سفر به فرانسه

سفر به فرانسه

در مورد پر طرفدار ترین مقصد جهانگردی در جهان چه می دانید؟ جای تعجب ندارد که فرانسه برای سال های متمادی رتبه ی نخست بیشترین گردشگر را از آن خود می کند. این کشور همه چیز دارد: مناظر زیبا، بناهای معروف و تاریخی، فرهنگ غنی و پر افتخار، سواحل دلپذیر، کوهستان مرتفع، شهرهای دوست داشتنی، زبانی رمانیتک و مجموعه ای از بهترین غذاهای دنیا... شما از یک سفر چه انتظاری بیش از این دارید؟

پاریس

این واقعیت که جذاب ترین شهر دنیا در فرانسه قرار دارد خود دلیلی موجه برای دوست داشتن این کشور می باشد. از برج ایفل، خیابان شانزه لیزه، موزه ی لوور و رودخانه ی عاشقانه ی سن که بگذریم، پاریس یکی از فرهنگی ترین شهر های جهان است. شهری که نخستین اعلامیه ی حقوق بشر در جهان در آن به تصویب رسیده است، شهری که مهد هنر و تمدن غرب بوده و هست، شهری که دانشمندان، موسیقی دانان، نقاشان، مبارزان صلح و سیاست مندان بزرگی را به جهان معرفی کرده و بزرگ ترین قطب اقتصادی اروپا به شمار می رود. پاریس نیازی به تعریف و تمجید و حتی معرفی ندارد اما باید بدانید فرانسه خیلی بیشتر از پاریس است.

2safar

توریسم فرهنگی در فرانسه

بسیاری از توریست ها به خاطر فرهنگ و هنر به فرانسه سفر می کنند زیرا این کشور تعدادی از بزرگ ترین موزه ها و گالری های هنری جهان را در خود جای داده است. بسیاری از این موزه ها در شهرهای دیگر فرانسه به غیر از پاریس قرار گرفته اند. علاوه بر موزه ها، فرانسه دارای بخش بزرگی از میراث تاریخی اروپا است، کلیساهای جامع بزرگ، کاخ های قرون وسطی و هزاران بنای باستانی دیدنیِ دیگر ثروت تاریخی این کشور به شمار می روند. حتی برای کسانی که بخواهند حال و هوای گذشته را تجربه کنند، قطار بخاری وجود دارد که از میان مناظر دیدنی می گذرد و یاد آور مسافرت در قرن های گذشته است.

2safar

سواحل فرانسه

در ماه های تیر و مرداد سواحل مدیترانه ای فرانسه آماده ی خوش آمد گویی به هزارن توریست است. هتل ها و اقامتگاه ها در پروینس و ریویریا معروف هستند و از هر جای دیگری شلوغ تر می شوند. از طرفی سواحل شنی لانگوداک خلوت تر هستند و فضای بیشتری برای آرامش دارند. در بریتانی نیز سواحل زیبایی با دریای مواج وجود دارد که برای موج سواری عالی است. به جز دریای مدیترانه، فرانسه سواحلی در جوار اقیانوس اطلس نیز دارد که اگر چه آب دریا به گرمی مدیترانه نیست اما این سواحل نیز طرفداران زیادی دارند.

2safar

غذاهای فرانسوی

چه کسی تا کنون از غذاهای معروف فرانسوی و به خصوص پنیر های لذیذ این کشور چیزی نشنیده است؟ می توانید برای صبحانه کروسان گرم بخورید، در کافه ها قهوه های فرانسوی بسیار با کیفیت سفارش دهید، نان های خوشمزه ی فرانسوی را امتحان کنید، از غذاهایی که به طور غیر عادی خوشمزه هستند لذت ببرید و فرانسوی های عاشق غذا که بسیار آهسته و سرشار از لذت غذایشان را میل می کنند تماشا کنید. البته در کنار تمام این ها امتحان کرپ را فراموش نکنید.

2safar

کمتر کسی بدون خاطره ای خوش و رؤیایی فرانسه را ترک می کند. گویی این کشور ماهیتی جادویی دارد و بر قلب همه تأثیری شگفت انگیز باقی می گذارد.