سفر به تایلند

سفر به تایلند

از تایلند چه می دانید؟ کشوری که بزرگ ترین صادر کننده ی برنج در جهان است و بر اساس تحقیقات مهربان ترین مردم دنیا را دارد. بزرگ ترین منبع درآمد این کشور توریسم است ودر حقیقت تایلند یکی از توریستی ترین کشورهای قاره ی آسیا و کل جهان محسوب می شود. این کشور برای هر مسافری با هر نوع سلیقه چیزی برای عرضه دارد. کسانی که به دنبال آرامش هستند به پوکت سفر می کنند، طرفداران تعطیلات ساحلی شلوغ و پر شور و هیجان به پاتایا می روند و دوستداران خرید بانکوک را شهری هیجان انگیز می دانند. در این مقاله به طور خلاصه این سه منطقه ی توریستی تایلند را معرفی می کنیم. در سایر مقالات 2Safar اطلاعات بیشتری در مورد این کشور به دست خواهید آورد.

2safar

بانکوک

پایتخت تایلند، بانکوک پر جمعیت ترین شهر این کشور است. این شهر حال و هوایی جادویی دارد و پر از معابد زیبا، بازار های شناور، کانال های آبی خوش منظره، گیاهان و گل های استوایی و سواحل دلپذیر است. زیبایی بانکوک ترکیبی از سنت و مدرنیته است. در کنار تمام این ها، آشپزی تایلند در دنیا طرفداران بی شماری دارد. در بانکوک می توانید اوریجینال ترین غذاهای تایلندی را امتحان کنید. از نقاط دیدنی بانکوک می توان به مجسمه ی بودای طلایی، وات پو بانگلامپو، پارک لومفینی، مرکز ام بی کِی و بازار آخر هفته ی چاتوچاک اشاره کرد.

دوستداران خرید شیفته ی مرکز ام بی کی هستند. این مرکز خرید افسانه ای در هشت طبقه ساخته شده و حدود 200 مغازه و رستوران دارد. قیمت اجناس این مال مناسب است و در سفر به بانکوک توصیه می شود حتماً سری به این مال بزنید. به جز این مرکز، بازار آخر هفته ی چاتوچاک نیز برای خرید مناسب است و یک روز طول می کشد که بتوانید به طور کامل این بازار را بگردید.

2safar

جزیره ی پوکت

پوکت یکی از بهترین جزایر جهان برای سپری کردن تعطیلات است. درختان نخل رؤیایی، دریای شفاف و درخشان وشهرهای سرزنده و شاد از مشخصات اصلی این جزیره هستند. همه ی توریست ها با هر میزان بودجه می توانند تعطیلات خود را در پوکت به شادی سپری کنند. صد ها هتل در این جزیره و مناسب با انواع بودجه ها وجود دارد. از هتل های بسایر مجلل گرفته تا مسافرخانه های ساده که به همه ی مردم این امکان را می دهند که از این جزیره ی زیبا لذت ببرند.

می توانید با قایق های تندرو در مناطق استوایی مانند جزیره ی مشهور فی فی گردش کنید و یا با کشتی کروز در سواحل فانگ نگا گردش کنید. پوکت بیش از 30 ساحل زیبا دارد که پیش از این در 2Safar به تفصیل به معرفی آن ها پرداخته ایم. معروف ترین سواحل پوکت پاتونگ، کاتا، کارون و کاملا هستند.

2safar

جزیره ی پاتایا

این جزیره مرکز خوش گذرانی در تایلند است. سواحل این جزیره حال و هوایی بسیار شاد و پر شور و حال دارند و یادآور سال های بی غم اوایل دهه ی 1980 میلادی هستند. از طلوع تا غروب آفتاب شور زندگی در سواحل پاتایا جریان دارد. پس از تاریک شدن هوا جمعیت از سواحل به خیابان ها منتقل می شوند و کلوب های شبانه پذیرای توریست های خوش گذران این جزیره هستند. جشن و پایکوبی در شهر تا طلوع آفتاب ادامه دارد.

2safar