سفر به بلغارستان

سفر به بلغارستان

اگر بخواهیم بلغارستان را در چند جمله توصیف کنیم باید به کوهستان باشکوه، سواحل طلایی رنگ، شهر های پر جنب و جوش و شاد، زندگی شبانه ی هیجان انگیز و تلفیق تاریخ و هنر اشاره کنیم. با 2Safar همراه شوید تا در مورد بلغارستان بیشتر بدانید

سواحل دریای سیاه

بهترین سواحل دنیا سواحل ماسه ای با آب گرم هستند که هم برای شنا و هم آفتاب گرفتن و هم بازی های ساحلی مناسب می باشند. سواحل بلغارستان این ویژگی ها را در حد کمال دارند. هوای مناسب و هتل ها و اقامتگاه های متعدد این کشور را تبدیل به مقصدی ایده آل برای سفرهای تابستانی می کند. هوای دریا پر طراوت و آب زمردین رنگ و تمیز است. دو شهر بزرگ ساحلی بلغارستان وارنا و بورگاس خط ساحلی خوش منظره ای دارند. آفتاب درخشنده ی تابستان روح و زندگی را به این سواحل می آورد و حال و هوای ساحلی این کشور بسیار شاد و سرزنده است.

2safar

کلیسا ها و هنر های مذهبی

کمتر بازدید کننده ای در بلغارستان می تواند از هنر های اصیل مذهبی در این کشور چشم پوشی کند و از دیدن کلیساهای با ابهت با گنبد های طلایی رنگ و نقاشی های مینیاتور لذت نبرد. در صوفیا کلیسای الکساندر نورسکی و صومعه ی ریلا که ساخت آن به قرن دهم میلادی بر می گردد از با شکوه ترین بناهای تاریخی-مذهبی بلغارستان هستند. به علاوه حکاکی های روی چوب در کلیسای تریاونا و بنای مرمرین باخکووو نیز از آثار مهم دیدنی در این کشور به شمار می روند. کلیساهای ارتودوکس حتی در روستاهای کوچک این کشور تحسین بر انگیز هستند. در این کلیساها می توانید نقاشی های عاطفی از قدیسین که اغلب بر دیواره های چوبی منبت کاری شده قرار دارند را تماشا کنید.

2safar

کوهستان و جنگل

طبیعت بلغارستان بکر و بسیار چشم نواز است و برای افرادی که شیفته ی پیاده روی در طبیعت، دوچرخه سواری در کوهستان یا اسکی هستند انتخابی عالی می باشد. هفت رشته کوه در این کشور وجود دارند و دریاچه های یخ زده در دره های میان قله های برفی خود نمایی می کنند. حیواناتی چون گرگ، خرس و سیاه گوش به وفور در جنگل های انبوه این کشور وجود دارند و برای گردش در این جنگل ها مسیرهای خاص پیاده روی و کوره راه های متعددی ساخته شده است. زیبایی خالص و دست نخورده ی طبیعت این کشور را درکمتر نقطه ای می توان مشاهده کرد. تماشای غروب آفتاب بر فراز دومین قله ی مرتفع بلغارستان به نام ویهرن در رشته کوه اتارل پلانیا خاطره ای فراموش نشدنی است. گردش در روستاهای روداپی، سر زدن به پیست های اسکی در بانکشو و تماشای پرنده ها در پارک ملی پیرین به راستی خاطره ای خوش از سفر به بلغارستان برایتان رقم خواهد زد.

2safar

تاریخ باستانی

زمزمه های تاریخ از میان قلعه ها و ویرانه های باستانی بلغارستان به گوش می رسد. از دوران یونان و روم باستان آثار تاریخی زیادی در این کشور به جای مانده است. حمام ها، دیوار های تاریخی و آمفی تئاتر های باستانی در وارنا و پلودیف از دیدنی های این کشور محسوب می شوند. آثاری پیروزی بلغارستان بر امپراطوری عثمانی که مربوط به قرن های اخیر می شود الهام بخش و آموزنده است.

2safar