سفر به صربستان

سفر به صربستان

صربستان کشوری با ظرفیت های توریستی بالا در حوزه ی بالکان است. کسانی که به این کشور سفر می کنند کمتر از خیلی دیگر از کشورهای اروپایی با سیل توریست، شلوغی و جمعیت مواجه شده و می توانند از زیبایی های این کشور در آرامش لذت ببرند. صربستان به لحاظ جغرافیایی نیز در نقطه ای کلیدی و مهم قرار گرفته است و در مسیر حمل و نقل زمینی به قاره ی اروپا است. بنابراین سفر صربستان می تواند برای شما بخشی از یک سفر طولانی تر به کشورهای اروپایی باشد. با این وجود ما توصیه می کنیم سفر به صربستان را در یک برنامه ی مستقل قرار دهید. دیدنی های این کشور به قدری زیاد است که شاید حتی یک سفر نیز کافی نباشد. با ما همراه باشید تا به اختصار جاذبه های این کشور را به شما معرفی کنیم. برای اطلاعات بیشتر به سایر مقالات 2Safar مراجعه کنید.

2safar

بلگراد

پایتخت صربستان سابقاً پایتخت کشور خیلی بزرگ تری به نام یوگوسلاوی در قرن بیستم بود. با وجود تجزیه ی یوگوسلاوی، بلگراد هنور پویایی و فضای شهری جذابش را حفظ کرده است. مانند سایر شهرهای حوزه ی بالکان با وجودی که ساختمان های نمادین چندانی در بلگراد وجود ندارد اما ماهیتی تاریخی در تمام فضای شهر حس می شود. محل تلاقی رودخانه های دانوب و ساوا در بلگراد بسیار دیدنی است. برای تماشای این منظره می توانید به پارک کالماگدان سیتادال بروید که چشم اندازی دلنواز به سمت این رودخانه ها دارد. این پارک یکی از بهترین پارک های اروپا به شمار می رود.

2safar

وُجوُدینا

این منطقه از شمال صربستان پر از تپه های سرسبز و رودخانه های پر پیچ و خم است. یکی از شهر های معروف این ناحیه نووی ساد است که مانند بلگراد در جوار دانوب قرار دارد. سر زدن کوتاهی به این شهر دلپذیر و خواب آلود تاریخی توصیه می شود.

در منطقه ی جنوب غرب بلگراد نیز در مسیر مونتنگرو بخش دیگری از زیبایی های طبیعی صربستان را می توان مشاهده کرد. برای بسیاری از مردم صومعه های قرون وسطی ای که در این منطقه وجود دارد از جذاب ترین بخش های صربستان است. این صومعه ها کوچک هستند اما از نظر معماری جالب توجه اند و معمولاً در روستاهای آرام و کوچک قرار دارند. اگر علاقه به کوهستان دارید و در عین حال کوهنورد حرفه ای نیستید، کوه های زلاتیبور برای شما انتخابی عالی است. قله های این رشته کوه به حد کافی کوتاه هستند که به آسانی فتح شوند و در عین حال چشم اندازی که از فراز قله به اطراف دارید فوق العاده است.

2safar

شرق صربستان

شرق صربستان کمتر مورد توجه توریست ها قرار گرفته است اما به این معنا نیست که ارزش گشت و گذار ندارد. کوه ها، چشمه های آب گرم مانند سوکو بانجا، برج جمجمه (که بیشتر جمجمه های آن در طول سال ها ناپدید شده اند) و صومعه ی ماناسیجا که مانند یک قلعه است از نقاط دیدنی این منطقه هستند.

برای گردش در صربستان و رفتن از منطقه ای به منطقه ی دیگر از قطار استفاده کنید. بهتر است قطار های اکسپرس را انتخاب کنید چون قطار های معمولی بسیار کند هستند.

2safar