عرضه می شود. فراموش نکنید از مالیات بر خرید در هنگ کنگ خبری نیست و احتمالاً قیمت هایی که در این شهر می بینید از نمونه های مشابه در جاهای دیگر ارزان تر است.

2safar

فرهنگ

در زیر پوست شیشه ای و فلزی این شهر تجاری، فرهنگی دیرینه را می توان مشاهده کرد. ریشه های چینی در کنار ویژگی های استعماری انگلیس که سال ها هنگ کنگ را تحت حاکمیت داشته است در هر گوشه و کنار شهر حس می شود. گالری های هنری معاصر زیادی در این شهر وجود دارد. موسیقی سبک ایندی در بندر به گوش می رسد و اپرای چینی در تئاتر بامبو اجرا می شود. علاوه بر این نمایش ها، کنسرت ها و رویدادهای فرهنگی بی شماری نیز در طول سال در هنگ کنگ در جریان است.