سفر به سریلانکا

سفر به سریلانکا

سواحل بی انتها، آثار باستانی جاوادانه، مردم مهمان نواز، فیل های فراوان، موج سواری در دریا، ارزانی، قطار های مفرح، چای معروف و غذاهای رنگارنگ، تمام این ها توصیف کشور سری لانکا است. این کشور جزیره شکل کوچک در جنوب کشور هند و در جوار اقیانوس هند قرار گرفته است.

مقصدی کشف نشده

جذابیت های بی پایان سری لانکا به نسبت بسیاری از کشور های آسیایی ناشناخته مانده است. برای سال ها سری لانکا جایی در لیست مقصد های محبوب سفر نداشت و اخیراً این کشور مانند جواهری زیر خاکی کشف شده و توریست ها از سرتاسر دنیا کم کم به این کشور سرازیر می شوند. سری لانکا کشوری رو به توسعه است و همه ی ظرفیت های ممکن برای جذب توریست را دارد. تاریخ، فرهنگ و طبیعت این کشور زیبا در آسیای جنوب شرقی بسیار قابل توجه هستند. اگر تا به حال به سفر به سری لانکا فکر نمی کردید، حتماً در این باره تجدید نظر کنید.

2safar

زیبایی بسیار زیاد، فضای بسیار کم

کشورهای کمی در دنیا به اندازه ی سری لانکا از تعداد زیادی مکان های ثبت شده ی یونسکو در فضایی کوچک برخوردار هستند. فرهنگ و تاریخ دو هزار ساله ی این کشور اثر خود را در هر گوشه ای به جا گذاشته است. معابد افسانه ای در همه جای کشور مخفی شده اند. می توانید این معابد را در غار ها یا قله ی کوه ها بیابید. قلعه های استعماری که مربوط به قرن های اخیر می شوند نیز جاذبه ی خاص خود را دارند. در کنار آثار تاریخی و فرهنگی متعدد، حیات وحش این کشور و تورهای سافاری نیز جای خود را دارد. در پارک ملی سری لانکا با پلنگ ها، بوفالوها، فیل ها و انواع پرندگان مواجه خواهید شد. جای تعجب دارد که کشوری به این کوچکی چقدر دیدنی های مختلف دارد و زیبایی های بسیار زیاد را در فضایی بسیار کم جای داده است.

2safar

گشت و گذاری آسان

تمام فاصله ها در سری لانکا کوتاه است. به راحتی می توانید از قدیمی ترین درخت کاشته ی بشر در دنیا بازدید کرده سپس به دیدن منظره ی عبور صدها فیل بروید. می توانید در ساحل محبوبتان استراحت کرده و سپس از معبدی دو هزار ساله بازدید کنید. با گشت و گذار در دهکده های آرامش بخش این کشور به مردم لبخند بزنید و از پرندگان و گل های وحشی لذت ببرید. یک بشقاب برنج با کاری سفارش دهید و ساختمان های استعماری در کلمبو را تماشا کنید. سری لانکا کشور شلوغی نیست، سیل توریست ها هنوز به سوی آن روانه نشده است و هم اکنون زمان مناسبی است که از این آرامش و در عین حال جذابیت های متعدد و نزدیک به هم استفاده کنید.

2safar

جنگل های استوایی، تپه ها و سواحل

اگر از بودن در ساحل خسته شدید روانه ی جنگل های استوایی شوید و اگر حوصله تان از جنگل ها سر رفت به بالا رفتن از تپه های سرسبز بپردازید. مزارع چای چشم انداز زیبایی از بالای تپه ها دارند. سواحل سفید و در خیلی از نقاط خلوت و دست نخورده هستند. سری لانکا جزیره ای دایره ای شکل است و بنابراین هر طرف که بروید به ساحل می رسید.

2safar

در یک کلام شما در این کشور به بالاترین سطح جاذبه های توریستی دسترسی خواهید داشت بدون آن که مجبور باشید با بالاترین سطح شلوغی یا گرانی دست و پنجه نرم کنید. عالی نیست؟