سفر به جمهوری چک

سفر به جمهوری چک

پس از سقوط کمونیسم در 1989، جمهوری چک و بخصوص پایتخت آن به یکی از مقاصد گردشگری محبوب اروپا تبدیل شده است.

پراگ، مهد فرهنگ چک

اغلب افراد سفر به کشور چک را با دیدار از پراگ، مهد فرهنگ جمهوری چک و یکی از هیجان انگیزترین شهرهای اروپا آغاز می کنند. پراگ مجموعه ای بکراز معماری گوتیک قرون وسطی را در خود جای داده است که قدمتی پانصد ساله دارد. پل چارلز که در قرن چهاردهم میلادی بنا شده است رابط بین دو منطقه ی تاریخی از طریق رود والتاوا می باشد. بالای این ناحیه کلیسای جامع سنت ویتوس واقع شده که یکی از مقاصد کلاسیک توریسم دنیاست. اما پراگ فقط در جنبه ی تاریخی اش خلاصه نمی شود، بلکه یک مرکز شهری زنده و فعال است با جاذبه های فرهنگی و غذایی غنی.

2safar

قلعه ها و کاخ ها

با توجه به این که جمهوری چک در قلب امپراتوری اتریش-لهستان واقع بوده، در طول تاریخ شاهد ظهور و سقوط سلسله های فراوان و جنگ های متعددی بوده است. این جریان های تاریخی صدها قصر و قلعه در این منطقه از خود بر جای گذاشته است. تعدد این قلعه های تاریخی چک حقیقتاً حیرت انگیز است؛ از باقی مانده های بناهای گوتیک در میان صخره های بلند گرفته تا عمارت های سبک باروک با مرغوب ترین تزئینات حاصل دست هنرمندان اروپایی.

2safar

هنر غنی

شاید گالری های هنری پراگ افسون لوور را نداشته باشند، اما هنر بوهمیایی تحسین کنندگان فراوان مخصوص به خود را دارد. از تزیینات گوتیک صومعه ی سنت اگنس گرفته تا هنر جدید آلفونس موخا و کلکسیون فاخر قرن بیستمی از هنرهای سبک سورئال، کوبیسم و ساختارگرایی که درگالری ملی پراگ موجودند. خود شهر پراگ و فضاهای عمومی آن در واقع مجموعه ی بی پایانی از هنر معماری مربوط به اعصار مختلف می باشند.

2safar

ماجراجویی در شهر

شهر پراگ هزارتویی از کوچه پس کوچه های سنگفرش و کلیساهای مخفی است، به همین دلیل این مکان بهشتی است برای ماجراجویانی که به قصد کشف چیزهای جدید و هیجان انگیز در شهرپرسه می زنند. درست چند خیابان آن طرف میدان شهر قدیم پراگ به نیایشگاه های باستانی، باغ های مخفی، کافه های دنج و بارهای محلی می رسید که به ندرت توریستی در آن ها به چشم می خورد. یکی از بزرگ ترین لذت های شهر پراگ، ماجراجویی در آن است. درمناطقی مانند وینوهاردی و بوبنچ، مناظر دلپذیری چون تماشای غروب آفتاب بر فراز گنبد کلیساها پیش روی شماست.

2safar

پراگ اسپرینگ

پراگ اسپرینگ بزرگترین فستیوال سالانه ی جمهوری چک و یکی از مهم ترین فستیوال های موسیقی کلاسیک اروپاست. در این فستیوال کنسرت های موسیقی در تئاتر ها، کلیساها و بناهای تاریخی سرتاسر شهر برگزار می گردند. بلیط های این کنسرت ها از فوریه ی سال گذشته به فروش می رسند.

2safar

میدان شهر قدیم پراگ

یکی از بزرگ ترین و زیباترین جاذبه های شهری اروپا، میدان شهر قدیم پراگ یا استارومک است که از قرن دهم میلادی میدان عمومی اصلی پراگ، و تا اوایل قرن بیستم منطقه ی اصلی تجاری پراگ نیز بوده است.

اجراهای گروه های موسیقی، کنسرت ها، تجمعات سیاسی، شوهای مد و بازارهای کریسمس و عید پاک نیز در این میدان برگزار می شوند و ناحیه ی جذابی برای توریست های شهر پراگ به شمار می رود.

2safar